Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 27 marca 2026 19:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

POLICYJNI WODNIACY RATOWALI ŻEGLARZY NA ZALEWIE W PORAJU ZDJĘCIA

Policjanci z myszkowskiej komendy oraz policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie pełną sezonową służbę w posterunku wodnym w Poraju. W ubiegłym tygodniu, około godziny 18.40 do wodniaków z SPPP w Częstochowie podbiegł mężczyzna, który poinformował o przewróceniu się żaglówki na wodzie, w której przebywała nieustalona ilość osób.
POLICYJNI WODNIACY RATOWALI ŻEGLARZY NA ZALEWIE W PORAJU ZDJĘCIA

Autor: kpp myszków

Podziel się
Oceń

Patrol w składzie sierż. Łukasz Maliszkiewicz i st. post. Dawid Mazurek niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Zobaczyli i przewróconą  żaglówkę, przy której w wodzie były  3 osoby, a przy jednej z nich był też pies, który z asekuracją właściciela utrzymywał się na kamizelce ratunkowej na powierzchni wody.

Policjanci  podjęli akcję ratunkową, wyciągając wszystkie osoby i psa na pokład łodzi patrolowej, po czym udzielili im pierwszej pomocy. Następnie przy pomocy patrolu myszkowskiej komendy -  mł. asp. Artura Raczka oraz post. Szymona Czekały postawili żaglówkę, wylali z łodzi  wodę i odholowali do portu. Policjanci ustalili, że przyczyną przewrócenia łódki były silne podmuchy wiatru. Sternik był trzeźwy.

 

Policjanci przypominają, że korzystanie ze sprzętu wodnego wiąże się z dużą odpowiedzialnością, a bezpieczeństwo własne i innych uczestników jest priorytetem. Pamiętajmy, że ważnym obowiązkiem jest noszenie kapoków, które mogą uratować życie w przypadku nieoczekiwanych wypadków. Przed rozpoczęciem korzystania ze sprzętu wodnego, należy również sprawdzić prognozę pogody, aby uniknąć nagłych załamań warunków atmosferycznych. Warto również pamiętać o tym, aby poinformować innych o swoich planach i miejscu przebywania na wodzie. Zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku to kluczowe elementy odpowiedzialnego korzystania ze sprzętu wodnego. 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Zabrakło jednej istotnej informacji. Sądził paleo czy neosędzia bo taki cyrk ostatnio bardzo modny w tzw. wymiarze sprawiedliwości.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 14:29Źródło komentarza: 20 LAT WIĘZIENIA ZA ZABÓJSTWO KSIĘDZA W KŁOBUCKUAutor komentarza: rozumnaTreść komentarza: Nie można posądzać kogoś jak nie ma dowodów w sprawie. A może dzieci sobie zmyśliły i teraz niewinna osoba ma spierniczone życieData dodania komentarza: 27.03.2026, 13:24Źródło komentarza: ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Mam nadzieje ze taki nakaz wymiany ogrzewania jest równoznaczny ze sfinansowaniem tej operacji przez władze. Jak ktoś ma głodową emeryturę (a takich jest większość) to już widzę jak pędzi po kredyt by być trendy. Najpierw godne dochody a potem nakazy i zakazy!Data dodania komentarza: 27.03.2026, 09:02Źródło komentarza: 24 mieszkańców kontra 12 kopciuchów. Jeśli postępowania potwierdzą naruszenie przepisów uchwały antysmogowej, właściciele będe musieli wymienić pieceAutor komentarza: JosefTreść komentarza: Najwyraźniej od nowości Bojlery trzymane na chłodno dla oszczędności. Pewnie nikt i nigdy nie ogrzał je powyżej 80 st. Jestem też pewien że ta bakteria to masowa w Myszkowie plaga. A wszystko z biedy jaką wyhodował nierozumny i źle pojęty ekologizm . No jest to też dowód , że nikt w tym szpitalu nie czytał instrukcji do bojlera. Odnoszę również wrażenie, że wasza Redakcja TEŻ. JEJ NIE ZNA , przynajmniej tekst artykułu to jasno udowadnia. Z Bogiem.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 07:38Źródło komentarza: Legionella w wodzie pitnej. Pół szpitala natychmiast zamknięteAutor komentarza: plmTreść komentarza: Tylko dlaczego tak późno go zatrzymano ? Czy po ujawnieniu jego czynów były następne ofiary? No ilu jeszcze takich ... grasuje w naszym mieście i powiecie? O ilu takich sprawach wciąż wszyscy milczą? I kto i dlaczego ich wciąż chroni? Czyżby i u nas jakieś siły organizowały taką swoistą aferę podkarpacką? To są pytania które o dziwo nikt nie stawia. No dlaczego tak jest?Data dodania komentarza: 27.03.2026, 01:26Źródło komentarza: ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!Autor komentarza: 1234Treść komentarza: GM TO TEŻ JEST WASZ WIEKOPOMNY SUKCES! : https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-chce-po-prostu-odejsc-25-latka-z-hiszpanii-poddala-sie-eutan,nId,23319274 . JESZCZE RAZ GRATULUJE ZLEWACZAŁEJ DO CNA GM I HISZPANI.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 00:35Źródło komentarza: ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!
Reklama
Reklama
Reklama