Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 18:03
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

Będą mandaty za złe parkowanie
Będą mandaty za złe parkowanie
(Myszków) Kierowcy parkujący swoje pojazdy wzdłuż krawędzi jezdni przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego z 11 Listopada w Myszkowie, w rejonie pawilonów handlowych i sklepu Biedronka mogą mieć w najbliższym czasie problemy. Samochody są tam parkowane niewłaściwie i stwarzają zagrożenie dla ruchu drogowego. Policjanci będą ten rejon monitorować i karać źle parkujących kierowców.       26.10.2015 11:31
Reklama
Reklama
ZAMIAST SPRZĄTAĆ ŚMIECILI
ZAMIAST SPRZĄTAĆ ŚMIECILI
(Myszków) W Myszkowie trwa właśnie zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Mieszkańcy wystawiają przed dom stare meble, telewizory, opony. Gminne Saniko zbiera je i wywozi. Jeżeli sądzicie, że elektrozłom i inne duże odpady zostaną legalnie poddane recyklingowi, możecie być w błędzie. Przynajmniej te, zbierane w ubiegłym tygodniu w dzielnicy Mijaczów zamiast do PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów, w bazie Saniko przy ul. Prusa), pracownicy Saniko wywozili na łąkę przy ul. Lnianej, bocznej od ul. Dworskiej na Osińskiej Górze. Tam brat pracownika Saniko, kierowcy ciężarówki, rozbijał przywiezione lodówki, telewizory, stare komputery. A nieprzydatne resztki palił. Nielegalna utylizacja odpadów, jak twierdzi jeden ze świadków, trwała przynajmniej od 2009 roku. Nagrania i zdjęcia, które przekazaliśmy Straży Miejskiej jako dowody w sprawie, doskonale dokumentują to, co działo się w zaciszu ulicy Lnianej od 2013 roku: samochody ciężarowe Saniko przywożą odpady, mężczyzna który tam mieszka, przywiezione telewizory, lodówki i inny złom elektroniczny rozbija. Oddziela złom, plastiki. Nieprzydatne części pali, a cenniejsze surowce prawdopodobnie sprzedaje na własną rękę. A firma Saniko płaci mniejsze rachunki za utylizację odpadów, które trafiają na PSZOK. Interes popsuli dopiero dziennikarze Gazety Myszkowskiej.       19.10.2015 08:58
Reklama
Reklama
BARBARA NOWACKA W MYSZKOWIE: „ZJEDNOCZONA LEWICA NADZIEJĄ NA TROCHĘ NORMALNOŚCI”
BARBARA NOWACKA W MYSZKOWIE: „ZJEDNOCZONA LEWICA NADZIEJĄ NA TROCHĘ NORMALNOŚCI”
(Myszków) Do wyborów parlamentarnych już tylko nieco ponad tydzień. Ostatnie dni kampanii kandydaci do Sejmu i Senatu RP wykorzystują do maksimum. Rozwieszają plakaty i banery, rozdają ulotki, spotykają się z wyborcami. Lokalnych kandydatów starają się wspierać liderzy partyjni. Tak było we wtorek 13 października, kiedy w Myszkowie do kandydatów Zjednoczonej Lewicy przekonywała mieszkańców miasta Barbara Nowacka.       19.10.2015 08:57
Reklama
.NOWOCZESNA PRZEDSTAWIŁA SIĘ MIESZKAŃCOM
.NOWOCZESNA PRZEDSTAWIŁA SIĘ MIESZKAŃCOM
(Myszków) W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie mieszkańcom miasta zaprezentowali się kandydaci .Nowoczesnej, ugrupowania utworzonego przez Ryszarda Petru, którzy walczyć będą o miejsca w Sejmie i Senacie RP, także głosami mieszkańców powiatu myszkowskiego. W tym gronie znalazł się Tomasz Brymora, przedsiębiorca z Poraja i Myszkowa, który walczy o mandat Senatora. To póki co odosobniona inicjatywa, do tej pory żadna inna partia nie zdecydowała się, by w taki sposób zaprezentować się wyborcom z Myszkowa i okolic.       19.10.2015 08:56
Reklama
Reklama
Ślisko, kierowca pijany
Ślisko, kierowca pijany
(Myszków) Wydawałoby się, że z wiekiem powinno przybywać rozsądku, okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest. Udowodnił to 65-latek, który w poniedziałek 12 października usiadł za kierownicą samochodu mając 3 promile alkoholu w organizmie. Jeśli dodamy do tego złe warunki atmosferyczne jakie panowały tego dnia, łatwo przewidzieć jakie były tego następstwa. To musiało skończyć się wypadkiem. Pocieszające w tej historii jest tylko to, że nikt nie zginął.       19.10.2015 08:54
LASECKI FRONTEM DO WYBORCY
LASECKI FRONTEM DO WYBORCY
(Myszków) Senator Jarosław Lasecki, któremu aż 6 kandydatów „rzuciło wyzwanie” do walki o mandat parlamentarzysty, swoją kampanię „wziął w swoje ręce”. Nie ma dnia, by nie objeżdżał okręgu wyborczego i nie spotykał się z potencjalnymi wyborcami. Własnoręcznie wręcza im swoje ulotki, co jest odważnym posunięciem, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że czasami przychodzi odpowiadać na niewygodne pytania.       19.10.2015 08:52
Reklama
ZAMIESZANIE WOKÓŁ MTBS TRWA W NAJLEPSZE
ZAMIESZANIE WOKÓŁ MTBS TRWA W NAJLEPSZE
(Myszków) Nie słabną emocje związane z aktualną sytuacją MTBS. Zła kondycja gminnej spółki była głównym tematem już poprzedniej sesji Rady Miasta, w sierpniu. Radni dyskutowali wtedy o konieczności wsparcia spółki „zastrzykiem finansowym”, o który wnioskowała prezes Monika Stańczyk – Mroczko. W sierpniu decyzja na ten temat nie zapadła. Do czasu kolejnej sesji, która odbyła się w czwartek 1 października wiele się zmieniło jeśli chodzi o MTBS, trudno jednak powiedzieć, że na lepsze. Posadę straciła Monika Stańczyk Mroczko, a jej miejsce zajęła Lidia Piestrzyńska, była skarbnik gminy Lelów. Nowa prezes nie spotkała się z radnymi na sesji, bo po ok. trzech tygodniach pracy udała się na urlop. Do radnych skierowała jednak pismo, które można traktować jako zaproszenie do poważnej rozmowy o spółce. Nie wiadomo tylko czy będzie wkrótce o czym dyskutować, bo trwa odchodzenie z MTBS wspólnot mieszkaniowych, zrażonych dotychczasową współpraca ze spółką. Nie wiadomo kiedy poznamy program naprawczy MTBS, za którego brak „zapłaciła głową ” Monika Stańczyk – Mroczko. Burmistrz Włodzimierz Żak twierdzi, że konkretnego terminu jego powstania nie da się określić. Dość nieoczekiwanie wobec byłej prezes Moniki Stańczyk Mroczko oskarżenia skierował radny Eugeniusz Bugaj. Zamieszanie wokół sytuacji w spółce trwa w najlepsze.       12.10.2015 10:59
Reklama
Reklama
Reklama
ŚMIERĆ NA TORACH. WYPADEK CZY SAMOBÓJSTWO?
ŚMIERĆ NA TORACH. WYPADEK CZY SAMOBÓJSTWO?
(Myszków) Myszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku kolejowego, do jakiego doszło w Myszkowie w sobotę 3 października. Wczesnym rankiem pociąg potrącił 48-letnią mieszkankę Myszkowa. Mundurowi ustalają czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy może kobieta popełniła samobójstwo rzucając się na tory.       12.10.2015 10:59
BROŃ, AMUNICJA, AMFETAMINA
BROŃ, AMUNICJA, AMFETAMINA
(Myszków) Takiego efektu kontroli myszkowscy policjanci prawdopodobnie się nie spodziewali, zatrzymując na ulicy Kościuszki do rutynowego sprawdzenia Opla Insignię. 35-letni mieszkaniec Będzina kierujący autem przewoził w nim 50 sztuk nabojów i 30 „działek” narkotyku. „Po nitce do kłębka” mundurowi szybko dotarli też do 65-letniego handlarza nielegalną bronią.       12.10.2015 10:59
Reklama
Ciasny ten zamek!
Ciasny ten zamek!
(Bobolice) W przedwyborczą promocję senatora Jarosława Laseckiego być może bezwiednie włączyła się Rada Gminy Niegowa. W poniedziałek 21 września radni obradowali na zamku w Bobolicach. Niewiele można o sesji powiedzieć, czy napisać, bo gości i sołtysów stłoczono w sąsiedniej sali,  a w największej, choć jak się okazuje, i tak za małej na takie wydarzenia, obradowali radni.       12.10.2015 10:59
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama