Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 15:13
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

IN POST listów nie nosi

(Myszków) Firma InPost wygrała w  ubiegłym roku przetarg na dostarczanie korespondencji Urzędu Miasta Myszkowa. W XII 2014 podpisano umowę, ale już wiosną do pracowników magistratu zaczęły dochodzić niepokojące informacje, że listy polecone, które InPost miał obowiązek doręczyć… nie dochodzą. Co ciekawe, po dokładnej analizie urzędnicy doszli do wniosku, że problem nie jest w kilku, czy nawet kilkunastu niedoręczonych przesyłkach. Wg. ustaleń myszkowskich urzędników InPost nie tylko nie dostarczał przesyłek, ale również w firmie fałszowano dokumenty mające świadczyć o tym, że przesyłki rzekomo doręczono. 8 kwietnia br. burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak złożył do myszkowskiej Prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa fałszowania dokumentów.      
Podziel się
Oceń

(Myszków) Firma InPost wygrała w  ubiegłym roku przetarg na dostarczanie korespondencji Urzędu Miasta Myszkowa. W XII 2014 podpisano umowę, ale już wiosną do pracowników magistratu zaczęły dochodzić niepokojące informacje, że listy polecone, które InPost miał obowiązek doręczyć… nie dochodzą. Co ciekawe, po dokładnej analizie urzędnicy doszli do wniosku, że problem nie jest w kilku, czy nawet kilkunastu niedoręczonych przesyłkach. Wg. ustaleń myszkowskich urzędników InPost nie tylko nie dostarczał przesyłek, ale również w firmie fałszowano dokumenty mające świadczyć o tym, że przesyłki rzekomo doręczono. 8 kwietnia br. burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak złożył do myszkowskiej Prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa fałszowania dokumentów.

 

Sekretarz Miasta Myszkowa Sławomir Matyja tłumaczy szczegóły sprawy: - Zaczęły do nas dochodzić informacje, że do mieszkańców nie dochodzą Karty Dużej Rodziny. Choć firma InPost oddawała nam potwierdzenia rzekomego odbioru przesyłek. Była też sytuacja, że koś nie stanął do aktu notarialnego z gminą, rzekomo prawidłowo powiadomiony, a gdy wyjaśnialiśmy sprawę okazało się, że osoba listu poleconego nie otrzymała, choć ktoś  potwierdził odbiór. Tych przypadków było tak dużo, że burmistrz doszedł do wniosku, że mamy do czynienia z przestępstwem i złożył  w tej sprawie doniesienie do prokuratury.

 

Pracownicy InPost, gdy sprawa wyszła na jaw i myszkowscy urzędnicy zaczęli dociekać, co z listami, wysłali duplikaty potwierdzeń, rzekomo doręczonych przesyłek. Wtedy myszkowscy urzędnicy zauważyli, że przesłane duplikaty różnią się w datach charakterze pisma od tych już posiadanych przez Urząd Miasta Myszkowa. Z „dokumentów” wynikało teraz, że konkretna przesyłka miała być doręczona w różnych datach. W telefonicznych wyjaśnieniach  kierowniczka InPost z Zawiercia Dominika Sajdak tłumaczyła, że „duplikaty powstały w związku z brakiem w systemie InPostu pierwotnych potwierdzeń odbioru”- napisała w notatce służbowej z rozmowy urzędniczka magistratu. Rodzi to podejrzenia, że problem z niedoręczaniem przesyłek w InPost to nie sprawa jednego nieuczciwego doręczyciela. Że w InPoście ktoś jeszcze musiał pomagać w preparowaniu dokumentów rzekomego doręczenia listów. Burmistrz Myszkowa –jak tłumaczy sekretarz gminy Sławomir Matyja- nie miał innego wyjścia, jak złożyć doniesienie o przestępstwie.

 

Prokurator Rejonowy w Myszkowie Jan Teodorczyk: -Takie zawiadomienie wpłynęło, trwają na razie czynności sprawdzające pod nadzorem prokuratury.

 

Do biura prasowego InPost prośbę o komentarz w tej sprawie wysłaliśmy 14 kwietnia. Nikt z firmy nie raczył odpowiedzieć na pytania redakcji. A pytaliśmy m. in. czy zwierzchnicy pracowników InPost z Myszkowa i Zawiercia wiedzieli o fałszowaniu dokumentów doręczenia przesyłek, a może wręcz organizowali ten proceder?

 

Pewne jest, że zamiast sprawę wyjaśniać, zwierzchnicy InPost próbowali problem tuszować. Jak potwierdza sekretarz miasta Sławomir Matyja proponowali „rekompensatę”, np. że wpłacą kilkaset złotych np. którejś z myszkowskich szkół. – Nie jest to przypadkiem próba przekupstwa? – pytamy InPost pisemnie. Na to pytanie również nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

 

Urząd Miasta Myszkowa zapowiada rozwiązanie umowy z firmą InPost i rozpisanie nowego przetargu na przesyłki listowne. Miesięcznie za obsługę korespondencji Miasto Myszków płaci obecnie 5-7 tysięcy złotych.

 

Jarosław Mazanek

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama