Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 03:33
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

GŁÓWNA NAGRODA TRAFIŁA DO… DOMU DZIECKA!
GŁÓWNA NAGRODA TRAFIŁA DO… DOMU DZIECKA!
Najpopularniejszym sportowcem 2012 roku w plebiscycie Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego został przedstawiciel kolarstwa, Tadeusz Garncarz. Laureat przekazał główną nagrodę – 46 calowy telewizor z technologią 3D najnowszej generacji podopiecznym Domu Dziecka we Włodowicach. 03.03.2013 20:01
Reklama
Reklama
Pacjenci na prośbę dyrekcji protestują
Pacjenci na prośbę dyrekcji protestują
(Myszków) Dyrektor szpitala gdy zawalił sprawę kontraktu na opiekę nocną i ambulatoryjną postanowił bronić się organizując akcję protestacyjną, która ma na celu przywrócenie punktu Podstawowej Opieki Zdrowotnej z powrotem do szpitala. Zawalił, to teraz protestuje przeciw wynikom konkursu. Co o całym zamieszaniu sądzą pielęgniarki, farmaceuci i przede wszystkim mieszkańcy powiatu myszkowskiego?       03.03.2013 20:01
Reklama
Reklama
BYŁA OKAZJA DO TRENINGU Z NAJLEPSZYMI
BYŁA OKAZJA DO TRENINGU Z NAJLEPSZYMI
(Myszków) Trening z siatkarkami występującymi na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce odbyły młode zawodniczki myszkowskiego „Asa”. Ekipa Legionovii Siódemki Legionowo, która przyjechała do naszego regionu w ramach imprez towarzyszących rozstrzygnięciu Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2012 powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego, trenowała wspólnie w czwartek 21 lutego z naszymi siatkarkami. Dla młodych zawodniczek rozpoczynających dopiero sportową karierę była to niepowtarzalna okazja do oglądania w akcji najlepszych siatkarek w Polsce.       03.03.2013 20:00
Reklama
ANDRZEJ GALA WRACA DO PRACY
ANDRZEJ GALA WRACA DO PRACY
(Częstochowa, Myszków) Andrzej Gala po raz kolejny wygrał z myszkowskim SP ZOZ–em. W środę 27 lutego Wydział Pracy Sądu Okręgowego w Częstochowie zmienił wyrok wydaną w jego sprawie przed Sądem Rejonowym w Myszkowie, nakazując przywrócenie go do pracy. Zajmujący w myszkowskim szpitalu funkcję inspektora ochrony przeciwpożarowej Andrzej Gala został przez swojego pracodawcę zwolniony dyscyplinarnie, pod zarzutem m.in. niewykonania obowiązków i używania służbowego telefonu do rozmów prywatnych. Choć sędzia Ryszard Galiszewski orzekający w Myszkowie, uznał niesłuszność wszystkich zarzutów stawianych Gali przez pracodawcę, to nie przywrócił go do pracy, zasądzając mu jedynie odszkodowanie w wysokości 3 pensji. Andrzej Gala odwołał się od wyroku i w apelacji odniósł pełne zwycięstwo. Sąd w Częstochowie zmienił orzeczenie Sądu Rejonowego w Myszkowie i nakazał przywrócić A. Galę do pracy. Sprawa ciągnie się już 15 miesięcy. 03.03.2013 20:00    1
Reklama
Reklama
Mieszka w Nowej Wsi, radnym jest w Koziegłowach
Mieszka w Nowej Wsi, radnym jest w Koziegłowach
(Koziegłowy, Myszków) Wiceprzewodniczący Rady Gminy Koziegłowy Jacek Sularz, wybrany już na drugą kadencję z okręgu Lgota Nadwarcie, od 20 lat mieszka w Nowej Wsi (gmina Myszków). Doniesienia „Gazety Myszkowskiej” o naruszeniu przepisów Ordynacji wyborczej potwierdzili tamtejsi mieszkańcy. Problemu sam radny Sularz jednak nie widzi, twierdząc, że mieszka w dwóch miejscach jednocześnie: w gminie Koziegłowy ma dom i gospodarstwo, zaś w Myszkowie ojcowiznę swojej żony. Kandyduje z Koziegłów, ponieważ tam jest zameldowany. Przepisy prawa są jednoznaczne: kandydować na radnego można w miejscu stałego zamieszkiwania. W identycznej sprawie mandat radnego stracił Tomasz Majchrowski, który choć mieszkał w Częstochowie, do Rady Powiatu startował w Kłobucku. W jego sprawie zapadł prawomocny wyrok, że faktyczne miejsce zamieszkiwania, a nie zameldowania decyduje o biernym prawie wyborczym (prawie wybieralności). Jeżeli Rada MiG Koziegłowy, która od lat wydaje się nie dostrzegać problemu nie wygasi mandatu radnego Sularza, powiadomimy o sprawie Nadzór Prawny Wojewody Śląskiego. Ten, jeżeli przyzna nam rację, wezwie radnych do wygaszenia mandatu Sularzowi, a w razie ich bezczynności, wyda Zarządzenie Zastępcze o wygaśnięciu mandatu. 03.03.2013 20:00    2
ZEMSTA NIE OKAZAŁA SIĘ „SŁODKA”
ZEMSTA NIE OKAZAŁA SIĘ „SŁODKA”
(Myszków) Złapany przez policję wyznał, że nie lubił sąsiadki bo… „wzywała na niego policję”. Dlatego „w odwecie” wybił lampy w jej samochodzie. 32-letni wandal, który na ulicy Gałczyńskiego uszkodził zaparkowaną osobówkę może trafić za to nawet na pięć lat do więzienia.       03.03.2013 19:59
Reklama
 „PANIE” Z CZERWONEGO MŁYNA KRÓLOWYMI ROLLOWANIA!
„PANIE” Z CZERWONEGO MŁYNA KRÓLOWYMI ROLLOWANIA!
(Zawiercie) Ośrodek Rekreacyjny „Morsko” 24 lutego już po raz trzynasty gościł fanów „Śnieżnego Morskiego Rollowania”. Najbardziej szalony strój i pojazd narciarski w tym roku stworzyli ubiegłoroczni zwycięzcy, którzy wówczas serca publiczności zdobyli, jako „Playboy i jego króliczki”. W tym roku panowie z Częstochowy zjechali w „Czerwonym młynie” wcielając się w rolę kurtyzan z najbardziej kontrowersyjnego paryskiego klubu Moulin Rouge. W kategorii dzieci I miejsce zdobyli ex aequo Natalia Wilk, jako policjantka oraz Igor Bogdanowicz, który zjechał na tratwie przebrany za Winnetou.       03.03.2013 19:59
Reklama
Reklama
Reklama
SZKOLNY PARK ZAMIAST STAREGO HOLU
SZKOLNY PARK ZAMIAST STAREGO HOLU
(Żarki Letnisko) Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku wrócili po feriach do zupełnie odmienionej placówki. Ponury do tej pory hol zamienił się w kolorowy, parkowy skwer. W jego centrum „wyrosło” mieniące się wieloma barwami drzewo, pod nim „trawa” i miękkie siedziska, wokół ustawiono kolorowe „parkowe ławeczki”. – Chciałam by już od wejścia szkoła kojarzyła się dzieciom z czymś kolorowym i radosnym – mówi dyrektor placówki Justyna Krauze Cieslińska. Kiedy okazało się, że myślących w ten sposób osób jest więcej, pomysł szybko udało się zrealizować.       03.03.2013 19:58
Ego Trip faworytem MBTM
Ego Trip faworytem MBTM
Myszkowska formacja Ego Trip okazała się rewelacją pierwszego odcinka nowej serii Must Be The Music. Teraz artyści z Myszkowa, Zawiercia i Włodowic potrzebują naszych głosów by dostać się do finału i wywalczyć główną nagrodę.       27.02.2013 08:46
Reklama
Z ronda i skrzyżowania nie wyjedziesz
Z ronda i skrzyżowania nie wyjedziesz
(Myszków, Poraj) Coraz więcej rozwiązań uprzykrzających życie kierowcom pojawia się w infrastrukturze drogowej na jezdniach naszego powiatu. Specyficzny wyjazd z Delikatesów Centrum w Poraju (ul. Armii Krajowej) dziwi, bo od kiedy to ze sklepowego parkingu wyjeżdża się wprost na rondo? Spore utrudnienie w ruchu będą mieć także kierowcy w Myszkowie, a to za sprawą nowopowstającej stacji paliw BP. Wybudowana na jednym z pasów ruchu (ul. Krasickiego) wysepka uniemożliwia płynne opuszczanie skrzyżowania. Oczekiwać na skręt w lewo mogą co najwyżej trzy samochody osobowe. Jednak już jeden TIR skręcający w lewo z ul. Krasickiego w kierunku Siewierza skutecznie blokuje skręt w prawo wszystkim samochodom jadącym do centrum Myszkowa. Choćby miały zielone światło, będą czekać aż zielone zrobi się dla TIR-a. Obok się nie zmieszczą. Uwiecznił to wyraźnie jeden z Czytelników przesyłając zdjęcie. 25.02.2013 09:54
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama