Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 11:30
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

RÓW (JUŻ NIE) POD NAPIĘCIEM
RÓW (JUŻ NIE) POD NAPIĘCIEM
(Moczydło) Przez dwa lata Marian Gradek z Moczydeł w gminie Niegowa „odbijał się od ściany”, usiłując zainteresować kogokolwiek z władz samorządowych odkrytym kablem elektrycznym spoczywającym w rowie wzdłuż jego działki. Przewód na kilkumetrowym odcinku leżał zupełnie odkryty, narażony na uszkodzenie. Marianowi Gradkowi kabel pewnie by nie przeszkadzał, bo w dojeździe do własnego pola w żaden sposób mu nie wadził, gdyby nie świadomość, że w każdej chwili może tam dojść do tragedii. Wychodziło jednak na to, że tym akurat martwił się tylko on sam. Kiedy sprawą zainteresowała się Gazeta Myszkowska kabel został zabezpieczony i zakopany w ciągu … dwóch dni. 05.08.2013 10:28
Reklama
Reklama
UTOPIŁ SIĘ W ŻARKACH LETNISKU
UTOPIŁ SIĘ W ŻARKACH LETNISKU
(Żarki Letnisko) W poniedziałek 29 lipca wieczorem, na basenie w Żarkach Letnisku utopił się 45-letni mieszkaniec gminy Koziegłowy.       05.08.2013 10:25
Reklama
Reklama
TERAZ DADZĄ JEJ „POPALIĆ”
TERAZ DADZĄ JEJ „POPALIĆ”
(Żarki) W ręce myszkowskich policjantów i funkcjonariuszy Urzędu Celnego wpadło podczas wspólnej akcji ponad 15 kilogramów tytoniu bez akcyzy. Nielegalny towar odkryto w samochodzie 22-letniej myszkowianki, której grozi obecnie wysoka grzywna, a nawet trzyletnia odsiadka.       05.08.2013 10:24
Reklama
PREZENT BEZ ZOBOWIĄZAŃ
PREZENT BEZ ZOBOWIĄZAŃ
(Myszków) Już nie tylko Skodą Fabią dysponują pracownice Urzędu Miasta Myszkowa, które z ramienia magistratu zajmują się bezdomnymi czworonogami błąkającymi się na terenie miasta. Kiedy strażnicy miejscy przesiedli się do terenowej Dacii, swój dotychczasowy, i nie ma co ukrywać, wiekowy pojazd przekazali koleżankom z pokoju po sąsiedzku. Teraz dysponują one dodatkowym autem, Fordem Fiestą przekazaną przez firmę z Wojkowic.       05.08.2013 10:23
Reklama
Reklama
TIR-y ignorują ograniczenia w tonażu
TIR-y ignorują ograniczenia w tonażu
Rzeniszów (gm. Koziegłowy) położony po dwóch stronach DK-1, z jednej strony żyje z „jedynki”, ale wieś przecięta na pół ma z nią i problemy. Przedostanie się na drugą część wsi jest sporym wyzwaniem. Sołtys Rzeniszowa Grażyna Sitek od lat wnioskuje o światła na ulicy Strażackiej, która prowadzi do DK-1. Bezskutecznie. Jednak to nie jest jedyny problem mieszkańców Rzeniszowa. Narzekają także na rozjeżdżające ich drogi ciężarówki, które codziennie dojeżdżają do lokalnych fabryk i oczyszczalni. Mieszkańcy twierdzą, że TIR-y często są przeładowane i gdy jadą trzęsą im się w domach szklanki, a ściany pękają. Na ulicach Leśników i Strażackiej w Rzeniszowie jest ograniczenie do 10 ton, którego nikt nie przestrzega. Żadna, korzystająca z dróg firma nie ma pozwolenia na przejazd drogą o ograniczonej nośności. Może dlatego, że odpowiedzialne za wydawanie pozwoleń pojazdom nienormatywnym urzędy nie wiedzą kto ma taką zgodę na przejazd wydać. Starostwo twierdzi, że burmistrz, burmistrz, że starosta. Urzędnicza niewiedza szkodzi mieszkańcom.       05.08.2013 10:21
EMERYCI ZWIEDZAJĄ
EMERYCI ZWIEDZAJĄ
(Żarki Letnisko, Niedzica, Czorsztyn) Seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Żarek Letniska, zrzeszeni w Klubie „Czarka” nie lubią się nudzić. W jesieni życia nie chcą rezygnować z aktywnego życia, pragną m.in. poznawać najpiękniejsze zakątki naszego kraju. Niedawno całą grupą udali się do Niedzicy i Czorsztyna.       05.08.2013 10:19
Reklama
Na Sucharskiego jak Kargul z Pawlakiem
Na Sucharskiego jak Kargul z Pawlakiem
(Myszków) „Nowe bloki” wybudowane przez MTBS przy ulicy Sucharskiego w Myszkowie wprowadzają w mieście nowe obyczaje. Kilka lat temu odgrodzenie kilku nowych bloków siatką od starszych budynków wywołało wśród odseparowanych mieszkańców oburzenie. Nie mogli swobodnie przechodzić przez działkę. Dziś oburzenie wywołuje zamknięcie parkingu. Właściciele mieszkań bloku nr 34 przy Sucharskiego mają prywatny parking z blokadą zamykaną na klucz. Część osób należących do uprzywilejowanej wspólnoty narzeka, że musi wysiadać z auta, otwierać blokadę kluczykiem, a później znów wysiadać i zamykać bramkę. Inni, zadowoleni z blokady, śmieją się w twarz sąsiadom z bloków MTBS-u, którzy dotychczas korzystali z parkingu, a dziś nie mają gdzie zostawić samochodu. Choć to precedens, bo to jedyni właściciele mieszkań z własnym miejscem parkingowym, to zgodny z prawem. Niezgodne z prawem jest już odgrodzenie i korzystanie z części działki – ponad 400 m2 - będącej własnością gminy Myszków. Wspólnota będzie musiała cofnąć płot.       29.07.2013 10:56
Reklama
Reklama
Reklama
DROGA? NIE, TO TEREN PRYWATNY
DROGA? NIE, TO TEREN PRYWATNY
(Koziegłówki) Maria Kuziorowicz, której gmina Koziegłowy na działce wylała asfalt postanowiła dosadniej walczyć o swoje. 24 lipca na części drogi w ciągu ulicy Spokojnej w Koziegłówkach w asfalt wbiła paliki i odgrodziła taśmami tę część jezdni, która zgodnie z prawem należy do niej. Kierowcy przejeżdżający przez wąski przesmyk, który pozostał po wyznaczeniu granic działki pani Marii byli zszokowani: dziwili się, że gmina mogła dokonać takiej samowoli budowlanej. Dokonała. Droga – niegdyś polna – po utwardzeniu jej asfaltem, dwukrotnie się poszerzyła. Bez pozwolenia na budowę i bez prawa własności urzędnicy zajęli część prywatnych gruntów.       29.07.2013 10:56
POMOC PRZYSZŁA W PORĘ
POMOC PRZYSZŁA W PORĘ
(Poraj) Pogoda sprzyjała weekendowemu odpoczynkowi, a słoneczna aura przyciągała nad wodę amatorów żeglowania i kąpieli. Niewiele jednak brakowało,  by i osoby odpoczywające w powiecie myszkowskim uzupełniły tegoroczną czarną, i niestety długą, listę ofiar wody. Policjanci motorowodniacy pełniący służbę na zalewie w Poraju interweniowali w minioną sobotę i niedzielę dwukrotnie, udzielając pomocy pięciu osobom.       29.07.2013 10:56
Reklama
WYPIŁ, A POTEM JUŻ „POLECIAŁO”
WYPIŁ, A POTEM JUŻ „POLECIAŁO”
(Koziegłówki) Wywrotka na quadzie była dla kierującego nim młodego mężczyzny nie tylko bolesna. Stała się także początkiem jego sporych kłopotów z prawem. Efektem przejażdżki może być dla niego teraz nawet dwuletnia odsiadka.       29.07.2013 10:56
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama