Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 08:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

GMINA UTONIE W ŚMIECIACH?
GMINA UTONIE W ŚMIECIACH?
(gm. Koziegłowy) Gmina Koziegłowy po raz drugi ogłasza przetarg na zbiórkę i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Pierwsza procedura, w której wystartowały 2 firmy, w tym dotychczasowy odbiorca śmieci, została unieważniona. Ostatni raz odpady selektywne zbierane były od mieszkańców w grudniu. Liczba zapełnionych worków wzrasta, a datę wyłonienia odbiorcy szacować można na marzec. Co ze śmieciami do tej pory? Czy trafią do lasu? Wszystko wskazuje na to, że gmina nie była i nadal nie jest przygotowana na taką sytuację. Urzędnicy milczą.       30.01.2015 10:04
Reklama
Reklama
ŚLEDZTWO W SPRAWIE ŚCIEŻKI UMORZONE
ŚLEDZTWO W SPRAWIE ŚCIEŻKI UMORZONE
(Myszków) Prokuratura Okręgowa w Częstochowie umorzyła śledztwo, jakie rozpoczęła w styczniu ubiegłego roku, po złożeniu doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy opracowywaniu dokumentacji technicznej ciągu pieszo-rowerowego od Urzędu Skarbowego w Myszkowie, w kierunku Będusza aż do Leśniaków. Zawiadomienie w tej sprawie złożył Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie, kierowany wówczas przez Józefa Pabiana. – Zarzuty zaniedbania obowiązków przy powstawaniu tej dokumentacji nie znalazły potwierdzenia – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, prokurator Tomasz Ozimek.       30.01.2015 10:04
Reklama
Reklama
W OCZEKIWANIU NA NOWĄ PERSPEKTYWĘ
W OCZEKIWANIU NA NOWĄ PERSPEKTYWĘ
(Poraj, Żarki) Radni z gmin Poraj i Żarki ustalili plany dochodów i wydatków na obecny rok. Rekomendujący je gospodarze gmin zgodnie przekonywali, że są one zrównoważone, bezpieczne, ale jednocześnie rozwojowe. Choć „budżetowe kołderki” z pewnością nie pokrywały wszystkich potrzeb zgłaszanych do projektów budżetów przez radnych, na sesjach przyjmowane były bez większych dyskusji. Może dlatego, że radni zdają sobie sprawę, że póki co trzeba czekać na to, co przyniesie tzw. „nowa perspektywa finansowa”.   30.01.2015 10:04
Reklama
 „KRÓTKO SIĘ ZASTANAWIAŁEM”
„KRÓTKO SIĘ ZASTANAWIAŁEM”
(Poraj) W rozegranych pod koniec grudnia ubiegłego roku regatach Sydney - Hobart, niezwykle prestiżowych, jednych z najtrudniejszych i najbardziej znanych wyścigów żeglarskich na świecie, po raz pierwszy w historii powiat myszkowski miał swojego reprezentanta. W składzie załogi jachtu „Selma Expedition” znalazł się Tomasz Brymora, biznesmen związany z Myszkowem i Porajem, żeglarz i propagator żeglarstwa, komandor porajskiego stowarzyszenia Yacht Club Zefir Drakkar Poraj. W rozmowie z naszą redakcją opowiada o rejsie, oraz o tym, jak pływa się na łódce z takimi sławami jak Dominik Życki czy Jarosław Kaczorowski.       30.01.2015 10:04
Reklama
Reklama
URZĘDNICY NIE NA CZASIE
URZĘDNICY NIE NA CZASIE
(Myszków) 15 stycznia 2015r. to dla myszkowskich urzędników jeszcze „stary rok” – taki wniosek można wyciągnąć z opublikowanej na stronie internetowej magistratu „aktualności”. Celowo wstawiamy cudzysłów, bo z notatki żaden news, w dodatku wygląda na to, że urzędniczy rok trwa nieco dłużej…       30.01.2015 10:03
Trzebniowskie Herody
Trzebniowskie Herody
(Olbrachcice) Grupa kolędnicza z Trzebniowa zachwyciła Jury ekspresyjnym przekazem podczas osiemnastego Przeglądu Grup Kolędniczych. Trzebniowskie Herody zdeklasowały konkurencję. W nagrodę wyjadą na „Karnawał Góralski” do Bukowiny Tatrzańskiej.       30.01.2015 09:55
Reklama
NIEDZIELA POD ZNAKIEM CZERWONEGO SERDUSZKA
NIEDZIELA POD ZNAKIEM CZERWONEGO SERDUSZKA
(powiat myszkowski) Może nieco „ciszej”, ale także pięknie „zagrała” na terenie powiatu myszkowskiego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W niedzielę 11 stycznia „naszych” 279 wolontariuszy zbierało pieniądze potrzebne „dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów”. Mieszkańcy powiatu i jego najbliższych okolic po raz kolejny okazali się bardzo hojni. Zarejestrowane na naszym terenie sztaby zebrały łącznie 83.343,06 zł. Od 2000 roku, kiedy to w powiecie myszkowskim organizowane są oficjalne zbiórki, na rzecz WOŚP udało się zebrać już ok. 1 mln 100 tysięcy złotych!       23.01.2015 10:48
Reklama
Reklama
Reklama
WPADLI NA… JAJECZNICĘ
WPADLI NA… JAJECZNICĘ
(Myszków) Przykra niespodzianka czekała po powrocie po przerwie świątecznej, na pracowników Zespołu Szkół nr 5 przy ulicy Sikorskiego w Myszkowie. Zastali wyłamane drzwi i powybijane szyby. Nie było wątpliwości, że do szkoły ktoś się włamał. Po co? Żeby… usmażyć sobie jajecznicę.       23.01.2015 10:48
DOBRZE, ŻE JEST, ALE LEPIEJ BY POTRZEBY JEGO UŻYCIA NIE BYŁO
DOBRZE, ŻE JEST, ALE LEPIEJ BY POTRZEBY JEGO UŻYCIA NIE BYŁO
(Myszków) Już kilka lat temu Komendant Powiatowy PSP w Myszkowie, był nim wtedy Dariusz Caban, alarmował, że nasza jednostka nie posiada skokochronu. Urządzenia niezbędnego np. do ratowania ludzi z wyższych kondygnacji płonących budynków, do których nie może dojechać wóz bojowy z drabiną. Dziś strażacy mogą się pochwalić, że taki właśnie sprzęt wzbogacił ich wyposażenie. Skokochron został zakupiony z budżetu miasta Myszkowa i przekazany strażakom przez burmistrza Włodzimierza Żaka.       23.01.2015 10:48
Reklama
CZY W SZKOLE ŚMIERDZI?
CZY W SZKOLE ŚMIERDZI?
(Myszków) Z końcem ubiegłego tygodnia w Zespole Szkół nr 5 w Myszkowie wylało szambo. Ścieki cofnęły się do szkolnego budynku i zalały część pomieszczeń. Rodzice dzieci uczących się w „piątce” zaalarmowali naszą redakcję, że sytuacja miała miejsce w czwartek, a ich pociechy musiały uczyć się w piątek w smrodzie. Teraz skarżą się na bóle głowy i mdłości. – Dlaczego lekcje nie były odwołane? – pytają rodzice. Zdaniem dyrekcji sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. – Wybiło nam szambo, ale miało to miejsce w piątek po południu. Do czasu powrotu dzieci sytuacja została opanowana. We wtorek rano w szkole faktycznie smród na kolana nie powalał.       23.01.2015 10:48
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama