Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 10:21
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

W Kuźnicy może dojść do tragedii
W Kuźnicy może dojść do tragedii
(Kuźnica Nowa) Most na Bożym Stoku w Kuźnicy Nowej miał być nieprzejezdny od czasu powodzi z powodu znacznej wyrwy w asfalcie przed mostkiem i prawdopodobnym podmuleniu przyczółków. Miał, ale nie jest. Kierowcy wzięli sprawy w swoje ręce i zasypali dziurę gruzem. Zerwali taśmy, a znaki zakazu wrzucili do rzeki. Przejeżdżają, bo zaproponowany objazd jest dla nich mało praktyczny. Przez uszkodzony most – jak mówią mieszkańcy – jeżdżą i osobówki i ciężarówki. A zarządca drogi – Powiatowy Zarząd Dróg o „naprawieniu” mostu dowiedział się … dzięki nam. Ekipa PZD zamiast zabezpieczyć most, wyciągnęła znaki z rzeki i zabrała je ze sobą. 4 lipca nieprzejezdny most był nadal „przejezdny”.       08.07.2013 08:53
Reklama
Reklama
ŚMIECI „PO NOWEMU”, CZYLI NA POCZATKU KŁOPOTY
ŚMIECI „PO NOWEMU”, CZYLI NA POCZATKU KŁOPOTY
(powiat myszkowski) Od poniedziałku w całym kraju (teoretycznie) obowiązuje tzw. ustawa śmieciowa, która na samorządy miast i gmin nakłada obowiązek odbioru śmieci od swoich mieszkańców. Zgodnie z tym co przewidywaliśmy, nie wszędzie wdrażanie nowego prawa idzie gładko. Na nowej ustawie potknęły się także samorządy z terenu powiatu myszkowskiego. W niektórych gminach, w momencie gdy wszystkie szczegóły powinny być zapięte na przysłowiowy „ostatni guzik” dopiero trwały (bądź trwają nadal) ustalenia z firmami zajmującymi się odbiorem i utylizacją odpadów. W środę 3 lipca – w momencie gdy zamykaliśmy ten numer Gazety Myszkowskiej – wielu czytelników alarmowało nas, że nie otrzymało jeszcze koszy. Wielką niewiadomą było także dla wielu dzwoniących segregowanie śmieci. 08.07.2013 08:53
Reklama
Reklama
UTONĄŁ, LECZ NIE PODCZAS KĄPIELI
UTONĄŁ, LECZ NIE PODCZAS KĄPIELI
(Myszków) Na ciało mężczyzny leżące na brzegu stawu na Mijaczowie, natknęły się osoby spacerujące w okolicach zbiornika w niedzielę 23 czerwca. Jak się okazało 57-latek utonął, ale… nie podczas kąpieli. – Doszło do nieszczęśliwego wypadku – mówi Katarzyna Sacharczuk z Prokuratury Rejonowej w Myszkowie.       08.07.2013 08:53
Reklama
Będzie bruk na Ogrodowej
Będzie bruk na Ogrodowej
(Żarki) Między lipcem a sierpniem mają rozpocząć się prace związane z całkowitą przebudową ulicy Ogrodowej w Żarkach. Nawierzchnia jezdni wykonana będzie z bruku, powstanie także chodnik. Całość inwestycji to niemal 1 mln zł.       08.07.2013 08:52
Reklama
Reklama
PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM
PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM
(Masłońskie) Tak w skrócie można podsumować Festyn Rodzinny, jaki odbył się 15 czerwca przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Masłońskim. Jego uczestnicy nie tylko dobrze się bawili, przy okazji przyswajali sobie wiedzę, która podczas wakacyjnej kanikuły może okazać się bezcenna.       08.07.2013 08:52
Zbierali na boisko po inwazji dzików
Zbierali na boisko po inwazji dzików
(Kotowice) O Kotowicach zrobiło się głośno po przykrym incydencie z dzikami. Zwierzęta wpadły na boisko KS-u Kotowice i zryły całą murawę. Na odbudowanie darni klubu stać nie było, więc tegoroczny Piknik Rodzinny połączony był ze zbiórką pieniędzy na odbudowę i ogrodzenie boiska.       08.07.2013 08:52
Reklama
DZIŚ JESZCZE KONGRES. JUTRO PARTIA?
DZIŚ JESZCZE KONGRES. JUTRO PARTIA?
(Warszawa, pow. myszkowski) Pod hasłem „Partnerstwo, Solidarność, Różnorodność” odbywał się w stolicy zorganizowany już po raz piąty Kongres Kobiet. Z terenu powiatu myszkowskiego w Kongresie uczestniczyły m.in. Anna Socha – Korendo  radna powiatowa, Małgorzata Gałuszka kierownik placówki terenowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Dagmara Superson - Kosztyła i Beata Szlęk.       08.07.2013 08:51
Reklama
Reklama
Reklama
MAMY SWOICH WŚRÓD NAJLEPSZYCH
MAMY SWOICH WŚRÓD NAJLEPSZYCH
(Rzeniszów, Warszawa) Zakłady Mięsne „Józan” z Rzeniszowa zostały laureatem XIII Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces”. Podczas finału imprezy, która odbyła się 24 czerwca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie firma z gminy Koziegłowy była jedynym nagrodzonym przedstawicielem województwa śląskiego. Nagrodę w imieniu firmy odebrała jej właścicielka Anna Kaczorowska.       08.07.2013 08:50
NIEGOWA ZAPŁACI PONAD MILION ODSZKODOWANIA
NIEGOWA ZAPŁACI PONAD MILION ODSZKODOWANIA
(Warszawa, Sokolniki) Od 10 lat Mateusz Wołek z Sokolnik leży sparaliżowany, po tym, jak 2 czerwca 2003 roku uległ wypadkowi na wycieczce szkolnej. Szesnastu uczniów z Gimnazjum w Sokolnikach, dwie nauczycielki i nauczyciel wybrali się na wycieczkę w Pieniny. W wypadku zginął wtedy 16 letni Mateusz Beleć. Jego kolega z klasy Mateusz Wołek został sparaliżowany.  Dwa tygodnie temu sąd w Warszawie wydał wyrok, nakazujący gminie wypłacić prawie 700.000 zł odszkodowania. Razem z kosztami procesu, który ciągnie się osiem lat, odsetkami, to – jak szacuje wójt Krzysztof Motyl - około 1,2 mln zł. Sąd orzekł też, że gmina ma wypłacać Mateuszowi Wołkowi dożywotnią rentę 5000 zł. Wyrok jest nieprawomocny. W ubiegłym tygodniu gmina Niegowa złożyła odwołanie od wyroku.       01.07.2013 08:13
Reklama
SITA Południe uratowała Poraj
SITA Południe uratowała Poraj
(gmina Poraj) Gmina Poraj zdążyła tuż przed wejściem w życie ustawy śmieciowej podpisać umowę z firmą, która zajmować się będzie gospodarowaniem gminnymi odpadami. To firma SITA Południe będzie w gminie odbierać śmieci. Utrwalanie szczegółów związanych z umową trwało tydzień. Prezes SITY Południe we wtorek 25 czerwca twierdził, że umowę firma podpisze najwcześniej dnia następnego. Na zeskanowanym dokumencie przesłanym do naszej redakcji dopiero w środę po godz. 14.00 widnieje jednak data 25 czerwca. Najważniejsze jednak, że mieszkańcy gminy Poraj wreszcie dowiedzą się co z ich śmieciami.       01.07.2013 08:13
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama