Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 04:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Artykuły

1,5 MIESIĄCA OBJAZDU A WIADUKT DALEJ SIĘ SYPIE
1,5 MIESIĄCA OBJAZDU A WIADUKT DALEJ SIĘ SYPIE
(Hucisko, gm. Kroczyce) Jak to możliwe, że wiadukt nad CMK, który w XI i XII 2012 przez półtora miesiąca był remontowany, a kierowcy jadący np. do Kroczyc czy odwrotnie korzystali z kłopotliwych objazdów przez Włodowice, niecałe dwa miesiące po remoncie podpory wiaduktu, jest tak niebezpieczny, że przejazd z prędkością powyżej 30 km/h grozi wypadkiem? To pytanie zadaliśmy 11 marca rzecznikowi prasowemu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Ryszardowi Pacerowi. Okazuje się, że na niewygodne pytania ZDW nie odpowiada. Do dzisiaj redakcja nie otrzymała odpowiedzi, mimo 3 maili, a urażony pytaniami rzecznik w rozmowie telefonicznej rzucił słuchawką. Rzeczowe wyjaśnienia otrzymaliśmy do wykonawcy naprawy podpory wiaduktu, firmy SBL-Żelbet sp. z o.o. z Mikołowa:       25.03.2013 11:44
Reklama
Reklama
Naprawią drogi po żywiole
Naprawią drogi po żywiole
(powiat myszkowski) Prawie 6 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z lat 2010-2012 trafi do samorządów w powiecie myszkowskim. Największą pulę pieniędzy, bo aż 4,5 mln zł otrzyma Starostwo Powiatowe w Myszkowie. Na liście są jeszcze trzy gminy: Żarki, Koziegłowy i Poraj.       25.03.2013 11:44
Reklama
Reklama
AUTO PIĘKNE, ALE KRADZIONE
AUTO PIĘKNE, ALE KRADZIONE
(gm. Niegowa) Zaledwie kilka miesięcy cieszyło się z wymarzonego samochodu małżeństwo z gminy Niegowa. Znaleziony na jednym z portali internetowych srebrny Nissan tak im się spodobał, że postanowili go kupić. Nawet do głowy im nie przyszło, że auto zostało skradzione dwa lata temu we Francji. Samochód wróci do prawowitego właściciela, a mieszkańcom powiatu myszkowskiego przyjdzie prawdopodobnie pogodzić się ze stratą przeszło 60 tysięcy złotych wydanych na „wypasioną” ale „trefną” furę. 25.03.2013 11:44
Reklama
WPADŁ W NIEZŁE „SZAMBO” … PRZEZ SZAMBO
WPADŁ W NIEZŁE „SZAMBO” … PRZEZ SZAMBO
(Myszków) Nie ma w Myszkowie przyzwolenia na pozbywanie się na dziko śmieci i różnych innych nieczystości! Przekonał się o tym niedawno mieszkaniec Zawiercia, który w myszkowskich lasach chciał pozbyć się sporej porcji śmieci. Strażnicy Miejscy wezwani przez czujnych mieszkańców wlepili mu nie tylko nielichy mandat, musiał także posprzątać tam, gdzie nabrudził. We wtorek 19 marca podobny los spotkał przedsiębiorcę zajmującego się wywozem nieczystości, który beczkę z szambem opróżniał … na łące.       25.03.2013 11:43
Reklama
Reklama
ZIMA ZEBRAŁA ŻNIWO
ZIMA ZEBRAŁA ŻNIWO
(Zawada) Dwie osoby zostały ranne w zderzeniu dwóch Fiatów do jakiego doszło w we wtorek 19 marca w Zawadzie. Okoliczności i dokładne przyczyny groźnie wyglądającego wypadku badają myszkowscy policjanci.       25.03.2013 11:43
A TO KANAŁ BUDOWALI
A TO KANAŁ BUDOWALI
(Myszków) Przejeżdżając w piątek 8 marca ulicą Pułaskiego, na wysokości stadionu MKS –u można było zaobserwować ekipę robotników, brodzących po pas w Warcie, budujących tamy z worków z piaskiem i pompujących napływającą wodę przy pomocy motopompy. Zaciekawiło nas, po co panowie przepompowują Wartę.       25.03.2013 11:43
Reklama
GIMNAZJUM W PORAJU „NAPEŁNIA TALERZYK”
GIMNAZJUM W PORAJU „NAPEŁNIA TALERZYK”
(Poraj) Gimnazjum im K. Górskiego w Poraju już po raz trzeci uczestniczy w akcji „Napełniamy talerzyk”, programie realizowanym przy współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności.       25.03.2013 11:42
Reklama
Reklama
Reklama
DROGA DO REFLEKSJI
DROGA DO REFLEKSJI
(Myszków) - Mam nadzieję, że ten spektakl skłoni nas wszystkich do głębokiej refleksji, w tym szczególnym momencie oczekiwania na czas Wielkanocnej odnowy – mówiła dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie Aleksandra Pindych, zapowiadając „Drogę Krzyżową” w wykonaniu zespołu De Profundis, z gościnnym udziałem aktora – legendy, Jana Nowickiego.       25.03.2013 11:42
Biblioteka tętni życiem
Biblioteka tętni życiem
(Myszków) Biblioteka kojarzy się z wypożyczaniem książek. Słusznie. Jednak biblioteka na miarę naszych czasów musi być czymś więcej. W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Myszkowie możemy nauczyć się obsługi komputera, spotkać jakąś ważną osobistość np. posłankę Jadwigę Wiśniewską, możemy dobrze się bawić lub po prostu wypożyczyć książkę.       25.03.2013 11:42
Reklama
ICH ŚWIĄTECZNE STOŁY BĘDĄ PIĘKNE
ICH ŚWIĄTECZNE STOŁY BĘDĄ PIĘKNE
(Masłońskie) Taką tezę śmiało można postawić, myśląc o gospodyniach z Masłońskiego, członkiniach Klubu „Natalinki”. Panie, które nade wszystko nie lubią się nudzić, wzięły udział w warsztatach świątecznych, podczas których uczyły się m.in. sztuki przystrajania świątecznych stołów oraz wykonywania ozdób Wielkanocnych.       25.03.2013 11:41
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama