Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 06:04
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

OSTATNI TYDZIEŃ GŁOSOWANIA!
OSTATNI TYDZIEŃ GŁOSOWANIA!
Plebiscyt Sportowiec Roku 2011 Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego zbliża się do finału. Nigdy przed ogłoszeniem wyników końcowych, co odbędzie się 6 marca w Hotelu Zawiercie, nie podawaliśmy kolejności w czołówce, ale po raz pierwszy w  tym tygodniu zmienił się lider plebiscytu. Nad kolejnym sportowcem jego przewaga wynosi jednak tylko 42 głosy. Co więcej, w całej pierwszej piątce różnica pomiędzy poszczególnymi sportowcami wynosi od kilku do kilkudziesięciu głosów. Kto zdobędzie tytuł Sportowca Roku 2011 obu powiatów: zawierciańskiego i myszkowskiego z pewnością rozstrzygnie się w ostatnich dniach, jeżeli nie godzinach. Zamknięcie glosowania to 6.03. godzina 10.00. Do tej godziny będzie można przysyłać sms-y i przynosić wycięte z tygodników Gazeta Myszkowska i Kurier Zawierciański kupony. Musimy mieć jeszcze czas na podliczenie głosów, a o 18.00 w Hotelu Zawiercie wszystko będzie jasne. Pierwsi wyniki plebiscytu poznają nominowani sportowcy, działacze klubowi, burmistrzowie i wójtowie, prezydenci i starości oraz inni zaproszeni goście.       24.02.2012 22:07
Reklama
Reklama
Myszkowianie triumfowali w Siewierzu
Myszkowianie triumfowali w Siewierzu
Młodzi myszkowianie z UKS-u Mosir zwyciężyli w turnieju rozgrywanym w Siewierzu. Królem strzelców został Bartłomiej Mazanek.       24.02.2012 22:04
Reklama
Reklama
CZWÓRKI ZA BOMBKI
CZWÓRKI ZA BOMBKI
(Myszków) Czy matematyczka z myszkowskiego Zespołu Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego wymuszała na uczniach łapówki w zamian za pozytywne oceny?  Pod koniec stycznia wpłynęło zawiadomienie dyrektora szkoły o możliwości popełnienia przestępstwa korupcji przez nauczycielkę. Proceder, na który szkoła wpadła po anonimowym sygnale od jednego z rodziców miał wyglądać następująco: nauczycielka Krystyna G. sprzedawała uczniom bombki po 5 zł. Z tych uczniowie mieli wykonać stroik bożonarodzeniowy i sprzedać go za 10 zł. Pieniądze, w sumie nawet 20 zł za stroik, trafiały do matematyczki. Śledztwo, które z ramienia Prokuratury Rejonowej w Myszkowie nadzoruje prok. Andrzej Waszkiewicz prowadzą policjanci z Wydziału Przestępstw Gospodarczych myszkowskiej policji. 19.02.2012 23:54
Reklama
WIEDZIAŁ, ŻE ROBI ŹLE, ZAREAGOWAŁ JESZCZE GORZEJ
WIEDZIAŁ, ŻE ROBI ŹLE, ZAREAGOWAŁ JESZCZE GORZEJ
(Myszków) 38-letni kierowca czerwonego Cinquecento spanikował, widząc na drodze usiłujących zatrzymać go policjantów. Reakcją na spotkanie z mundurowymi było wciśnięcie „gazu do dechy” i próba ucieczki. Radiowozu, który niezwłocznie za nim ruszył zgubić jednak nie zdołał i wkrótce został zatrzymany. Co ciekawe, uciekający funkcjonariuszom 38-latek nie był pijany. 19.02.2012 23:53
Reklama
Reklama
KOSZTOWNY TOMOGRAF SIĘ PSUJE
KOSZTOWNY TOMOGRAF SIĘ PSUJE
(Myszków) Od grudnia ub. roku nie działa tomograf w myszkowskim Szpitalu Powiatowym. Najpierw tomograf wyłączyła z użytku awaria systemu elektronicznego. Kiedy uporano się z usterką, pracy odmówiła lampa rentgenowska. W efekcie tomograf „stoi” zepsuty od grudnia 2011. Osoby ze skierowaniem na badanie TK odsyłane są do innych placówek lub czekają aż pracownia zacznie działać. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych dni. To samo zapewnienie usłyszeliśmy od dyrektora Jacka Kreta w pierwszych dniach stycznia. 19.02.2012 23:53
AMERYKANIE WCIĄŻ MAJĄ CHRAPKĘ NA BIAŁĄ DAMĘ
AMERYKANIE WCIĄŻ MAJĄ CHRAPKĘ NA BIAŁĄ DAMĘ
(Bobolice) Na połowę listopada ubiegłego roku swoją wizytę w Bobolicach zapowiadała ekipa jednej z największych amerykańskich stacji telewizyjnych FOX. Gospodarze popularnego programu tej stacji „Ghost Hunters” chcieli sfilmować… Białą Damę, która według legend ma pojawiać się na zamku. Do wizyty ostatecznie nie doszło, co nie oznacza jednak, że amerykańscy „łowcy” stracili chrapkę na jej „upolowanie”. - Zjawią się wiosną – mówi właściciel zamku, Senator Jarosław Lasecki. 19.02.2012 23:52
Reklama
STRAŻACKIE EKSPONATY ZZA OCEANU
STRAŻACKIE EKSPONATY ZZA OCEANU
(Pińczyce) O kolejne unikalne eksponaty powiększył się zbiór hobbysty z Pińczyc, Marcina Będkowskiego. Naczelnik miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej kolekcjonuje elementy strażackiego umundurowania, sprzęt używany podczas strażackich akcji, fotografie i dokumenty – słowem wszystko co dotyczy straży pożarnej. Zbiór, którego liczba eksponatów już dawno przekroczyła tysiąc, póki co można oglądać na założonej przez kolekcjonera stronie internetowej. On sam nie ukrywa jednak, że jego marzeniem jest stworzenie prawdziwego muzeum. Możemy zapewnić, że byłoby co w nim oglądać. 19.02.2012 23:51
Reklama
Reklama
Reklama
MIAŁ BYĆ LEKARZEM, ZOSTAŁ AKTOREM
MIAŁ BYĆ LEKARZEM, ZOSTAŁ AKTOREM
(Poraj) Spotkanie z popularnym aktorem Bronisławem Wrocławskim oraz projekcja polskiej komedii „Cudowne lato” zainaugurowały „Spotkanie wokół filmu” – niezwykle ciekawie zapowiadający się cykl imprez, organizowanych przez porajski Gminny Ośrodek Kultury. Zamierzenia organizatorów są bardzo ambitne. Chcą, by podobne spotkania odbywały się minimum raz z miesiącu, i by na stałe weszły do kulturalnego „rozkładu jazdy” gminy Poraj. 19.02.2012 23:51
JAK PRZEZ ROK ZALEW SPRZĄTANO
JAK PRZEZ ROK ZALEW SPRZĄTANO
(Poraj) Blisko 11 ton śmieci uprzątniętych podczas czterech ubiegłorocznych akcji – to główne efekty podjętego w gminie Poraj programu ekologicznego „Zalew w Poraju, czysto jak w raju”. We wtorek 7 lutego organizatorzy akcji podziękowali symbolicznymi statuetkami i dyplomami wszystkim uczestnikom oraz instytucjom i firmom, które wsparły sprzątanie terenów sąsiadujących z największym w powiecie zbiornikiem wodnym. 19.02.2012 23:51
Reklama
3 EDYCJA SPORYM SUKCESEM
3 EDYCJA SPORYM SUKCESEM
(Przewodziszowice) W niedzielę, 12 lutego w Przewodziszowicach odbyła się trzecia edycja Amatorskich Zawodów w Biegach Narciarskich, organizowana przez Amatorski Klub Narciarski w Przewodziszowicach. Pierwsza edycja 4 lata temu zgromadziła na starcie zaledwie 15 zawodników. W ostatnią niedzielę było ich 50, przyjechali z całego województwa śląskiego. 19.02.2012 23:50
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama