Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 08:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
(Koziegłowy) Zespół Szkół w Koziegłowach uczcił Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) , organizując w lutym specjalne zajęcia edukacyjne, kampanie informacyjne, konkursy. Na tę okazję szkoła została udekorowana plakatami wykonanymi przez uczniów, którzy na podsumowanie całomiesięcznej akcji rozwiązywali test „Co wiesz o Internecie?” Organizatorami akcji byli Magdalena Pawłowska, Magdalena Nowak, Joanna Gorzkowska oraz Paweł Włodarczyk. DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. 28.03.2011 08:55
Reklama
Reklama
BURMISTRZ NA MIJACZOWIE
BURMISTRZ NA MIJACZOWIE
Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak zaprasza Mieszkańców Mijaczowa na spotkanie 31 marca o godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Publicznych Nr 1, ul. Leśna. Na spotkaniu burmistrz przedstawi sytuację w mieście oraz wysłucha i odpowie na pytania i uwagi mieszkańców. (red)     28.03.2011 08:50
Reklama
Reklama
DZISIAJ NIC SIĘ NIE WYDARZY
DZISIAJ NIC SIĘ NIE WYDARZY
(Myszków) Dzisiaj, 25 marca zbiera się Rada Powiatu Myszkowskiego.  Wg. naszych informacji radni koalicji PO-Przyszłość-PSL-PiS słowem nie zająkną się nad problemem wyroku (nieprawomocnego) starosty Okraski.  Tuż po wyroku Przyszłość najpierw murem stanęła za starostą, że nie pozwoli go ruszyć przed uprawomocnieniem, potem wg. hasła: najpierw Wy (PO) teraz My (Przyszłość) będziemy mieć starostę. Kandydatem Przyszłości mógłby być Kazimierz Miroszewski. Gdy Okraska dowiedział się, że ochotę na jego miejsce może mieć też radny Dariusz Lasecki, zaatakował kolegę z partii (później Okraska zawiesił członkostwo w PO), sugerując, że ten też „może mieć za uszami”, czy coś w ten deseń. W każdym bądź razie Lasecki się obraził, i z koleżeńskiej, wydawałoby się narady w Platformie wyszedł bez słowa. Nie pomogły polubowne telefony, radny w obrażeniu wydaje się trwać. 28.03.2011 08:47
Reklama
CIEPŁOWNIA W MYSZKOWIE NIE SPRZEDANA. JESZCZE
CIEPŁOWNIA W MYSZKOWIE NIE SPRZEDANA. JESZCZE
(Myszków) Związkowcy z częstochowskiego Regionu NSZZ „Solidarność” biją na alarm. - W najbliższych tygodniach przedsiębiorstwo Fortum Power and Heat zamierza sfinalizować zamiar sprzedaży kotłowni w Kłobucku, Myszkowie i Lublińcu na rzecz firmy z Dąbrowy Górniczej - utworzonej zaledwie w sierpniu ubiegłego roku w formie sp. z o.o., z minimalnym wymaganym kapitałem zakładowym w wysokości 5.000 zł – alarmują członkowie związków zawodowych. Na prośbę Gazety Myszkowskiej burmistrz Myszkowa obiecał zbadanie, czy byłby możliwy zakup ciepłowni przez miasto. 28.03.2011 08:46
Reklama
Reklama
TRZECH NIE ODMÓWIŁO
TRZECH NIE ODMÓWIŁO
464 kierowców skontrolowali policjanci, którzy na terenie powiatu myszkowskiego prowadzili w sobotę 19 marca akcję pod hasłem „Alkohol i narkotyki”. Choć w olbrzymiej grupie sprawdzonych nie natrafiono na amatorów „działki” przed podróżą, nie zabrakło trzech „czarnych owiec”, które pokusie wypicia paru głębszych przed jazdą nie potrafiły się oprzeć. Pierwszego potencjalnego „zabójcę za kółkiem” policjanci zatrzymali przed 17.00, na krajowej „jedynce” w Koziegłowach. 23 – letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego usiadł za kierownicę Nissana mimo blisko 2 promili alkoholu w organizmie. Kolejnego jadącego „na wspomaganiu” patrol drogówki wyeliminował z dalszej jazdy tuż przed 19.00 na ulicy Pułaskiego w Myszkowie. 34 – letni kierowca Audi wydmuchał 0,63 promila alkoholu. Po godzinie 21.00 w ręce policjantów niemal w tym samym miejscu wpadł 27 – letni kierowca Volkswagena, który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jeśli sąd nie będzie dla nich zbyt łaskawy za jazdę „pod wpływem” stracą nie tylko prawo jazdy, ale powędrują także na 2 lata za kratki. (rb) 28.03.2011 08:42
DNI OTWARTE NA KWIATKOWSKIEGO
DNI OTWARTE NA KWIATKOWSKIEGO
  Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie, serdecznie zapraszają uczniów klas trzecich gimnazjum oraz wszystkich zainteresowanych na „Dzień Otwarty Szkoły” w dniu 01.04.2011r, w godz: 8:30 -13:00. (red.)   28.03.2011 08:40
Reklama
OTWARCIE SEZONU WĘDKARSKIEGO
OTWARCIE SEZONU WĘDKARSKIEGO
  Zarząd Koła PZW Myszków Miasto informuje, że w dniu 29.03.2011r o godz. 7:00, odbędą się zawody wędkarskie metodą spławikową pod nazwą „Otwarcie sezonu staw nr 3 Stary Myszków”. Miejsce rozegrania zawodów: Staw nr 3. Wpisowe -10zł. Obowiązuje opłata Stawu nr 3 na rok 2011, wraz z rejestrem. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. (red.)    28.03.2011 08:39
Reklama
Reklama
Reklama
PORAJ W FOTO OBIEKTYWIE
PORAJ W FOTO OBIEKTYWIE
(Poraj) Masz aparat fotograficzny? Robisz ciekawe zdjęcia, którymi chcesz się pochwalić? Jeśli do tego jesteś miłośnikiem swojej „małej ojczyzny” to ten konkurs jest stworzony dla Ciebie! Referat Promocji Urzędu Gminy Poraj organizuje konkurs fotograficzny „Gmina Poraj w obiektywie”. 28.03.2011 08:38
MIASTO POJEMNIKI- MY MIOTŁY
MIASTO POJEMNIKI- MY MIOTŁY
(Myszków) Na przełomie marca i kwietnia Urząd Miasta Myszkowa ustawi w 35 punktach miasta pojemniki na piach i inne nieczystości, które po zimie zalegają na chodnikach. Co ważne, nie należy do nich wrzucać żadnych śmieci elektronicznych, mebli czy ubrań. Zgodnie z przepisami do obowiązków właściciela lub administratora nieruchomości należy sprzątanie chodnika wzdłuż posesji. Administrator drogi (miasto, powiat) sprząta jezdnię. 28.03.2011 08:37
Reklama
PANI PŁACI, PAN PŁACI…
PANI PŁACI, PAN PŁACI…
Z zainteresowaniem przeczytałem w ostatnim wydaniu Gazety Myszkowskiej artykuł o śmietnikach, które buduje Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa (pt. „Sposoby na sposoby”). Chciałbym dorzucić swoje spostrzeżenia odnośnie finansowania tego przedsięwzięcia, po prezes MSM Elżbieta Matysiewicz wspomniała jedynie o średnich kosztach budowy jednego śmietnika. Płacą za nie wszyscy mieszkańcy zasobów MSM. Nieważne czy mają rok, czy 50 lat. Wszyscy po równo. W tej sprawie została podjęta spółdzielcza uchwała nr 24 z 2010 roku, zgodnie z którą do kwoty ustalonej za wywóz śmieci doliczane było 2,50 zł. na budowę śmietników. Obowiązywała od marca do września 2010. Stawka została zmieniona następnie uchwałą nr 44 z 2010 roku, na 2 złote. Obowiązuje do dnia dzisiejszego. I tu rodzą się moje wątpliwości. Średnia ilość mieszkańców zasobów MSM to ok. 6,5 tys. mieszkańców. Z ustalonych opłat powinno do spółdzielni wpłynąć już około 190 tysięcy złotych, tymczasem pani prezes tłumaczy, że średni koszt jednego śmietnika to 10 tysięcy złotych. Mnożąc to razy 16 – tyle ma ich ponoć być – wychodzi 160 tysięcy. A opłaty są zbierane nadal, bo uchwała jest bezterminowa. To w końcu na co idą nasze pieniądze? Spółdzielnia powiększa majątek, a kosztami obciąża mieszkańców. A właściwie zmusza do tego. Teraz dowiaduję się, że ma być montowany monitoring. Pewnie też za pieniądze mieszkańców. Według części mieszkańców spółdzielni opłaty są pobierane bezprawnie, dlatego wspomniane uchwały zostały zaskarżone do Sądu Okręgowego w Częstochowie, rozprawa ma odbyć się w czerwcu tego roku. 28.03.2011 08:35
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama