RUSZAJĄ NAJSZYBSZE WYBORY PREZYDENCKIE

  • 04.06.2020, 17:40 (aktualizacja 04.06.2020, 17:53)
RUSZAJĄ NAJSZYBSZE WYBORY PREZYDENCKIE

Podziel się:

Oceń:

3 czerwca Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła termin wyborów prezydenckich na 28 czerwca 2020 roku. Będą to więc najszybciej przeprowadzone wybory w historii polskiej demokracji. Lokale wyborcze będą otwarte do 21, rządząca większość w Sejmie, Zjednoczona Prawica nie zgodziła się na poprawkę Senatu, żeby wydłużyć otwarcie lokali wyborczych do 22.00. Wszyscy kandydaci, którzy nie wycofali się z wyborów, które nie odbyły się 10 maja nie muszą się ponownie rejestrować, ani zbierać podpisów. W innej sytuacji jest Rafał Trzaskowski, obecny Prezydent Warszawy popierany m. in. przez Koalicję Obywatelską, który jest nowym kandydatem w tych wyborach. Sondaże dają mu jak na razie 2 miejsce, więc od razu Trzaskowski stał się jednym z faworytów wyborów prezydenckich. Jego głównym konkurentem będzie zapewne urzędujący prezydent Andrzej Duda.

Dla komitetu wyborczego Kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego rozpoczął się w środę bardzo intensywny okres zbierania 100.000 podpisów poparcia. Ma na to tylko kilka dni. W naszej redakcji już w środę rozdzwoniły się telefony, gdzie można zbierać podpisy „na Trzaskowskiego”: -Podobno pod Lidl-em w Myszkowie w sobotę? -mówi dzwoniąca kobieta. -Bo wie pan, trzeba to zmienić, co się w Polsce dzieje, trzeba tego Dudę odsunąć -dodaje pani, jak widać zdeklarowana przeciwniczka obecnej władzy. 
Myszków:
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Powiecie Myszkowskim radny powiatowy Dariusz Lasecki: -Ta pani ma dobre informacje. Zbiórkę podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego kandydata na urząd Prezydenta RP organizujemy w sobotę 6 czerwca w godzinach 11-13 na Placu Dworcowym w pobliżu Lidl-a. 

Listę poparcia dla Rafała Trzaskowskiego można też podpisać w Księgarni MISIA ul. 11 Listopada w Myszkowie (budynek MSM)

Zawiercie:

Na zdjęciu: Jarosław Kleszczewski wspólnie z obecnym kandydatem na urząd Prezydenta RP Rafałem Trzaskowskim.


Przewodniczący PO w Powiecie Zawierciańskim Jarosław Kleszczewski, radny Rady Powiatu Zawierciańskiego: -Organizujemy zbiórkę podpisów  poparcia dla Rafała Trzaskowskiego kandydata na urząd Prezydenta RP organizujemy w sobotę 6 czerwca w godzinach 8-18 w mojej przychodni w Zawierciu ul. Parkowa 12. 
Możliwe, że będziemy zbierać też podpisy na mieście, w Zawierciu na placu przy fontannie (w pobliżu dworca PKP). Już widzę wielkie zainteresowanie zbiórką, ludzie dzwonią, przychodzą. Jestem pewien, że w Powiecie Zawierciańskim zbierzemy sporą ilość podpisów. Widać wielki entuzjazm wśród wyborców. 
Oczywiście zachęcam do udzielania poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu i głosowania na niego 28 czerwca.
(RED)

Podpisy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej można też zbierać samodzielnie. Wystarczy   wzór wykazu podpisów pobrać ze strony www.trzaskowski2020.pl Jest tam też kontakt do koordynatorów, którzy odbiorą wypełnione przez wolontariuszy wykazy podpisów. (red)

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe