Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 00:24
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

W NIEGOWIE CENIĄ PRZEDSIĘBIORCZYCH

(Niegowa) 19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Niegowie odbyło się kolejne noworoczne spotkanie na rzecz drobnej przedsiębiorczości a także osób, które współpracują z gminą oraz przyczyniają się do jej rozwoju. Wójt Krzysztof Motyl i Przewodnicząca Rady Gminy Zofia Kasznia wspólnie podsumowali półmetek kadencji. Później w podziękowaniu za współpracę nagrodzili lokalnych samorządowców i biznesmenów.      
Podziel się
Oceń

(Niegowa) 19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Niegowie odbyło się kolejne noworoczne spotkanie na rzecz drobnej przedsiębiorczości a także osób, które współpracują z gminą oraz przyczyniają się do jej rozwoju. Wójt Krzysztof Motyl i Przewodnicząca Rady Gminy Zofia Kasznia wspólnie podsumowali półmetek kadencji. Później w podziękowaniu za współpracę nagrodzili lokalnych samorządowców i biznesmenów.

 

- W minionym roku udało nam się pozyskać ponad 3 mln zł na zadania inwestycyjne, dzięki którym udało nam się dokonać m.in. remontu i modernizacji dróg w miejscowościach Mzurów, Dąbrowno, Ludwinów, Bobolice za kwotę ponad 1,2 mln zł. Dodatkowo kosztem prawie 800 tys. zł przebudowaliśmy drogę w Niegowie, wzbogacając ją o kanalizację. Nakładem ok. 90 tys. zł oczyściliśmy i odmuliliśmy zbiornik wodny w Dąbrownie. Kosztem 112 tys. zł wykonaliśmy wodociąg w Ludwinowie. (…) Przebudowaliśmy i uzupełniliśmy oświetlenie w miejscowościach Bobolice, Mzurów, Bliżyce, Ludwinów, Gorzków Stary, Niegowa, Dąbrowno, Tomiszowice na łączną kwotę ponad 30 tys. zł. (…) Wychodząc naprzeciw sugestiom mieszkańców nakładem ok. 179 zł wybudowany został Amfiteatr w Niegowie oraz trzy place zabaw w Niegowie, Dąbrownie i Postaszowicach – podsumował wójt Niegowy Krzysztof Motyl.

 

Wśród planów wskazał realizowany z gminami Żarki i Janów projekt budowy ścieżek pieszo-rowerowych, który ma na celu połączenie najatrakcyjniejszych części Północnej Jury. - Wartość finansowa tego projektu to 4,5 mln zł, wartość turystyczna dla naszego regionu bardzo duża. Przekonaliśmy się już jak bardzo takie inwestycje mogą zostać docenione na zewnątrz. W 2012 roku ścieżki pieszo-rowerowe zostały wyróżnione przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w ogólnopolskim konkursie „Gmina przyjazna rowerzystom” – dodał.

 

Na spotkaniu wyróżnieni zostali m.in. radni, sołtysi, przedstawiciele gminnych jednostek pomocniczych, powiatu, województwa oraz spora grupa lokalnych przedsiębiorców. Miecz wbity w skałę oraz pamiątkowy album otrzymała także Redakcja Gazety Myszkowskiej.

 

- Chciałoby się powiedzieć, że w starostwie mieczy mamy dostatek, ale i ten przyjmujemy w celach pokojowych. Jak pan wójt był uprzejmy powiedzieć, ta współpraca układa się prawidłowo i dlatego chcę za tę współpracę w imieniu Rady Powiatu serdecznie podziękować. Powinnością radnych jest, aby troszczyć się o sprawy mieszkańców i wy to dziś czynicie na terenie waszej gminy - mówił Marian Szczerbak, Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego.

 

- Chciałabym pogratulować takich pięknych osiągnięć. Na pewno były okupione ciężką pracą. Widzę, że gmina zbroi się dalej i pisze kolejne projekty, które będzie chciała zrealizować. (…) Jednocześnie zapraszam wszystkich państwa na spotkanie, które odbędzie się 6 marca w starostwie w sali sesyjnej. Będzie to spotkanie informacyjno-promocyjne dla rolników, dotyczące płatności bezpośrednich na rok 2013. Mamy obiecane, że w pierwszym kwartale br. będzie ogłoszony nabór na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw. Jeżeli macie państwo jakieś pomysły, zapraszam do biura powiatowego w Myszkowie, na pewno pomożemy, wytłumaczymy jak te wnioski wypełniać. (…) Ja jestem także prezesem Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Powiatu Myszkowskiego. My także piszemy projekty, rozwijamy się, mamy propozycje dla pań – mówiła Małgorzata Gałuszka, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Myszkowie.

 

W części artystycznej zaprezentowali się wychowankowie GOK-u, młodzież gimnazjalna z Niegowy, zespół ROK-GOK oraz Orkiestra Dęta z Bliżyc.

 

Roksana Tomaszewska

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama