Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 13:47
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

Z WIZYTĄ U SĄSIADÓW Z SIEKIERAMI W RĘKACH
Z WIZYTĄ U SĄSIADÓW Z SIEKIERAMI W RĘKACH
(Markowice) Chwile grozy przeżyli pracownicy firmy montującej okna w jednym z domów w Markowicach. W poniedziałek 25 maja, w środku dnia ich pracę przerwał 35-letni mężczyzna, który zaatakował ich siekierami. Furiata obezwładnili dopiero interweniujący policjanci.   01.06.2015 11:16
Reklama
Reklama
JUBILEUSZ PRAŁATA
JUBILEUSZ PRAŁATA
(Choroń) 40-lecie posługi kapłańskiej świętował 17 maja ks. prałat Marian Duda. Z tej okazji w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Choroniu odbyło się specjalne nabożeństwo. Z kapłanem piękny jubileusz świętowało wielu mieszkańców wsi, dla których jest niekwestionowanym autorytetem. Obecni byli także: wójt gminy Poraj Łukasz Stachera i wójt pobliskiego Olsztyna Tomasz Kucharski.       01.06.2015 11:16
Reklama
Reklama
„WALKA O KASĘ” ZROBIŁA ZŁE WRAŻENIE
„WALKA O KASĘ” ZROBIŁA ZŁE WRAŻENIE
(gmina Niegowa) Przez cały, kończący się obecnie rok szkolny 2014/2015 uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Niegowa mogli korzystać z bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych. Podczas nich mogły „podciągnąć” się w nauce, poszerzać już nabytą wiedzę i umiejętności, rozwijać się sportowo czy artystycznie. Szkoły zyskały także dodatkowe wyposażenie pomocne w procesie dydaktycznym. To owoce programu sfinansowanego w większości przez Unię Europejską, w którym wzięły udział gminne placówki oświatowe. Słowem: „wszystko pięknie”. Czy jednak na pewno? Nie wszyscy mieszkańcy gminy są zadowoleni z realizacji projektu. Głośno tego nie mówią, ale uważają za nieetyczny sposób obsadzania funkcji koordynatorek programu w poszczególnych szkołach. Ponieważ dyrektorki poszczególnych placówek nie mogły prowadzić projektu na „własnym podwórku”, panie „pozamieniały się szkołami”. Dlaczego tak im zależało na koordynowaniu projektów? Bo to dodatkowe 1120 złotych brutto do miesięcznej pensji. W gminie Niegowa, gdzie bezrobocie jest naprawdę duże, taka „walka o kasę” zrobiła złe wrażenie.   25.05.2015 08:33
Reklama
FOTORADARU NIE BĘDZIE
FOTORADARU NIE BĘDZIE
(Myszków) „Sokpol” przekazał do budżetu miasta Myszkowa 10 tysięcy złotych. Darowizna w zamyśle ofiarodawców ma przyczynić się do postawienia w mieście fotoradaru. Kwota jest niewystarczająca do sfinansowania urządzenia w całości, dlatego właściciel firmy Roman Sobczyk na ostatniej sesji Rady Miasta Myszkowa przekonywał radnych do swego pomysłu, apelując by kolejny krok w kierunku fotoradaru wykonali oni. Co o pomyśle sądzą rajcy trudno powiedzieć, bo swej opinii nie wyrazili. Burmistrz Włodzimierz Żak do pomysłu odnosi się sceptycznie. - Trend jest dzisiaj taki, że w niedługim czasie będzie zabronione posiadanie fotoradarów przez urzędy miast. Tym bardziej byłby to nieuzasadniony, nieodpowiedzialny wydatek – mówi. Darowiznę od „Sokpolu” miasto prawdopodobnie przekaże myszkowskim policjantom.       25.05.2015 08:33
Reklama
Reklama
RADNI ZMIENILI ZDANIE. TERAZ CHCĄ DYSKUTOWAĆ
RADNI ZMIENILI ZDANIE. TERAZ CHCĄ DYSKUTOWAĆ
(Myszków) Myszkowscy radni uchylili uchwałę wprowadzającą wysokie stawki dla ulicznych handlowców, która miała usunąć niechciany handel z chodników i skwerów. Kupcy oferujący swój towar z prowizorycznych straganów, samochodów, łóżek czy bezpośrednio z pudeł, mieli w myśl nowych przepisów płacić po trzysta złotych za dzień czy od metra kwadratowego powierzchni, zajętej np. przez stragan. Uchwałę przyjęto na sesji Rady Miasta 2 kwietnia. Nawet nie weszła w życie. Przetrwała nieco ponad miesiąc, tylko do kolejnego posiedzenia rajców, do 7 maja. To nie pierwszy raz, kiedy radni rakiem wycofują się z tego, co chwilę wcześniej przegłosowali. Tak było też m.in. na początku roku, kiedy najpierw wszyscy głosowali za zwiększeniem puli dla miejskich stowarzyszeń zajmujących się sportem o 100 tysięcy, by zaraz uszczuplić tę pulę o 40 tysięcy.       25.05.2015 08:32
WYPADEK NA SKRZYŻOWANIU
WYPADEK NA SKRZYŻOWANIU
(Myszków) Dwa rozbite samochody, jedna osoba w szpitalu – to bilans wypadku, do którego w sobotę 16 maja doszło na skrzyżowaniu ulicy Koziegłowskiej z ulicą Porajską w Myszkowie. Zderzyły się tu Opel i Suzuki. Zdaniem policjantów zawinił kierowca tego ostatniego, który nie udzielił pierwszeństwa przejazdu.       25.05.2015 08:32
Reklama
PIJANY, BEZ PRAWA JAZDY
PIJANY, BEZ PRAWA JAZDY
(Koziegłówki) Nie dziwi zatem koniec jego podróży. We wtorek 12 maja w Koziegłówkach jadące ulicą Lipową Cinquecento nagle zjechało na pobocze, potem do przydrożnego rowu i na koniec dachowało. Okazało się że kierujący autem 39-latek był kompletnie pijany.       25.05.2015 08:32
Reklama
Reklama
Reklama
A MIAŁO NIE BYĆ ROZLEWISK
A MIAŁO NIE BYĆ ROZLEWISK
(Myszków) Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy zdjęcia, na których widać, jak spod kół przejeżdżających ulicą Partyzantów w Myszkowie samochodów tryskają po deszczu fontanny wody. Nie byłoby w tym nic dziwnego, miejsc gdzie po opadach można obserwować takie widoki jest w mieście przecież sporo, gdyby nie to, że ulica Partyzantów w Myszkowie ma od niedawna nową nakładkę, którą położono właśnie po to… by do takich sytuacji nie dochodziło.       25.05.2015 08:32
MAMY DOŚĆ KIEPSKIEJ SZKOŁY
MAMY DOŚĆ KIEPSKIEJ SZKOŁY
(Myszków) 12 maja rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowej Wsi spotkali się z burmistrzem Włodzimierzem Żakiem. Emocji było sporo, bo rodzice z rozgoryczeniem opisywali to, co w szkole się dzieje. Niski poziom nauczania wiążący się z koniecznością posyłania dzieci na korepetycje, obniżające się rokrocznie wyniki z testu kompetencji szóstoklasisty, złe warunki w szkole, szkoła „pracująca” krócej niż urząd – to tylko niektóre z podniesionych problemów. Najwięcej zarzutów padło pod adresem obecnej dyrektor placówki Agnieszki Dobrowolskiej. Włodzimierz Żak poważnie potraktował sygnały płynące od rodziców i zdecydował, że od września w placówce nastąpi zmiana dyrektora. Nowa dyrektor – Marzena Maślankiewicz powołana została spośród grona pedagogicznego. Funkcję pełnić będzie od września, przez 10 miesięcy. To będzie jej czas na wykazanie się i poprawę poziomu placówki.   25.05.2015 08:32
Reklama
DUDA ZWYCIĘZCĄ W POWIECIE MYSZKOWSKIM
DUDA ZWYCIĘZCĄ W POWIECIE MYSZKOWSKIM
(pow. myszkowski) Andrzej Duda zwyciężył w pierwszej turze wyborów prezydenckich w powiecie myszkowskim. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zdobył 35,52 % głosów (9399), wyprzedzając Bronisława Komorowskiego, którego wynik to 29,52 % głosów (7810) i Pawła Kukiza, który w naszym powiecie uzyskał wyższy od krajowego wynik 23,64 % (6255). Pozostali kandydaci stanowili jedynie tło dla pierwszej trójki. Najwyższą frekwencję w powiecie myszkowskich odnotowano w gminie Poraj (48,22 %), najniższą w gminie Koziegłowy (42,92). „Dogrywka” pomiędzy Andrzejem Dudą i Bronisławem Komorowskim, czyli druga tura wyborów prezydenckichodbędzie się w niedzielę 24 maja.       22.05.2015 09:23
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama