Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 11:31
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

TA PLANTACJA TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ
TA PLANTACJA TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ
(Cynków) Plantację liczącą 945 krzewów konopi indyjskich zlikwidowali w Cynkowie policjanci z Myszkowa i Koziegłów. Wartość czarnorynkową narkotyków z przejętej uprawy oszacowali na ponad pół miliona złotych. Podczas akcji zatrzymano dwóch 19-latków z Dąbrowy Górniczej oraz 37-latka z Siemianowic Śląskich. Mężczyznom grozi obecnie nawet 8 lat więzienia.       12.08.2013 08:35
Reklama
Reklama
DYSPOZYTORNIA JESZCZE W MYSZKOWIE, ALE JUŻ NIEDŁUGO
DYSPOZYTORNIA JESZCZE W MYSZKOWIE, ALE JUŻ NIEDŁUGO
(Myszków) To już ostatnie dni dyspozytorni pogotowia ratunkowego w Myszkowie. Za kilka dni wyjazdami naszych lokalnych ekip ratunkowych zarządzać będzie dyspozytor z Sosnowca. Nowy system funkcjonowania pogotowia ratunkowego zakładał m.in. likwidację tzw. rejonów operacyjnych. Zaplanowano, że z istniejących w województwie śląskim 30 rejonów pozostanie 6. W najbliższych dniach zmiany obejmą zostawione w zasadzie na koniec Myszków i Zawiercie. I choć sam pomysł dyrektorowi Szpitala Powiatowego w Myszkowie Jackowi Kretowi się nie podoba, uspokaja on pacjentów. – Nie powinni odczuć różnicy – przekonuje.       12.08.2013 08:35
Reklama
Reklama
JASTRZĄB MA NOWEGO SOŁTYSA
JASTRZĄB MA NOWEGO SOŁTYSA
(Jastrząb) Od 25lipca Jastrząb ma nowego sołtysa. Jolantę Zalegę, która w atmosferze skandalu zrezygnowała z zajmowanej do tej pory funkcji zastąpił Edward Kuc. Lokalny społecznik zapowiada starania o poprawę życia mieszkańców miejscowości, bo choć ci ostatni zauważają zachodzące we wsi zmiany, do zrobienia jest jeszcze sporo.       12.08.2013 08:34
Reklama
KRAKSA JAK Z AMERYKAŃSKIEGO FILMU
KRAKSA JAK Z AMERYKAŃSKIEGO FILMU
(Myszków) Olbrzymi huk postawił w nocy 3 sierpnia mieszkańców bloków przy ulicy Sucharskiego na nogi. Na prostym odcinku tzw. obwodnicy wpadły na siebie Honda i Volkswagen prowadzone przez młodych kierowców z Myszkowa. Po zderzeniu Honda niczym piłka odbiła się od Golfa i staranowała pięć samochodów zaparkowanych wzdłuż drogi. – To było jak scena z amerykańskiego filmu – komentuje jeden ze świadków kolizji.       12.08.2013 08:34
Reklama
Reklama
KTO MA PRAWO DO CHODNIKA?
KTO MA PRAWO DO CHODNIKA?
(Myszków) Myszkowscy rowerzyści często są na bakier z prawem. Kierując się przeświadczeniem o własnym bezpieczeństwie, jezdnię zamieniają na chodnik. I nic ich nie obchodzi, że generalnie chodnikiem jeździć nie wolno. Jeżdżą i nie liczą się z pieszymi. Duży może więcej – jak w dżungli, tyle, że miejskiej. To złota zasada chodnikowego bezprawia. Do częstego łamania przez cyklistów przepisów ruchu drogowego, które obowiązują także na chodnikach, dochodzi na wiadukcie w Myszkowie. Rowerzyści często jeżdżą chodnikiem po prawej stronie jezdni, który z powodu barier energochłonnych jest bardzo wąski. Stwarzają zagrożenie dla samych siebie i pieszych. Bo w starciu z rowerzystą, zawsze przegrywa pieszy. Czy aby było na myszkowskich chodnikach bezpiecznie, musi dojść do wypadku?       12.08.2013 08:33
DO STREFY PRZEZ WODĘ I DZIURY
DO STREFY PRZEZ WODĘ I DZIURY
(Myszków) Od 2 tygodni mamy upał, ale taki już jest cykl  w przyrodzie, że po fali upałów spodziewać się możemy ulewnego deszczu. Na 100% dojazd do kilku firm przy ul. Pułaskiego, za Urzędem Skarbowym będzie utrudniony przez tworzące się w rozlewisko.  I tak jest lepiej. Do końca czerwca, pod rozlewiskiem ukrywały się niebezpieczne dwie głębokie wyrwy. Niejeden samochód wpadł w nie, przykryte wodą. Po kilku tygodniach upominania się i sygnalizowania problemu, Urząd Miasta Myszkowa zlecił załatanie dwóch dziur. Prace wykonano w dniach 26-27 czerwca. Problem rozlewiska pojawiającego się po każdym deszczu pozostał. Wodę za każdym razem wypompowują strażacy. A przedsiębiorcy, których problem nie jest rozwiązany od kilku lat śmieją się, gdy słyszą od burmistrza, że miasto wspiera rozwój przedsiębiorczości w Myszkowie. Słyszeli to z ust burmistrza Włodzimierza Żaka i starosty Wojciecha Pichety choćby 17 czerwca, gdy obaj przemawiali podczas otwarcia hali przemysłowej firmy VIG.  Burmistrz, starosta i wszyscy goście na otwarcie musieli przedostać się przez rozlewisko. Niejeden wpadł w wyrwę przykrytą lustrem mętnej wody.       12.08.2013 08:33
Reklama
NA RAZIE TYLKO PRZYCIAGA WZROK
NA RAZIE TYLKO PRZYCIAGA WZROK
(Myszków) Kiedy w wakacje dziecko się nudzi można mu np. zaproponować wyprawę na pobliski plac zabaw. Tym bardziej kiedy jest nowy, kolorowy, atrakcyjny. Niestety, zdarzają się sytuacje, kiedy na taki plac zabaw można jedynie … popatrzeć przez siatkę. Tak jest póki przy Zespole Szkół Nr 1 na ulicy Leśnej, gdzie z inwestycji gotowej już od około roku dzieci korzystać nie mogą. Bo „nie zgrały się terminy”. Na szczęście sytuacja trącąca lekkim paradoksem wkrótce ma się zmienić.       12.08.2013 08:33
Reklama
Reklama
Reklama
TRAKTORKIEM OGRODNICZYM JADĄ W BIESZCZADY
TRAKTORKIEM OGRODNICZYM JADĄ W BIESZCZADY
(Jaworznik) Kierowcy podróżujący w środę 31 lipca drogami powiatu myszkowskiego mieli okazję spotkać dziwny, mini konwój, złożony z dwóch ogrodniczych traktorków. Jeden z nich ciągnął za sobą o wiele większą od siebie przyczepę, nad drugim dumnie powiewała zawieszona na wysokim maszcie biało-czerwona flaga. Właściciele pojazdów to Emilia i Mikołaj Mareccy z Rychlika koło Piły, którzy postanowili na nich dotrzeć …w Bieszczady. Do pokonania dystans 850 kilometrów. Ich traktorki wyciągają 12 km/h.       12.08.2013 08:33
Problemy Papierni pozbawią ogrzewania Mijaczów?
Problemy Papierni pozbawią ogrzewania Mijaczów?
(Myszków) Fabryka Papieru Sp. z o.o. zalega z płatnościami dwóm spółkom Tauronu – Sprzedaży i Dystrybucji. Gdy dług rośnie, Tauron co jakiś czas grozi Papierni zakręceniem „kurka z energią”. Ponieważ rachunki za prąd myszkowskie Starostwo Powiatowe płaci do Fabryki Papieru (budynek starostwa jest zasilany przez fabrykę, jako dawny  jej biurowiec), gdy Tauron grozi odcięciem energii Papierni, zawiadomienia o planowanym odcięciu energii dostaje również na biurko Starosta Myszkowski. Obecny wicestarosta Mariusz Trepka wylicza, że taka sytuacja trwa już przynajmniej 2 lata. – Dzisiaj, czyli  29 kwietnia mieliśmy być pozbawieni energii, razem z fabryką, ale tego samego dnia przyszło też pismo z Tauronu, że na razie wyłączenia prądu nie będzie – informuje wicestarosta. Dla Starostwa Powiatowego problemy z zasilaniem przez Papiernię mają się skończyć do września br., kiedy z tyłu urzędu powstanie osobna stacja trafo zasilająca budynek. Gdy sytuacja fabryki nie poprawi się i Tauron zdecyduje się odciąć prąd, stanie nie tylko fabryka, ale i ciepłownia zasilająca w ciepłą wodę i ogrzewanie bloki papiernicze na Mijaczowie, przy ul. Leśnej. Z Papierni ogrzewanie dostaje też szkoła nr 1 na Mijaczowie.       06.08.2013 09:46
Reklama
PORAJ PŁACI ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK NA DRODZE
PORAJ PŁACI ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK NA DRODZE
(Poraj) Nie tylko budżet gminy Niegowa uszczupli wysokie odszkodowanie, jakie na mocy wyroku sądowego musi wypłacić samorząd. Równie wysoką, bo opiewającą na blisko milion złotych rekompensatę musi wypłacić gmina Poraj, dla osoby, która sześć lat temu na drodze znajdującej się w jej zarządzie, uległa wypadkowi. - Konieczność wydatkowania miliona złotych na ten cel będzie się wiązać z koniecznością dokonania korekt w budżecie, a co za tym idzie także przesunięć środków lub wstrzymania niektórych inwestycji – nie ukrywają władze Poraja.       05.08.2013 10:30
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama