Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 11:30
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

Koziegłowianie świętują
Koziegłowianie świętują
(Koziegłowy) Ubiegły weekend, dla mieszkańców Koziegłów, upłynął pod znakiem zabawy. 20-21 lipca odbyły się bowiem Dni Gminy i Miasta Koziegłowy. 29.07.2013 10:56
Reklama
Reklama
Kosz chcemy, ale niech przywiozą
Kosz chcemy, ale niech przywiozą
(gmina Żarki) Rewolucji śmieciowej nie ma końca. Co rusz pojawiają się nowe problemy. W gminie Żarki firma Tamax z Sędziszowa, która wygrała przetarg, poza niewystarczającą liczbą pojemników, ma także ogromne problemy logistyczne. W pomoc firmie włączyli się urzędnicy, radni i sołtysi. Zdarza się, że i oni jeżdżą śmieciarkami albo na swoich posesjach składają pojemniki, by mieszkańcy mogli je sobie szybciej odebrać. Jednak ludziom to nie na rękę, bo – jak twierdzą zaangażowani w sprawę radni i sołtysi – przez złośliwość nie chcą odbierać koszy. W Przybynowie nikt nie zgłasza się po 40 pojemników, w Jaworzniku zostały 22 kubły. Podobny problem jest w Kotowicach. - Firma ma dostarczyć i koniec – twierdzą mieszkańcy. Problem w tym, że wiele gmin poszło na rękę mieszkańcom, by nie musieli kupować pojemników. Co będzie, za rok? Już dziś mówi się o nowej ustawie śmieciowej… i o nowych problemach.       29.07.2013 10:56
Reklama
Reklama
Ubojnia Kowalczyk odznaczona przez Prezydenta RP
Ubojnia Kowalczyk odznaczona przez Prezydenta RP
Prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski  wręczył właścicielom firmy PPHU Henryk Kowalczyk z Bargieł (gmina Konopiska) tytuł Wicemistrza Krajowego za rok 2012 w kategorii FIRMY.  Uroczystość odbyła się w Warszawie 11 czerwca, gdzie z rąk Prezydenta RP wyróżnienie odebrali państwo  Danuta i Henryk Kowalczykowie. Ubojnia Kowalczyk, która w ciągu ostatnich kilku lat zainwestowała około 30 mln zł w rozwój nowoczesnej ubojni bydła zdobyła również Grand Prix 2012 i tytuł Orła Agrobiznesu  za „Dynamiczny rozwój i utrzymanie sukcesu rynkowego”. Firma świetnie radzi sobie na rynku mięsa, choć ta sama Rzeczypospolita w traktowaniu firm tej branży zachowuje się wyjątkowo niekonsekwentnie. Najpierw firmie przyznano spore dotacje na rozwój, w tym również na budowę osobnej linii do uboju rytualnego, a później najpierw polski rząd, a teraz Sejm RP doprowadziły do zakazu uboju rytualnego. Wybudowana kosztem kilku milionów złotych linia do uboju koszernego, wybudowana ze wsparciem środków unijnych, stoi nieużywana od grudnia 2012. Koszernie nie została w Bargłach ubita ani jedna sztuka bydła, choć Zakład Rozbioru Mięsa Henryk Kowalczyk ma wszystkie certyfikaty wspólnot religijnych żydowskich i muzułmańskich.  Ale z dyplomu od Prezydenta RP, z szacunku dla urzędu, państwo Kowalczykowie jednak są bardzo dumni. Wisi w gabinecie na honorowym miejscu. Obok dyplomów i statuetek wyróżniających firmę za jej antrykot, rostbef, polędwicę wołową.       29.07.2013 10:56
Reklama
IDZIE KU LEPSZEMU?
IDZIE KU LEPSZEMU?
(Myszków) Do naszej redakcji zwrócili się mieszkańcy osiedla na Wierzchowinie, mieszkający w sąsiedztwie całodobowego parkingu. To jednak nie to sąsiedztwo jest dla nich kłopotem, a zaniedbany teren po drugiej stronie ulicy, służący od pewnego czasu jako składowisko materiałów budowlanych. - Po deszczu teren na obrzeżach składowiska gdzie ludzie usiłują zaparkować swe auta jest błotnisty i grząski, błoto następnie rozwożone jest po ulicy wykonanej z betonowych płyt. Kiedy jest sucho unosi się z kolei pył spod kół przejeżdżających aut – skarżą się mieszkańcy. Nie chwalimy dnia przed zachodem słońca, ale chyba wreszcie nadchodzą dla nich lepsze czasy.       29.07.2013 10:55
Reklama
Reklama
W SIERPNIU BĘDZIE LEPIEJ?
W SIERPNIU BĘDZIE LEPIEJ?
(Żarki Letnisko) – Wie pan jak jest. Jak w całej Polsce. Galimatias i bałagan. Ale w sierpniu będzie lepiej – w ten sposób Marek Toborek z firmy Sita, odpowiedzialny z jej ramienia za usuwanie odpadów komunalnych w gminie Poraj, komentuje wdrażanie nowej ustawy śmieciowej w Żarkach Letnisku. Mieszkańcy tej miejscowości alarmowali naszą redakcję, że w wyznaczonych terminach pracownicy Sity opróżnili pojemniki na śmieci zmieszane, ale zapomnieli o workach ze śmieciami segregowanymi. W części Żarek Letniska worki z makulaturą, szkłem czy plastikami leżą już tydzień przed domami, a mieszkańcy ciągle nie wiedzą, kiedy Sita je zabierze. Dopiero za miesiąc?       29.07.2013 10:55
TYLKO PORAJ MA NORMATYW!
TYLKO PORAJ MA NORMATYW!
Choć mamy połowę lipca, praktycznie w każdej gminie są większe lub mniejsze problemy z zaopatrzeniem mieszkańców w pojemniki i worki do selektywnej zbiórki odpadów. Główne problemy, na które narzekają mieszkańcy to brak pojemników i worków lub za małe pojemniki na śmieci zmieszane. Koziegłowy jako jedyne w powiecie myszkowskim nie wyznaczyły stałego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Poraj zaś jako jedyna gmina uchwalił drakońskie opłaty za chęć oddania większej ilości odpadów niż przyjęte przez urzędników „normy”. Firma odbierze od mieszkańców tylko 40 litrów śmieci zmieszanych na osobę, choć w gminnym regulaminie przyjęto, że pojemność pojemnika na śmieci ma być „od 40 litrów na osobę”. W szczegółowej uchwale o cenach dodatkowych usług gmina przyjęła stawki za dodatkowe opróżnienie pojemnika lub opłatę za dodatkowy pojemnik. I jest drogo, bardzo drogo. A politycy wmawiali nam, że po rewolucji śmieciowej gmina odbierze od nas wszystkie śmieci, w ramach jednej zryczałtowanej opłaty. Warto postawić pytanie, czy radni Poraja złamali tylko ducha ustawy, czy też samą ustawę. Na pewno część śmieci ponad przyjęty w Poraju „normatyw” trafi do lasów. 22.07.2013 14:49
Reklama
25 stopni na zewnątrz a oni palą w piecu
25 stopni na zewnątrz a oni palą w piecu
(Myszków) Sezon grzewczy w bloku nr 13A przy ulicy Skłodowskiej w Myszkowie trwa cały rok. Mieszkańcy muszą palić węglem w piecach, by osuszyć mieszkania. Od kilkunastu lat w suszarniach na poddaszu wysuszyć prania się nie da, bo jest wilgoć. Ściany „zdobi” olbrzymi grzyb, wszystko przez przeciekający w wielu miejscach dach. Gdy pada nawet niewielki deszcz zalewa im też piwnice. Ich zdaniem MTBS w nieprawidłowy sposób zrobił chodnik, wznosząc go znacznie ponad poziom bloku. Dlatego zdaniem mieszkańców deszczówka spływa przez fundament do piwnic. Gdy ulewa jest większa w piwnicy leje się ciurkiem. Jak piwnica przemaka, to w mieszkaniach na parterze jest wilgoć. – Kto nam zapłaci za opał i za leczenie? Mam astmę i ta wilgoć mnie zabija – skarży się jeden z mieszkańców przeciekającego bloku.     22.07.2013 14:49
Reklama
Reklama
Reklama
Z bronią w ręku wśród mieszkańców
Z bronią w ręku wśród mieszkańców
(gmina Żarki) W piątek (12.07) policjanci z Myszkowa zostali wezwani na mrożącą krew w żyłach akcję. 56-letni mieszkaniec gminy Żarki groził swoim sąsiadkom.   22.07.2013 14:49
TO BYŁY PIĘKNE DNI…
TO BYŁY PIĘKNE DNI…
(Myszków) – Podczas imprez plenerowych pogoda to zawsze loteria – mówi burmistrz Włodzimierz Żak. W sobotę 6 lipca z uwagą wpatrywał się w niebo, okazało się jednak, że na pierwszy weekend lipca organizatorzy Dni Myszkowa wyciągnęli „dobry los”. W odróżnieniu od lat poprzednich podczas święta miasta nie padało. To, w połączeniu z trafnym doborem artystów prezentujących się na scenie spowodowało, że na myszkowskim stadionie dawno nie widziano takich tłumów.       22.07.2013 14:48
Reklama
Drogowcy fundują bezdomnym nocleg
Drogowcy fundują bezdomnym nocleg
(Myszków) O adaptację wiaty, okalającej filar wiaduktu ustawionej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich zadbali bezdomni. Od ponad tygodnia pod osypującym się wiaduktem śpią i piją alkohol.       22.07.2013 14:48
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama