Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 18:03
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Artykuły

CZY ZNAK USTAWIONY PRAWIDŁOWO? POLICJA SPRAWDZA. BARDZO DŁUGO
CZY ZNAK USTAWIONY PRAWIDŁOWO? POLICJA SPRAWDZA. BARDZO DŁUGO
(Myszków) Znak B-1  „Zakaz ruchu w obu kierunkach”  stoi vis a vis sklepu „Lidl”. Czego dotyczy? Placu manewrowego na prawo, czy ulicy wyjazdowej z Placu Dworcowego w kierunku Ronda Flagi? Mamy w Polce ruch prawostronny, więc logika nakazywałaby, że do ronda z dworca jechać nie wolno. A wszyscy jeżdżą! – Czy znak został ustawiony prawidłowo? – zastanawiamy  się. Podobne pytanie, za pośrednictwem oficera prasowego KPP w Myszkowie, zadaliśmy policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi obiecali oznakowanie sprawdzić. I sprawdzają, sprawdzają, sprawdzają… I tak już od 10 dni. Czy to naprawdę aż tak skomplikowana sprawa, że trwa to aż tak długo?   03.12.2015 11:41
Reklama
Reklama
ZA DUŻO TYCH PROCENTÓW
ZA DUŻO TYCH PROCENTÓW
(Myszków) List mieszkańców ulicy Sikorskiego, którzy protestowali przeciwko wycince brzóz w sąsiedztwie ich bloków, a których list w tej sprawie zamieściliśmy w jednym z naszych ostatnich wydań, zachęcił do obrony zieleni miejskiej także mieszkańców ulicy 11 Listopada. Im z kolei nie spodobał się sposób pielęgnacji „ich” drzewostanu.   03.12.2015 11:41
Reklama
Reklama
WRACA TEMAT PODWYŻKI ZA ŚMIECI
WRACA TEMAT PODWYŻKI ZA ŚMIECI
(Myszków) Mieszkańcy Myszkowa mogą spodziewać się wraz z nadejściem Nowego Roku „prezentu” od burmistrza Włodzimierza Żaka w postaci podwyżki opłaty za śmieci. Wszystko jednak w rękach radnych. Bo to właśnie oni podejmą ostateczną decyzję – albo przystając na propozycje przygotowane przez burmistrza lub nie uchwalając podwyżek. W tej sytuacji nie ma dobrego rozwiązania, które zadowoliłoby wszystkich. Od lipca co miesiąc gmina dokłada do śmieci po ok. 113 tys. zł.  Do końca roku dopłata wyniesie niemal 700 tys. zł.   23.11.2015 10:21
Reklama
PO NASZEJ INTERWENCJI POWINNO BYĆ BEZPIECZNIEJ
PO NASZEJ INTERWENCJI POWINNO BYĆ BEZPIECZNIEJ
(Myszków) W najbliższych dniach powinna zmienić się sytuacja w rejonie przejścia dla pieszych, prowadzącego na szeroki deptak wzdłuż ulicy Sikorskiego. Z „pasów” usytuowanych vis a vis Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego i „Biedronki” korzysta wiele osób, w tym sporo dzieci uczących się w pobliskim Zespole Szkół nr 5. Z okien redakcji często widzieliśmy, jak piesi korzystający z przejścia … uciekają spod kół furgonetek dowożących towar do pawilonów, które wjeżdżały lub zjeżdżały po „zebrze”. Przy przejściu jest do tego wyznaczone miejsce, najczęściej jednak zajęte przez parkujące samochody. Naszym zdaniem sytuację zmieniłaby „koperta”. Nie chodzi jednak o łapówkę, a o namalowaną „kopertę”, która zabraniałaby parkowania na wjeździe na chodnik. By nie doszło do nieszczęścia postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce.       23.11.2015 10:18
Reklama
Reklama
ŚMIERĆ NA KOZIEGŁOWSKIEJ CHODNIK TAM TO KONIECZNOŚĆ
ŚMIERĆ NA KOZIEGŁOWSKIEJ CHODNIK TAM TO KONIECZNOŚĆ
(Myszków) 61-letni pieszy zginął we wtorek 10 listopada na ulicy Koziegłowskiej w Myszkowie. Mężczyzna został potracony przez samochód, w momencie kiedy przechodził przez ulicę. Być może do wypadku by nie doszło, gdyby pieszy miał na swoim ubraniu elementy odblaskowe. W miejscu, gdzie doszło do tragedii nie ma lamp ulicznych ani chodnika.       23.11.2015 10:17
ZWŁOKI W STAWIE
ZWŁOKI W STAWIE
(Myszków) Wędkarz łowiący ryby na stawie przy „Papierni” wyłowił w środę 11 listopada zwłoki 38-letniego mężczyzny, którego poszukiwania trwały w rejonie zbiornika już poprzedniego dnia. Policjanci i prokuratorzy z Myszkowa wyjaśniają, jak doszło do tragedii i co było bezpośrednią przyczyną śmierci 38-latka.       23.11.2015 10:16
Reklama
BURMISTRZ O MTBS: JEST ŹLE, ALE NIE BEZNADZIEJNIE
BURMISTRZ O MTBS: JEST ŹLE, ALE NIE BEZNADZIEJNIE
(Myszków) Rezygnacja Lidii Piestrzyńskiej z funkcji prezesa Myszkowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wzbudziła, co nie może dziwić, największe zainteresowanie radnych obradujących na sesji Rady Miasta Myszkowa w czwartek 5 listopada. Jeszcze w piątek 30 października prezes deklarowała chęć spotkania z radą, trzy dni później na biurku burmistrza Żaka leżała już jej rezygnacja ze stanowiska. Do radnych ostatecznie trafił tylko materiał przygotowany przez Lidię Piestrzyńską, na temat sytuacji w spółce. Ta, według burmistrza Włodzimierza Żaka „jest zła, ale nie beznadziejna”. Opozycja nie pozostawia na gospodarzu miasta „suchej nitki”, grzmiąc, że „spółka stoi na krawędzi przepaści i dzieli ją tylko krok od stoczenia się w nią”. Radny Norbert Jęczalik, mieszkaniec zasobów MTBS uważa, że spółka potrzebuje… szamana, który „zdjąłby z niej ciążącą na niej klątwę czy złego ducha”. To oczywiście żart, zaliczyć go jednak trzeba do tzw. czarnego humoru, bo sytuacja miejskiej spółki naprawdę nie jest zabawna.       16.11.2015 15:21
Reklama
Reklama
Reklama
PRACOWNIK INTERWENCYJNY GORSZY GATUNEK CZŁOWIEKA
PRACOWNIK INTERWENCYJNY GORSZY GATUNEK CZŁOWIEKA
(Myszków) Urząd Miasta Myszkowa do prac porządkowych zatrudnia bezrobotnych w ramach „prac interwencyjnych”. Widzimy ich jak sprzątają skwery, grabią liście. Dostają 8,10 zł za godzinę pracy. 60% kosztów płaci Powiatowy Urząd Pracy, gmina resztę. Jeden z „interwencyjnych” opowiedział Gazecie Myszkowskiej jak wygląda ich praca. Przez 7 miesięcy Urząd Miasta nie zapewnił jemu i innym pracownikom odzieży roboczej. Byli też wykorzystywani do prac na terenach prywatnych, gdyż za takimi są parafie i kościoły. Urząd Miasta Myszkowa zaprzecza, a Powiatowy Urząd Pracy przyznaje nam rację i zapowiada kontrolę.       16.11.2015 15:21
MIASTO BUDUJE CHODNIK, BUDUJE BEZ SENSU
MIASTO BUDUJE CHODNIK, BUDUJE BEZ SENSU
(Myszków) Trwa przebudowa chodnika przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Myszkowie. Remontowany jest odcinek po lewej stronie od skrzyżowania z ul. 11 Listopada w kierunku Starego Myszkowa. Tylko, że to robota bez sensu. Urząd Miasta odtwarza chodnik tak samo, jak był wybudowany stary, może 40 lat temu. Tylko miasto w tym czasie się zmieniło. Przybyło bloków, budynków, zmieniła się ich funkcja. Najlepiej absurd wydawania naszych pieniędzy w tym miejscu widać na początku ulicy, gdzie jest przystanek komunikacji miejskiej.       16.11.2015 15:21
Reklama
FURIAT Z SIEKIERĄ SZALAŁ W KOZIEGŁOWACH
FURIAT Z SIEKIERĄ SZALAŁ W KOZIEGŁOWACH
(Koziegłowy) 31-letni mężczyzna próbował zaatakować ekspedientkę jednego ze sklepów w Koziegłowach. Ta w porę zorientowała się w zamiarach napastnika i zamknęła przed nim drzwi lokalu. Mieszkaniec Krakowa powybijał szyby w sklepie, do środka nie zdążył się na szczęście dostać, jego atak przerwali policjanci z miejscowego komisariatu. Zatrzymany furiat był pijany.       16.11.2015 15:21
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama