owa forma patrolu będzie funkcjonować przez większą część roku, o ile pozwolą na to warunki pogodowe, informuje Urząd Miasta w Myszkowie. Celem patrolu jest zwiększenie bezpieczeństwa w gminie oraz poprawa kontaktu strażników z mieszkańcami.
– Strażnicy będą mogli dotrzeć w trudno dostępne topograficznie miejsca, a także skuteczniej kontrolować tereny zielone i leśne. Zależy nam nie tylko na zwiększeniu bezpieczeństwa, ale również na ujawnianiu miejsc, gdzie nielegalnie porzucane są odpady – mówi Beata Kostrzewa, komendant Straży Miejskiej w Myszkowie.
Nowa forma patrolowania ma na celu zmianę wizerunku strażnika miejskiego. Zamiast osoby zamkniętej w samochodzie, ma być postrzegany jako bardziej dostępny i otwarty dla mieszkańców. Rower znosi barierę fizyczną, ułatwiając komunikację i budowanie zaufania.
Patrole rowerowe będą funkcjonować równolegle z dotychczasowymi patrolami zmotoryzowanymi. Taka współpraca pozwoli na wzajemne wsparcie i skuteczniejsze działania służb. Warto również podkreślić, że to krok w stronę ekologii, której władze Myszkowa poświęcają coraz więcej uwagi.
Zgodnie z zapowiedziami kontynuowany jest proces zazieleniania miasta. Niedawno nowe drzewa, krzewy i rośliny ozdobne pojawiły się przy ulicach Wyszyńskiego i 11 Listopada. Planujemy kolejne nasadzenia i zachęcamy mieszkańców do wskazywania lokalizacji, które mogłyby zostać zazielenione, oczywiście w zgodzie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Propozycje można zgłaszać bezpośrednio strażnikom miejskim.
Napisz komentarz
Komentarze