Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 29 marca 2026 12:22
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

JUBILEUSZOWE „PROMOTORY” ROZDANE

(Myszków) Po raz dziesiąty rozdane zostały statuetki i wyróżnienia dla „Promotorów Myszkowa” – osób, firm i instytucji przyczyniających się do rozwoju miasta oraz do jego promocji. Jubileuszowa gala odbyła się w piątek 20 lutego, w Miejskim Domu Kultury. Wśród zaproszonych na nią gości znalazł się m.in. były premier Jerzy Buzek, który wraz z gospodarzem miasta burmistrzem Włodzimierzem Żakiem, wręczał przyznaną w tym roku po raz pierwszy „Diamentową Statuetkę” dla firmy Sokpol, trzykrotnego zdobywcy tytułu „Promotora Myszkowa”.      
Podziel się
Oceń

(Myszków) Po raz dziesiąty rozdane zostały statuetki i wyróżnienia dla „Promotorów Myszkowa” – osób, firm i instytucji przyczyniających się do rozwoju miasta oraz do jego promocji. Jubileuszowa gala odbyła się w piątek 20 lutego, w Miejskim Domu Kultury. Wśród zaproszonych na nią gości znalazł się m.in. były premier Jerzy Buzek, który wraz z gospodarzem miasta burmistrzem Włodzimierzem Żakiem, wręczał przyznaną w tym roku po raz pierwszy „Diamentową Statuetkę” dla firmy Sokpol, trzykrotnego zdobywcy tytułu „Promotora Myszkowa”.

 

Impreza – zorganizowana już po raz dziesiąty - w swym zamyśle ma nagradzać tych, dzięki którym o Myszkowie głośno nie tylko „na własnym podwórku” ale także w Polsce i Europie.

 

Początkowo statuetki przyznawano jedynie w kategorii: „Przedsiębiorca”, z biegiem lat przybywało dziedzin, w których przyznawano nagrody i wyróżnienia. Doceniano ludzi tworzących w mieście kulturę, rozsławiających miasto poprzez sport, animatorów, społeczników. Od trzech lat przyznawany jest tytuł „Przyjaciela Miasta”, a w tym roku po raz pierwszy statuetkę odebrał „Mecenas Kultury”.

 

Wyróżnienia i tytuły „Promotorów” przyznawane są przez kapitułę powoływaną przez burmistrza. Tych, którzy otrzymali tytuły i wyróżnienia za miniony rok wyłoniło grono w składzie: Iwona Franelak - zastępca Burmistrz Miasta Myszkowa, Ireneusz Zygier - przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych w Myszkowie, Marek Ferdynand - przedstawiciel Myszkowskiej Rady Biznesu, Małgorzata Kitala - Miroszewska - rzecznik prasowy Urzędu Miasta, Aleksandra Pindych - dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Piotr Wysocki - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Tadeusz Bartnik - prezes klubu MKS Myszków oraz Izabela Skabek - pedagog, autorka wierszy dla dzieci.

 

W kategorii dużych i średnich przedsiębiorstw „Promotor” trafił do firmy „MARCUS”. Powstała ona w 1991 roku, jej założycielem i właścicielem jest Marek Bartoszek. Początkowo firma działała w branży logistycznej, dziś oferuje także usługi w zakresie lakierowania, tłocznictwa, druku oraz nanoszenia klejów przemysłowych na różnego rodzaju powierzchnie. Firma posiada dobrze rozbudowany park maszynowy, w tym m.in. trzy nowoczesne linie lakiernicze wraz z laboratorium. Jakość usług świadczonych przez firmę potwierdzają certyfikaty ISO, a zdobyte doświadczenie wykorzystywane jest we współpracy z największymi producentami sprzętu AGD.

 

W kategorii małych i mikro przedsiębiorstw główne trofeum trafiło do Salonu Fryzjerskiego „Jawornik” Zbigniewa Jawornika, a wyróżnienie dla Firmy POL - ITAL Urszuli Jędrusińskiej. POL ITAL – to ni mniej ni więcej, a znany w naszym regionie Hotel „Orle Gniazdo”. „Promotora Myszkowa” w dziedzinie kultury przyznano twórcom powstających w MDK-u musicali: Katarzynie Miklas, Sebastianowi Rucińskiemu i Tomaszowi Wójcikowi. W tej kategorii wręczono także wyróżnienia, trafiły one do autorki książek dla dzieci Izabeli Skabek, Klubu Plastyków Nieprofesjonalnych oraz Zespołu Estradowego „Eskadra”. Z główną nagrodą przyznawaną w kategorii sport opuszczał galę młody, utalentowany bokser Miłosz Wodecki. Z wyróżnień cieszyli się z kolei lekkoatletka Tamara Koczur i kolarz Tadeusz Garncarz. W kategorii: „Entuzjasta Myszkowski” doceniono osobę, która poświęca się dla innych. Statuetkę „Promotora” otrzymał Andrzej Skowron, prowadzący w Myszkowie Schronisko dla Bezdomnych. Na wyróżnienia w tej kategorii zasłużyli zdaniem kapituły Radosław Haluk, skupiający wokół siebie „Ambitnych Amatorów”, czyli miłośników biegania oraz Tomasz Rak, zawodowo policjant, a prywatnie wędkarz, prezes koła PZW Myszków – Miasto, organizator największych zawodów wędkarskich dla dzieci w Plesce. Przywileju przedefilowania po czerwonym dywanie, zarezerwowanego tylko dla nagrodzonych i wyróżnionych, doświadczyła Izabela Leszczyna, posłanka RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów. To ona, w podziękowaniu m.in. za pomoc w powstawaniu Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Myszkowie, określać się może od teraz mianem „Przyjaciela Miasta”. Przyznany po raz pierwszy tytuł „Mecenasa Kultury” powędrował z kolei do Iwony i Waldemara Kitalów, za – jak motywowano tę decyzję – „organizację i wsparcie corocznych plenerów malarskich, niedzielnych, letnich koncertów, za wspieranie inicjatyw kulturalnych”.

 

Regulamin przyznawania „Promotorów” mówi, że zdobywca trzech takich nagród otrzymuje „Statuetkę Diamentową”. Tak stało się w przypadku firmy „Sokpol”, która swojego trzeciego „Promotora” odbierała w ubiegłym roku. Specjalne wyróżnienie wręczał Romanowi Sobczykowi były premier Jerzy Buzek.

 

Galę poprowadzili Katarzyna Miklas i Włodzimierz Żak, którym na scenie towarzyszyła 15-osobowa orkiestra „Myszkovia Band”. Wieczór zakończył koncert Adama Sobierajskiego i Michała Gasza.

 

Robert Bączyński

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SąsiadkaTreść komentarza: Znam tą rodzinę mieszkam niedaleko tej patologi pomimo zgłoszeń powinni dawno ratować zwierzęta mało tego dzieci są tam jeszcze w tej patologi gdzie opieka społeczna na skargi sąsiadów jak córki przyjeżdżają z dziećmi piją i nogi rozkładają na widoku dzieci nikt nie reagujeData dodania komentarza: 27.03.2026, 22:48Źródło komentarza: BIŁ METALOWYM PRĘTEM CIELNĄ KROWĘ. W OBORZE BYŁY WYCIEŃCZONE KROWY, A ZA OBORĄ TRUCHŁA CIELĄT. TO OBOK NASAutor komentarza: KobietaTreść komentarza: Proszę sobie nie drwić z tej dziewczyny, która była w depresji. Kobieta została zgwałcona najpierw przez swojego chłopaka a następnie doszło do zbiorowego gwałtu. Sprawców nie złapano. Po gwałcie zbiorowym załamała się i próbowała popełnić samobójstwo, które doprowadziło do sparaliżowania. Dwa lata walczyła o możliwość eutanazji. Nie jestem zwolenniczką eutanazji ale też nie będę oceniać jej. Nie drwij człowieku.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 20:06Źródło komentarza: ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!Autor komentarza: Smog zabija ludziTreść komentarza: Są dofinansowania i rodzina też może pomóc w finansowaniu starszej osobie z niską emeryturą a nie tylko czekać po spadek. Nawet łatwiej jej będzie obsłużyć nowy piec. Jeżeli starsza osoba jest sama nie ma spadkobierców to co innego. Smog zabija.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 19:48Źródło komentarza: 24 mieszkańców kontra 12 kopciuchów. Jeśli postępowania potwierdzą naruszenie przepisów uchwały antysmogowej, właściciele będe musieli wymienić pieceAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Zabrakło jednej istotnej informacji. Sądził paleo czy neosędzia bo taki cyrk ostatnio bardzo modny w tzw. wymiarze sprawiedliwości.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 14:29Źródło komentarza: 20 LAT WIĘZIENIA ZA ZABÓJSTWO KSIĘDZA W KŁOBUCKU. PROKURATOR CHCIAŁ DOŻYWOCIAAutor komentarza: rozumnaTreść komentarza: Nie można posądzać kogoś jak nie ma dowodów w sprawie. A może dzieci sobie zmyśliły i teraz niewinna osoba ma spierniczone życieData dodania komentarza: 27.03.2026, 13:24Źródło komentarza: ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Mam nadzieje ze taki nakaz wymiany ogrzewania jest równoznaczny ze sfinansowaniem tej operacji przez władze. Jak ktoś ma głodową emeryturę (a takich jest większość) to już widzę jak pędzi po kredyt by być trendy. Najpierw godne dochody a potem nakazy i zakazy!Data dodania komentarza: 27.03.2026, 09:02Źródło komentarza: 24 mieszkańców kontra 12 kopciuchów. Jeśli postępowania potwierdzą naruszenie przepisów uchwały antysmogowej, właściciele będe musieli wymienić piece
Reklama
Reklama
Reklama