Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 09:31
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

PO RAMPACH JEŹDZIĆ NIE WOLNO!
PO RAMPACH JEŹDZIĆ NIE WOLNO!
(Myszków) Po naszej interwencji przedstawiciele PKP PLK S.A. odpowiedzialni za tereny stacji kolejowych zamontują w pilnym trybie w Myszkowie odpowiednie znaki, zabraniające jazdy rowerem po rampach w przejściu podziemnym w okolicach dworca. Zdarza się bowiem, że po pochylniach, z których korzystają m.in. niepełnosprawni, cykliści zjeżdżają, często ze sporą prędkością. Przepisy mówią tymczasem jasno: rower trzeba prowadzić!   05.01.2015 12:15
Reklama
Reklama
TU TEŻ JEST NIEBEZPIECZNIE
TU TEŻ JEST NIEBEZPIECZNIE
(Niegowa) Pod koniec roku 2013 opisywaliśmy, jakie niebezpieczeństwo stwarza dla rowerzystów źle usytuowana kratka ściekowa na ulicy 11 Listopada w Myszkowie. Posadowiono ją w ten sposób, że żebra kratki leżały wzdłuż osi jezdni, a nie w poprzek. Rowerzysta jadący ulicą mógł wjechać w szczeliny, w których koło jego pojazdu łatwo mogło utknąć, co z kolei mogło zakończyć się groźną w skutkach wywrotką. Po naszej interwencji Urząd Miasta w Myszkowie w pilnym trybie zlecił wymianę feralnej kratki na betonową, z okrągłymi, „bezpiecznymi” otworami. Na naszych łamach zaapelowaliśmy wtedy, by miłośnicy rowerowych wędrówek wskazywali nam więcej podobnych „pułapek”. Okazuje się, że o naszym apelu cykliści cały czas pamiętają, nawet wiele miesięcy po wspomnianej publikacji. Jeden z czytelników wskazał nam niedawno kolejną kratkę, narażającą na niebezpieczeństwo rowerzystów w Niegowie.       05.01.2015 12:11
Reklama
Reklama
Żarki budują wodociąg
Żarki budują wodociąg
(gm. Żarki) Na terenie pięciu sołectw w gminie Żarki powstaje sieć wodociągowa wraz z przyłączami. W kolejnych trzech miejscowościach modernizowane jest ujęcie wody. Inwestycja kosztować będzie 4,7 mln zł.       05.01.2015 12:10
Reklama
Jasełka naszych czasów
Jasełka naszych czasów
(gm. Żarki) Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie jak co roku zaskoczyli zaproszonych na spotkanie wigilijne gości nietypowymi jasełkami. Tym razem szkolne koło teatralne przygotowało przedstawienie pt. „Aniołek” nawiązujące tematyką zarówno do tradycji, jak i do współczesności.       05.01.2015 12:09
Reklama
Reklama
HISTORIA NA ŚCIANACH MALOWANA
HISTORIA NA ŚCIANACH MALOWANA
(Myszków) Myszków jest prawdopodobnie jedynym miastem w Polsce, które swoją historię „w pigułce” ma wymalowaną na ścianach budynków. 12 murali przedstawiających 12 najważniejszych wydarzeń z dziejów miasta - kiedy miastem jeszcze nie było – powstało w ubiegłym roku w ramach projektu zrealizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne „Dworzec – Kultura”. Kilka tygodni temu Myszków wzbogacił się o kolejny mural. Do akcji przypominania wątków historycznych związanych z miastem włączyło się Stowarzyszenie „Dom Ludowy” w Będuszu. Na jego siedzibie przy ulicy Wyzwolenia powstał ogromny, barwny obraz przedstawiający przemarsz wojsk Hetmana Stefana Czarnieckiego przez Będusz w roku 1656 r. Jest co oglądać!       05.01.2015 12:08
PAPIEŻ JADŁ PODCZAS WIGILII KARPIA SPRAWIONEGO W KOZIEGŁÓWKACH
PAPIEŻ JADŁ PODCZAS WIGILII KARPIA SPRAWIONEGO W KOZIEGŁÓWKACH
(Koziegłówki, Watykan) Polski karp znalazł się podczas Wigilii na papieskim stole! Papież Franciszek delektował się podczas wieczerzy smakiem karpia świętokrzyskiego, który został przygotowany w … Koziegłówkach, w firmie „SoNa”. - To wyróżnienie dla wszystkich pracowników naszej firmy oraz naszych dostawców. I to powód do dumy– mówi Marian Nawrot prezes „SoNy”.       05.01.2015 12:04
Reklama
JEŚLI NIE NAWIEDZĄ NAS „PLAGI”, TO JESTEM SPOKOJNY
JEŚLI NIE NAWIEDZĄ NAS „PLAGI”, TO JESTEM SPOKOJNY
O realizacji postulatów z poprzedniej kadencji i planach na najbliższe cztery lata rozmawiamy z burmistrzem Myszkowa Włodzimierzem Żakiem. Gospodarza miasta pytamy m.in. o basen na Pohulance, miejski monitoring, remont drogi wojewódzkiej pomiędzy Myszkowem i Żarkami oraz po co miastu Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.       29.12.2014 10:01
Reklama
Reklama
Reklama
NA TROPIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
NA TROPIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
(pow. myszkowski) Ktoś kiedyś obliczył, że na świecie żyje ponad 2 miliardy dzieci. Jeśli zatem Święty Mikołaj chciałby odwiedzić je wszystkie w ciągu jednej nocy, musiałby obdarować prezentami 800 dzieci na sekundę, nie licząc przerwy na… wizytę w łazience. Nic zatem dziwnego, że Święty Mikołaj musi mieć wielu pomocników, którzy pomagają mu przynosić radość najmłodszym. Ruszyliśmy ich tropem w Myszkowie i okolicach.       29.12.2014 09:53
To był raj dla łasuchów
To był raj dla łasuchów
(Koziegłowy) Niepowtarzalną okazję do poznania najróżnorodniejszych bożonarodzeniowych smaków naszego regionu dała wszystkim odwiedzającym Koziegłowy sobotnia Regionalna Prezentacja Stołów Wigilijno-bożonarodzeniowych. Te uginały się pod ciężarem świątecznych specjałów. Królował oczywiście barszcz wigilijny z uszkami, ale były także inne zupy. Nie zabrakło pierogów nadziewanych rozmaitymi farszami, najczęściej kapustą z grzybami, czasem samymi grzybami. Niektóre były gotowane i omaszczane olejem lnianym, inne smażone lub pieczone. Łączyło je jedno - wszystkie smakowały wybornie.       29.12.2014 09:53
Reklama
POWRÓT DO „NORMALNOŚCI”?
POWRÓT DO „NORMALNOŚCI”?
(Lelów) - Potrzebny jest nam powrót do normalności. Potrzebny jest nam spokój i współpraca – mówił nowo wybrany Przewodniczący Rady Gminy Lelów Władysław Jaworski. Jego słowa to swoisty komentarz do minionej kadencji rady i wójta gminy Lelów. Wiele osób uważa, że ostatnie lata podzieliły nie tylko samych rajców, ale także mieszkańców. Ta kadencja – jak mówi nowy wójt gminy i część radnych – ma być początkiem uzdrawiania sytuacji w gminie. Wyniki wyborów pokazały, że tych zmian chcą sami mieszkańcy.       29.12.2014 09:53
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama