Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 09:02
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

NAJWIĘKSZEGO ORLIKA MAJĄ ŻARKI

(Żarki) W piątek 16 marca przy Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach uroczyście otwarto kompleks sportowy, wybudowany w ramach programu Moje Boisko – Orlik 2012. Orlik w Żarkach o powierzchni prawie 3500 m2 jest największym tego typu sportowym kompleksem w powiecie myszkowskim. Obiekt powstał w miejsce zaniedbanego, asfaltowego boiska piłkarskiego.
Podziel się
Oceń

(Żarki) W piątek 16 marca przy Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach uroczyście otwarto kompleks sportowy, wybudowany w ramach programu Moje Boisko – Orlik 2012. Orlik w Żarkach o powierzchni prawie 3500 m2 jest największym tego typu sportowym kompleksem w powiecie myszkowskim. Obiekt powstał w miejsce zaniedbanego, asfaltowego boiska piłkarskiego.

 

Otwarcie żareckiego Orlika miało bardzo uroczystą oprawę. Przybyło kilkuset gości ze świata polityki, biznesu i sportu. Na Orlik w Żarkach składają się boisko do piłki nożnej o wymiarach 30x62 m. Boisko ma przepuszczalną podbudowę z syntetyczną nawierzchnią – trawą o wys. 40 mm. Drugim elementem Orlika jest boisko wielofunkcyjne o wymiarach 30x50m. Na tym boisku można zagrać w koszykówkę, piłkę ręczną lub tenisa ziemnego. Zastosowano nawierzchnię poliuretanową na podbudowie przepuszczalnej. Są szatnie, toalety. Boisko jest oświetlone za pomocą projektorów zamontowanych na 8 masztach. Łączny koszt inwestycji wyniósł 1,38 mln zł., w tym środki z budżetu państwa stanowiły 500 tys., z budżetu województwa – 330 tys., z budżetu powiatu 546 tys.

 

Orlika budowały firmy „Grumix” i „Martinex. Radość z otwartego Orlika wyrażali starosta myszkowski Wojciech Picheta, wicemarszałek województwa Mariusz Kleszczewski i dyrektor Zespołu Szkół Mariola Piątek: - To obiekt, z którego możemy być dumni, gdyż przyczyni się do propagowania idei sportu w gminie i powiecie. Jestem niezmiernie rad, że kolejna inwestycja w ramach programu Moje Boisko – Orlik 2012 jest zakończona. Dziękuję wszystkim – radnym powiatowym, wykonawcom, dyrektor Marioli Piątek za wkład w inwestycję. Powstanie tego kompleksu nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie marszałka Mariusza Kleszczewskiego. To on był inspiratorem przedsięwzięcia, ale także to dzięki niemu znalazły się środki pozapowiatowe – mówił Wojciech Picheta, który wręczył M. Kleszczewskiemu koszulkę z napisem „I Love Powiat Myszkowski” w podziękowaniu za pomoc w realizacji inwestycji. Mariusz Kleszczewski stwierdził, że realizacja programu budowy Orlików w woj. śląskim przebiega sprawnie: - Dziś po raz pierwszy w tym roku otwieramy Orlika. W 2012 kończy się program Orlik 2012. W woj. Śląskim będzie ich ogółem 180, a w całej Polsce ponad 2500. Myślę więc, że ten program został zrealizowany tak, jak zapowiadaliśmy, ale głównie dzięki temu, że można było zrobić montaż finansowy województwa i powiatu. Podobnie jest z funduszem popowodziowym i tzw. schetynówkami. Dzięki tej współpracy zrobiliśmy tyle inwestycji – stwierdził M. Kleszczewski, który dodał, że na koszulce powinno być napisane: „We love powiat myszkowski”.

 

ZDARTE KOLANA WICEMARSZAŁKA

 

Wicemarszałek Kleszczewski, były uczeń Zespołu Szkół w Żarkach, wspominał z nostalgią dawne rozgrywki na zniszczonym, asfaltowym boisku, które wraz z budową Orlika, przeszło do historii: - Rozmawiałem z Przemkiem Tabaką, że wiele razy kolana zdarliśmy na asfalcie, z kolei wiele razy z prof. Makiełą zimą wylewaliśmy wodę, żeby można było na drugi dzień pojeździć na lodowisku na tym dawnym boisku. Mam więc wiele wspomnień i z tą szkołą i z tym boiskiem i bardzo się cieszę, że nasze dzieci i wnuki będą mogły grać na tym nowym boisku. W powiecie myszkowskim w tym roku będziemy otwierali aż 6 Orlików. Mogę powiedzieć, że powiat zakończy rok na szóstkę – dodał M. Kleszczewski. Chwilę po tym, wszyscy opuścili mury szkoły, by przenieść się na Orlika i uroczyście przeciąć wstęgę, co zrobili: starosta Wojciech Picheta, wicestarosta Jan Kieras, Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak, wicemarszałek Mariusz Kleszczewski, dyrektor szkoły Mariola Piątek i przewodnicząca rady rodziców Mariola Tabaka. Samorządowcy spróbowali także sił w strzelaniu karnych, dokonując na Orliku swoistego „chrzestu”. Większość pudłowała, aczkolwiek były starosta Leon Okraska i Mariusz Kleszczewski popisali się dużymi umiejętnościami piłkarskimi, bez trudu pokonując młodego bramkarza.

 

Marcin Bareła

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama