Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 30 kwietnia 2025 19:55
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Wystartowali na przekór pogodzie

Pogoda robiła co mogła, żeby nie dopuścić do rozegrania 73 Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym w Szczekocinach. Organizatorzy stanęli jednak na wysokości zadania. Bartek Pilis z Błękitnych Sokpol Dobrawa Koziegłowy wicemistrzem kraju. W imprezie wystartowało 235 kolarzy z całego kraju.
Podziel się
Oceń

Pogoda robiła co mogła, żeby nie dopuścić do rozegrania 73 Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym w Szczekocinach. Organizatorzy stanęli jednak na wysokości zadania. Bartek Pilis z Błękitnych Sokpol Dobrawa Koziegłowy wicemistrzem kraju. W imprezie wystartowało 235 kolarzy z całego kraju.

 

Dramat organizatorów zaczął się w piątek wieczorem, 8 stycznia, kiedy zaczął padać śnieg z deszczem. Losy 73 Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym w Szczekocinach stanęły po wielkim znakiem zapytania. Na szczęście włodarze tamtejszego klubu nie załamali rąk. Przygotowanie trasy, która była całkowicie oblodzona graniczyło z cudem. Rano nie zabrakło jednak rąk do pracy i zawody odbyły się w terminie wyznaczonym przez UCI.

 

- Podziękowania należą się na pewno burmistrzowi Szczekocin, który uruchomił wszystkie służby komunalne by te zawody mogły się odbyć. Pogoda spłatała nam niezłego figla. Dziękuje członkom klubu Olimpjczyk Szczekociny i tym wszystkim, którzy z odruchu serca przyszli z pomocą, złapali za łopaty, taczki i pomogli w przygotowaniu trasy. Bez nich te kilka miesięcy przygotowań spełzłyby na niczym. Nie zrobilibyśmy nic bez sponsorów – Tribag, Polimer, Blacho Bud, Blachomet, Pro Drut i wielu innych mniejszych firm – powiedział Dariusz Skorupa, organizator 73 MP w Szczekocinach.

 

W rywalizacji młodzików tuż za strefą medalową uplasował się Dariusz Wiśniewski (Olimpijczyk Szczekociny). Reprezentant miejscowych przegrał w walce o medal o włos z Adrianem Siarką z GKS-u Raba Wyżyna Podsarnie. Jego starszy brat Grzegorz był w gronie faworytów do miejsca na podium w wyścigu juniorów młodszych. Niestety zajął również najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce. Mistrzem Polski w tym przedziale został Wojciech Szyniec z LKS-u Strzelce Krajeńskie. Tytuł Wicemistrza Polski w juniorach zdobył Bartek Pilis (Błękitni Dobrawa Sokpol Koziegłowy). Mimo sukcesu jego szkoleniowiec i sam zawodnik nie byli do końca zadowoleni.

 

- Bartek wygrał w tym sezonie wszystko. Interesował nas tylko złoty medal MP – mówił po wyścigu trener ekipy z Koziegłów Andrzej Chmurzewski.

 

Bartek Pilis spisał się najlepiej z grona naszych reprezentantów. Ambitny myszkowianin wystartuje niebawem w Mistrzostwach Świata i w ostatniej serii Pucharu Polski, gdzie prowadzi w klasyfikacji. Szóste miejsce w juniorach zajął Patryk Kostecki, dziesiąte Łukasz Nowacki, a 23 był Kamil Piszczek (wszyscy Błękitni Dobrawa Sokpol Koziegłowy).

 

W Orlikach na podium stanął wychowanek Błękitnych Kamil Gradek, obecnie startujący w barwach GKS-u Cartusia Kartuzy. Sporo emocji dostarczył wyścig elity. Zdominowali go zawodnicy Baboco Revor Cycling Team. Pierwsze miejsce zajął Mariusz Gil, a tużza nim był Paweł Szczepaniak (drugi zawodnik Mistrzostw Świata i aktualny Wicemistrz Europy). Jako trzeci linię mety przekroczył Marek Cichosz z Legii Felt. Na wysokiej piątej pozycji sklasyfikowany został szkoleniowiec miejscowych Sławomir Frejowski. Trener pokazał swoim podopiecznym co znaczy ambicja. Na początku wyścigu przewrócił się i doznał kontuzji kolana. Mimo tego, walczył bez kompleksów z młodszymi rywalami, zaliczanymi do krajowej czołówki. Dekoracji triumfatorów dokonali: Prezes PZKol, a zarazem Prezydent Europejskiej Federacji Kolarskiej Wojciech Walkiewicz, Burmistrz Miasta Szczekociny Stanisław Wójcik, Prezes ŚZKol Andrzej Chmurzewski, główny sponsor imprezy Wojciech Łubianka (firma Tribag) oraz Starosta Powiatu Zawierciańskiego Ryszard Mach. 73 Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym toczyły się w bardzo trudnych warunkach i przejdą do historii jako wyjątkowe. Organizatorzy składają szczególne podziękowania Wojciechowi Łubiance i firmie Tribag za wsparcie finansowe. (RUC) 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MatiTreść komentarza: 👍Data dodania komentarza: 29.04.2025, 17:21Źródło komentarza: "Hurra Jura" to pierwsza na Jurze, oraz trzecia w Polsce Via FerrataAutor komentarza: ZenekTreść komentarza: Panie Wojciechu współczuję. I Trzymam Kciuki !!!Data dodania komentarza: 24.04.2025, 13:37Źródło komentarza: ZARZUTY KORUPCYJNE DLA BYŁEGO STAROSTY. KAUCJA 200.000 ZŁ I WYSZEDŁAutor komentarza: KarolinaTreść komentarza: 😍Data dodania komentarza: 19.04.2025, 16:19Źródło komentarza: Vespa na JurzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: To jest chyba jednak standard. Dzisiaj (17/04/2025) identyczne obrazki były w Koziegłowach na ul. Żareckiej obok domu burmistrza Koziegłów. Zamiatanie ulicy przebiegało tak że trzeba było uciekać na drugą stronę ulicy żeby jako tako przejść. Tumany kurzu ciągnęły się na odległość 100 m za zamiatarką. Oczywiście wszystkie prace na sucho przy słonecznej pogodzie i 25 stopniach ciepła.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 12:56Źródło komentarza: ZAMIATARKA CZY KURZARKA?Autor komentarza: WojtekTreść komentarza: Takiemu to nic nie zrobią bo ma kolegę sędziego,Data dodania komentarza: 16.04.2025, 14:09Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNEAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Przecież to "elyta" polityczna to co mu zrobią? Jak skażą to się odwoła że sadzili ni ci sędziowie co trzeba.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 02:59Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNE
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama