Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 10:21
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

ZGINĄŁ MOTOCYKLISTA Z MYSZKOWA
ZGINĄŁ MOTOCYKLISTA Z MYSZKOWA
(Pyrzowice) Choć w tegorocznym sezonie motocyklowym doszło w naszym powiecie do kilku wypadków z udziałem kierowców jednośladów, do tej pory nasi mieszkańcy nie byli ofiarami tragedii. Niestety, nie trwało to długo. 28-letni mieszkaniec Myszkowa zginął w wypadku do jakiego doszło w Pyrzowicach. 01.07.2013 08:13
Reklama
Reklama
WYSTARCZYŁA CHWILA NIEUWAGI
WYSTARCZYŁA CHWILA NIEUWAGI
(Myszków) W poniedziałek 24 czerwca w samym centrum miasta cysterna z mlekiem uderzyła w osobowego Forda. Skończyło się na szczęście tylko na uszkodzonych samochodach.       01.07.2013 08:13
Reklama
Reklama
Na straży polszczyzny
Na straży polszczyzny
(Jaworznik) Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzniku na ogniu zęby zjedli. Na znajomości ojczystego języka już niekoniecznie. Instrukcję obsługi pożarowej syreny w ich wykonaniu okrzyknąć można ortograficznym mistrzostwem świata. 01.07.2013 08:12
Reklama
DZIURY ZAŁATANE, OPONY ZNISZCZONE
DZIURY ZAŁATANE, OPONY ZNISZCZONE
(Myszków) Mieszkańców ulicy Pięknej, których kłopoty z dziurawą drogą opisywaliśmy już kilka razy ucieszył widok drogowców, którzy w połowie czerwca pojawili się by łatać największe wyrwy. Co prawda dziury łatane były tylko na odcinku ulicy zarządzanym przez gminę, ale i tak się cieszyli. - Od czegoś trzeba zacząć – mówili. Kiedy kilka dni później drogowcy pojawili się ponownie, ich początkowa radość zamieniła się we wściekłość. - Kto miał taki pomysł by dziury zalać smołą w dzień, gdzie temperatura przy asfalcie dochodziła do prawie 50 stopni C! – bulwersowali się właściciele samochodów z ulicy Pięknej. Opony w autach wielu z nich po pokonaniu remontowanego odcinka do niczego się już nie nadają.       01.07.2013 08:12
Reklama
Reklama
VIG 22 MIESIĄCE PO POŻARZE
VIG 22 MIESIĄCE PO POŻARZE
(Myszków) Minęły dokładnie 22 miesiące od pożaru hali produkcyjnej firmy VIG na Światowicie, a firma właśnie wznawia przerób odpadów w nowej hali wybudowanej na polach będuskich. VIG to trzecia firma w tym miejscu, gdzie (po markecie budowlanym „Mrówka” i betoniarni WŁODAR) powstaje nowa część usługowo-produkcyjna Myszkowa. 17 czerwca nowoczesna hala do przerobu odpadów została uroczyście otwarta i ruszyła produkcja. Na oczach licznych zaproszonych gości w „brzuchu” potężnych maszyn znikały filtry olejowe, zużyte palety drewniane, odpady szewskie i opony. Na końcu lini produkcyjnej estetycznie, do big-bagów, pakowane są przerobione odpady. Większość staje się paliwem alternatywnym dla dużych ciepłowni. Stal wraca jako złom do hut, olej przepracowany z filtrów samochodowych trafia do rafinerii, do ponownego przerobu.       01.07.2013 08:12
MIESZKAŃCY PYTAJĄ: KTO TO WYMYŚLIŁ?
MIESZKAŃCY PYTAJĄ: KTO TO WYMYŚLIŁ?
(Żarki Letnisko) - Pełną parą idą prace przy budowie oczyszczalni ścieków w Żarkach Letnisku i Masłońskim (…)To niewątpliwie największa inwestycja gminy Poraj w sołectwach Żarki Letnisko i Masłońskie w tej kadencji (…) Może nie wszyscy mogą naocznie obserwować stan zaawansowania prac, z uwagi na fakt, że budowa znajduje się w leśnych ostępach, jednakże robotnicy uwijają się na niej jak w ukropie – czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy w Poraju o kanalizacyjnej inwestycji. Jak idą prace może faktycznie niewiele osób widzi, za to spora grupa mieszkańców ulic Grzybowej i Łącznej widzi, jak odbywa się dojazd ciężkiego sprzętu do placu budowy. – Dlaczego tędy? – dziwią się, obserwując wielkie ciężarówki, które nie potrafią poradzić sobie z pokonaniem ciasnych zakrętów na wąskiej, piaszczystej uliczce.       01.07.2013 08:11
Reklama
CHARYTATYWNIE PO RAZ TRZECI
CHARYTATYWNIE PO RAZ TRZECI
(Myszków, Koziegłowy) 1 czerwca, czyli dokładnie w Dniu Dziecka mała swą premierę myszkowska odsłona przedstawienia „Zakochana Syrenka”. Dzień później spektakl wystawiono w Domu Kultury w Koziegłowach. Łączny dochód z charytatywnych przedstawień wyniósł ponad 34 tysiące złotych.       01.07.2013 08:11
Reklama
Reklama
Reklama
„NIE OGRANICZAJCIE SIĘ DO MARZEŃ”
„NIE OGRANICZAJCIE SIĘ DO MARZEŃ”
(Lelów) Dlaczego Mario Gotze nie wystąpił w finale Ligi Mistrzów w Londynie, jak to jest naprawdę z jego przyjaźnią z Robertem Lewandowskim i co się dzieje z polską reprezentacją? Te i wiele innych pytań usłyszał Jakub Błaszczykowski, który w okresie przygotowawczym do nowego sezonu piłkarskiego znalazł czas by spotkać się z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum w Lelowie. Zainteresowanie budził nie tylko sam piłkarz, zachwyt młodych ludzi budziło także jego czerwone Ferrari.       01.07.2013 08:10
PORAJ POLEGŁ NA ŚMIECIACH
PORAJ POLEGŁ NA ŚMIECIACH
(gmina Poraj) Śmieciowa „bomba” zaczyna w gminie Poraj powoli… śmierdzieć. Z początkiem czerwca niektóre firmy odbierające odpady zabrały mieszkańcom kosze na śmieci. W zamian rozdając im worki. Ci worki zapełnili w tydzień i wystawili przed swoje posesje, nie wiedząc tym, że śmieci zebrane zostaną dopiero przez nową firmę, która będzie zajmować się gospodarką śmieciową w gminie. Problem w tym, że nie wiadomo kiedy firma je zbierze. Bo gmina Poraj nie podpisała jeszcze umowy z wykonawcą zadania. Mało tego. Urzędnicy nie wiedzą, która firma zajmie się gminnymi odpadami. Przedsiębiorstwo Eko-System Bożeny i Waldemara Strach mimo wygranego przetargu, wycofało swoje wadium. Czy Poraj zatonie w śmieciach? Pierwsze worki z odpadami pojawiają się już w lasach.       24.06.2013 09:37
Reklama
SZYKUJMY SIĘ NA NOWE OBJAZDY
SZYKUJMY SIĘ NA NOWE OBJAZDY
(Myszków) Może nie tak od razu, ale kolejne utrudnienia w ruchu w centrum Myszkowa nadchodzą wielkimi krokami. Należy się ich spodziewać już za kilka tygodni. Objazdy spowodowane będą pracami jakie prowadzone będą m.in. w rejonie ulic Spółdzielczej i Kwiatkowskiego.       24.06.2013 09:36
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama