Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 16:32
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

SZPITAL ZMIENIA DYREKTORA, KHALID HAGAR ZA KRETA
SZPITAL ZMIENIA DYREKTORA, KHALID HAGAR ZA KRETA
(Myszków) Środa 30 września była ostatnim dniem w karierze Jacka Kreta, jako dyrektora myszkowskiego szpitala. Kret do odejścia został niejako „przymuszony” niepochlebnymi opiniami na swój temat. Jednak jak sam uzasadnia, rezygnuje, bo chce się uczyć, choć według rządzących powiatem był po prostu nieodpowiednią osobą na tym stanowisku. Od czwartku myszkowskim szpitalem zarządza – powołany uchwałą przez Zarząd Powiatu - Khalid Hagar. Tymczasowo, do chwili, gdy Zarząd Powiatu w drodze konkursu wyłoni nowego dyrektora.       05.10.2015 12:42
Reklama
Reklama
PSI PROBLEM NA MAJOWEJ
PSI PROBLEM NA MAJOWEJ
(Kotowice, gm. Żarki) Mieszkańcy ulicy Majowej w Kotowicach mają już dość. Dość ciągłego ujadania zgrai kilkunastu psów, pozbawionych praktycznie opieki, dość napaści czworonogów na ich inwentarz, dość strachu o dzieci, które idąc do szkoły czy przedszkola muszą przechodzić obok posesji, gdzie zabezpieczeniem przed tym, by pies nie wybiegł na ulicę są powtykane w wykopane dziury pod ogrodzeniem kamienie. Zgodnie twierdzą, że coś w tej sytuacji trzeba zrobić. Właścicielem psów jest nieporadny życiowo około 50-letni mężczyzna, który utrzymuje się z dorywczych prac polowych u ludzi. W domu – zgodnie z opinią sąsiadów - nie ma go od około dwóch tygodni. Głodne psy dokarmiają zatem mieszkańcy ulicy oraz Strażnicy Miejscy z Żarek, którzy póki co nie widzą w tym przypadku rażących zaniedbań, a w związku z tym nie widzą możliwości by zabrać psy do schroniska.   05.10.2015 12:40
Reklama
Reklama
WYBORCZA WALKA NA NOŻE
WYBORCZA WALKA NA NOŻE
(powiat myszkowski) Okres przedwyborczy to jedyny taki moment, gdzie latarnie z przymiotów niechlubnej chwały, stają się miejscem godnych najwyższych głów państwowych. Każdy chce zawisnąć, im wyżej tym lepiej. Wyborczy wyścig wspinaczkowy rozpoczął się także w powiecie myszkowskim. Z latarni spoglądają na nas znajome twarze. Choć niektórych, po zabiegach odmładzających w programach do obróbki zdjęć, trudno poznać. Hollywoodzki uśmiech, gęściejsza czupryna, szminka w kolorze barw ugrupowania? Czemu nie. Wszystkie chwyty dozwolone, by kupić wyborcze spojrzenia.       05.10.2015 12:38
Reklama
Chipsy i cola - najlepsze!
Chipsy i cola - najlepsze!
(powiat myszkowski) Z początkiem roku szkolnego weszła w życie nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, zgodnie z którą w sklepikach szkolnych nie można sprzedawać tzw. śmieciowego jedzenia: chipsów, napojów energetyzujących, fast foodów, itp. Zmiany mają przeciwdziałać nadwadze i otyłości wśród dzieci, skutkujących pogorszeniem się zdrowia i kondycji najmłodszych. Zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem ze szkolnych korytarzy muszą zniknąć także automaty ze słodyczami czy słodkimi napojami. A w sklepikach pojawią się kanapki z pełnoziarnistego lub razowego pieczywa. Punkt sporny stanowią drożdżówki bez względu na to czy słodzone są miodem, cukrem czy innymi substancjami. Ich - zadaniem Sanepidu - również sprzedawać nie wolno.       05.10.2015 12:37
Reklama
Reklama
INTERNET DLA BIEDNYCH TO LIPA
INTERNET DLA BIEDNYCH TO LIPA
(Myszków) 28 sierpnia opublikowaliśmy artykuł: „Internet bez internetu. Komputery… bez komputerów”, opisaliśmy  historie mieszkańców Myszkowa, którzy w ramach programu finansowanego przez Unię Europejską mieli korzystać z możliwości dostępu do internetu. A to okno na świat, pomoc w pracy a nawet rozrywka. Opisaliśmy historię Pauliny, u której od roku stoi nieprzydatny komputer i niepodłączona drukarka, choć urzędnicy magistratu twierdzili długo, że „u pani Pauliny internet działa”, no może „nie działa chwilowo”. Jak okpiliśmy ignorancję urzędników, a może nawet oszustwa, polegające na raportowaniu do Centrum Projektów Polska Cyfrowa, że wszystko jest „w 100% OK” ci pokazali kto silniejszy, i Paulinie wypowiedzieli umowę. Bo nie spełnia warunków technicznych dostępu do internetu. Internetu, który wg. raportów Urzędu Miasta Myszkowa Paulina podobno od roku ma! Podobnie Urząd Miasta Myszkowa potraktował drugą bohaterkę naszego artykułu: Olga, od stycznia 2015 gdy podpisała z gminą Myszków umowę nie doczekała się ani komputera, ani tym bardziej internetu. Ale firma Raq-net, której Urząd Miasta Myszkowa zlecił obsługę klientów, raportowała, że u Olgi jest komputer. Po ujawnieniu oszustwa urzędnicy deklarowali, że to błąd, pomyłka, którą naprawią w ciągu kilku dni. Minął miesiąc, u Olgi pojawiła się ekipa firmy Login Technologies i stwierdziła, że nie ma możliwości podłączenia internetu u niej w domu (Ciszówka). Wysłaliśmy do pani Olgi własną ekipę techniczną, płacąc zewnętrznej firmie za zbadanie, czy u Olgi jest możliwe podłączenie internetu do sieci miejskiej. Ta stwierdziła, że sygnał z nadajników UM Myszków jest wystarczający. Posiadamy raporty z badania. Jednak firma, która pół roku temu powinna zainstalować u niej komputer i podłączyć internet, stwierdziła, że sygnału nie ma. Kto kłamie?   28.09.2015 09:16
MYSZKOWIANKA ODDAŁA SZPIK DLA CZŁOWIEKA Z URUGWAJU
MYSZKOWIANKA ODDAŁA SZPIK DLA CZŁOWIEKA Z URUGWAJU
(Myszków) W niedzielę 27 września po raz kolejny w Myszkowie poszukiwane będą osoby, które chciałyby wstąpić w szeregi dawców komórek macierzystych. To kontynuacja bardzo udanej akcji z ubiegłego roku, kiedy dawcy szpiku kostnego potrzebowała młoda mieszkanka Winowna, Beata Kozioł. Na apel o pomoc dla niej odpowiedziały setki mieszkańców Myszkowa, powiatu myszkowskiego i miejscowości spoza naszego regionu. Tylko w ciągu jednego dnia w Bazie Dawców Komórek Macierzystych zarejestrowało się aż 606 osób!  Dla porównania – w czasie otwarcia ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w siatkówce na Stadionie Narodowym w Warszawie, w którym uczestniczyło ponad 63 tysiące osób, zarejestrowało się „tylko” 371 chętnych. Kolejni potencjalni dawcy szpiku dla pani Beaty i innych osób zmagających się z nowotworami krwi dołączali podczas następnych akcji. Łącznie gotowość „podzielenia się życiem z innymi” zadeklarowało ponad 630 osób. Taka akcja po prostu musiała być kontynuowana.       28.09.2015 09:14
Reklama
Radny na podwójnym gazie
Radny na podwójnym gazie
(gm. Niegowa) Z badania trzeźwości na Komendzie Powiatowej Policji w Myszkowie po jeździe na podwójnym gazie w rodzinnym Trzebniowie, prosto na sesję Rady Gminy Niegowa dotarł radny Andrzej M.       28.09.2015 09:12
Reklama
Reklama
Reklama
MAMY SWOICH DO PARLAMENTU
MAMY SWOICH DO PARLAMENTU
(Myszków) Tomasz Brymora z Niezależna, Jarosław Lasecki z Platformy Obywatelskiej i Igor Matyjas z Narodowego Odrodzenia Polski to kandydaci z naszego regionu do Senatu. Prawie każda partia startująca w wyborach, które odbędą się 25 X wystawia kandydatów z naszego regionu. Mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego jeżeli tylko zechcą głosować na „swoich” kandydatów, znajdą ich prawie na każdej liście.       28.09.2015 09:11
PIJANA FURIATKA ZAATAKOWAŁA GAZEM SWEGO MĘŻA I DZIECKO
PIJANA FURIATKA ZAATAKOWAŁA GAZEM SWEGO MĘŻA I DZIECKO
(Myszków) Nawet dwuletnia odsiadka w więzieniu grozi 37-letniej kobiecie, która zaatakowała swego męża gazem pieprzowym. Mężczyzna trzymał w tym czasie na rękach 6-letną córkę, dziecko zatem również ucierpiało podczas zdarzenia. Dziewczynka i jej tata trafili do szpitala, zaś zatrzymana przez policjantów furiatka do izby wytrzeźwień. W momencie ataku była kompletnie pijana.       28.09.2015 09:10
Reklama
BURMISTRZ ŻAK PONOWNIE NAGRYWA!
BURMISTRZ ŻAK PONOWNIE NAGRYWA!
(Myszków) 14 września Rada Nadzorcza MTBS odwołała ze stanowiska prezesa spółki Monikę Stańczyk-Mroczko.  Odwołanej prezes nawet nie wezwano na zebranie. Sama potwierdza, że o odwołaniu została powiadomiona telefonicznie. Dzień później RN nowym prezesem zrobiła Lidię Piestrzyńską z Częstochowy. Piestrzyńska była w ostatnich latach skarbnikiem w gminie Lelów. Gdy wójtem w gminie został Krzysztof Molenda, radni na jego wniosek 16 XII 2014 odwołali Piestrzyńską ze stanowiska. Teraz ma zarządzać gminną spółką w Myszkowie.       21.09.2015 07:45
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama