Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 12:41
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

CZTERECH OSKARŻONYCH ZA FUSZERKĘ W BLIŻYCACH
CZTERECH OSKARŻONYCH ZA FUSZERKĘ W BLIŻYCACH
(Bliżyce) Inżynier kontraktu – z ramienia inwestora, inspektor nadzoru, kierownik budowy oraz kierownik robót zasiądą na ławie oskarżonych w sprawie budowy drogi powiatowej w Bliżycach. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Myszkowie w piątek 30 sierpnia. Podejrzanym: Markowi C., Jarosławowi P., Adamowi K. i Zygmuntowi Z., którzy usłyszeli m.in. zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentacji budowy oraz niedopełnienia obowiązków służbowych, grozi nawet do 5 lat więzienia.     09.09.2013 11:09
Reklama
Reklama
KOBIETA UTONĘŁA W DOPŁYWIE WARTY
KOBIETA UTONĘŁA W DOPŁYWIE WARTY
(Myszków) 69-letnia, niepełnosprawna kobieta utonęła w środę 4 września w dopływie Warty, płynącym wzdłuż ulicy Okrzei w Myszkowie. Według sąsiadów, kobiety szukano już od rana. Zwłoki Wiesławy G., mieszkanki ulicy Akacjowej, leżały zanurzone w wodzie, pod mostkiem, którym piesi i rowerzyści mogą z ulicy Okrzei dostać się do ulicy Leśnej. 09.09.2013 11:08
Reklama
Reklama
Pałac Biskupów odbuduje firma z Bytomia
Pałac Biskupów odbuduje firma z Bytomia
(Koziegłowy) 3 września doszło do podpisania umowy pomiędzy Gminą Koziegłowy a firmą A1 Projekt z Bytomia, która ma odbudować Pałacu Biskupów w Koziegłowach. Dotychczas w części pałacu mieściło się przedszkole. Dziś jest tam już pusto. Przedstawiciele firmy wkrótce odbiorą plac budowy i rozpoczną przywracanie świetności zabytkowi. 09.09.2013 11:08
Reklama
„MOSTEK PRZYJAŹNI” JAK NOWY
„MOSTEK PRZYJAŹNI” JAK NOWY
(Masłońskie, Ostrów) Zakończyły się prace przy remoncie mostku na rzece Ordonce, biegnącej na granicy Masłońskiego i Ostrowa. Miejscowi określają go już mianem „mostku przyjaźni”, gdyż łączy dwie gminy: Poraj i Żarki. Samorządy solidarnie partycypowały w jego odnowie. Poraj dał materiały, Żarki ludzi, którzy wykonali prace remontowe.       09.09.2013 11:07
Reklama
Reklama
RADNA JESZCZE BEZ WYROKU
RADNA JESZCZE BEZ WYROKU
(Myszków) Postępowanie sądowe przeciw radnej i pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy Annie K.-G. nie zostało zakończone. Sąd nie miał wątpliwości co do winy Anny K.-G. i wydał wyrok nakazowy. Zarówno Anna K.-G. jak i prokurator wnieśli od niego sprzeciw. Pierwsza rozprawa z udziałem stron pod koniec października.       09.09.2013 11:07
Awanse i odznaczenia
Awanse i odznaczenia
(Myszków) Do listy zasłużonych dla obronności kraju w powiecie myszkowskim dopisać można kolejne osoby. W tym roku Minister Obrony Narodowej wyróżnił Barbarę Kilanowską, Mariana Szczerbaka oraz Eugeniusza Bugaja. Tuż przed pierwszym dzwonkiem awanse zawodowe otrzymali nauczyciele szkół średnich: Jarosław Kowalski, Małgorzata Strąk, Joanna Wolińska i Marcin Wieczorek.       09.09.2013 11:07
Reklama
To ścieżka dla rowerów!
To ścieżka dla rowerów!
(gmina Żarki) Prace budowlane na traktach rowerowych w Mirowie, Żarkach, Czatachowie i Przewodziszowicach dobiegają końca. Powodów do zadowolenia jest jednak równie dużo co do narzekania, bo w wielu przypadkach po ścieżkach poruszają się nie rowery a samochody. Żareccy urzędnicy zapewniają, że na wjazdach będą musiały stanąć bramki, które uniemożliwią dostęp nieodpowiedzialnym kierowcom samochodów.       09.09.2013 11:07
Reklama
Reklama
Reklama
„PLON NIESIEMY, PLON”
„PLON NIESIEMY, PLON”
(Niegowa). W ten sposób – słowami znanej pieśni - starostowie gminno – parafialnych dożynek w Niegowie oznajmili zgromadzonym w miejscowym amfiteatrze mieszkańcom i zaproszonym gościom, że po czasie zbiorów nastał czas podziękowania za urodzaj oraz wspólnego świętowania. Święto plonów odbyło się w niedzielę, 25 sierpnia.       09.09.2013 11:06
Chcesz pracę w Urzędzie Pracy? Zależy od kwalifikacji. Politycznych
Chcesz pracę w Urzędzie Pracy? Zależy od kwalifikacji. Politycznych
Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie właśnie ogłosił konkurs na stanowisko Kierownika Referatu ds. Programów Rynku Pracy. Dopiero teraz, choć etat jest wolny od 6 czerwca, kiedy zajmująca je Marzena Kulak została awansowana na wicedyrektora PUP w Myszkowie. Dlaczego dyrektor PUP Marek Węgrzynowicz tak długo zwlekał z ogłoszeniem konkursu? Wiele wskazuje na to, że bardziej od kwalifikacji, w ocenie kandydatów większą rolę będzie odgrywać ich polityczna dyspozycyjność. Termin składania papierów w konkursie upływa 5 września. 02.09.2013 10:31
Reklama
CO MA OCZYSZCZALNIA DO OSUWISK? ZDANIEM RADNEJ: „DUŻO”, ZDANIEM GMINY: „NIC”
CO MA OCZYSZCZALNIA DO OSUWISK? ZDANIEM RADNEJ: „DUŻO”, ZDANIEM GMINY: „NIC”
(Niegowa, Mzurów) W nocy z 5 na 6 lipca nad gminą Niegowa i sąsiednią gminą Lelów szalały burze. Takich efektów, jakie ze sobą przyniosły nikt się chyba jednak nie spodziewał. Ziemia – ze względu na wcześniejsze deszcze nasiąknięta wodą jak gąbka - nie była w stanie przyjąć nowej fali intensywnych opadów. W gminie Niegowa najbardziej ucierpiały miejscowości położone w jej wschodniej części, m.in. Mzurów, gdzie mieszka radna powiatowa Jadwiga Skalec. Jak sama podkreśla, tego co przeżyła wtedy nie życzy nikomu. Bała się, a strach ten towarzyszy jej nadal, że w gruzach legnie dorobek jej życia, i to w sensie dosłownym. Obsunęła się bowiem skarpa, na której wybudowany jest jej dom. Czy przyczyną tego zjawiska były gwałtowne burze i związana z nimi powódź, czy też stało za tym coś innego? Zdaniem radnej odpowiedź na to pytanie powinno paść z ust geologów. Jej zdaniem winę w dużej mierze ponosi …oczyszczalnia ścieków w Niegowie. Radna Skalec większe kłopoty z domem może mieć nie z powodu powodzi, tylko podejrzenia, że kilka lat temu, po gradobiciu, zamiast wyremontować dom za otrzymane odszkodowanie, dodatkowo dom podwyższyła i poszerzyła. Jak podejrzewa wójt gminy Krzysztof Motyl, zrobiła to bez pozwolenia na budowę. Jeżeli zarzut się potwierdzi, radna będzie dom rozbierać, lub zapłaci 50 tysięcy złotych „opłaty legalizacyjnej”.       02.09.2013 10:31
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama