ROZBUDOWA DRÓG JUŻ RUSZA

  • 30.07.2020, 17:40
ROZBUDOWA DRÓG JUŻ RUSZA
(Niegowa) Wójt Mariusz Rembak podpisał umowę z firmą, która przeprowadzi rozbudowę ul. Ogrodowej i Topolowej. Koszt inwestycji to ponad 570 tysięcy złotych, z czego 55% tej kwoty stanowi dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Prace powinny zostać zakończone do połowy września.

Rozbudowana ma zostać ulica Topolowa (dł. 190 m) i Ogrodowa (dł. 200 m). Przy ul. Topolowej zbudowana będzie zatoka autobusowa, chodniki (przy części ulicy i zatoki autobusowej). Ponadto powstanie 59 miejsc parkingowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), wykonane zostanie też nowe oświetlenie uliczne. Niestety, tak jak przy wielu podobnych inwestycjach w powiecie, rozbudowa dróg oznacza wycinkę drzew – w tym przypadku wyciętych ma zostać 31 sztuk. Prace powinny zostać zakończone do połowy września.
- Inwestycja realizowana jest głównie ze względu na bezpieczeństwo dzieci i opiekunów, którzy na co dzień korzystają z dojazdu do szkoły i przedszkola. Środki pochodzą budżetu Gminy Niegowa i Funduszu Inwestycji Samorządowych w konfiguracji, 55% dofinansowania czyli 317.830,49 zł i 45% wkładu własnego w kwocie 260.043,12 zł – informuje Urząd Gminy w Niegowie. Zadanie wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych „Myszków”. 
(es) Foto: UG Niegowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe