Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 05:10
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Jak WZD „usprawnia” drogi naszego powiatu

(Myszków, Poraj) Tydzień temu w artykule „Z ronda i skrzyżowania nie wyjedziesz”, pisaliśmy o ciekawych rozwiązaniach, które na drogi naszego powiatu wprowadził Wojewódzki Zarząd Dróg. Rozwiązania są dwa. Pierwsze w Poraju - zjazd od Delikatesów Centrum wprost na rondo, za którym rozpoczyna się ruch kołowy. Drugie w Myszkowie – wysepka na jednym z pasów ruchu przy ul. Krasickiego. Dla Wydziału Inżynierii Ruchu Drogowego WZD w Katowicach sprawa jest prosta. Na rondzie w Poraju ruch jest niewielki, dlatego o jego zatamowaniu nie ma mowy. W Myszkowie zaś, wysepka blokuje zjazd do powstającej stacji paliw BP, co „tym bardziej upłynni ruch na skrzyżowaniu” - odpisuje w imieniu WZD rzecznik Ryszard Pacer. Tłumaczenia te wydają się jednak kuriozalne, zaś same rozwiązania, co najmniej niepraktyczne.
Podziel się
Oceń

(Myszków, Poraj) Tydzień temu w artykule „Z ronda i skrzyżowania nie wyjedziesz”, pisaliśmy o ciekawych rozwiązaniach, które na drogi naszego powiatu wprowadził Wojewódzki Zarząd Dróg. Rozwiązania są dwa. Pierwsze w Poraju - zjazd od Delikatesów Centrum wprost na rondo, za którym rozpoczyna się ruch kołowy. Drugie w Myszkowie – wysepka na jednym z pasów ruchu przy ul. Krasickiego. Dla Wydziału Inżynierii Ruchu Drogowego WZD w Katowicach sprawa jest prosta. Na rondzie w Poraju ruch jest niewielki, dlatego o jego zatamowaniu nie ma mowy. W Myszkowie zaś, wysepka blokuje zjazd do powstającej stacji paliw BP, co „tym bardziej upłynni ruch na skrzyżowaniu” - odpisuje w imieniu WZD rzecznik Ryszard Pacer. Tłumaczenia te wydają się jednak kuriozalne, zaś same rozwiązania, co najmniej niepraktyczne.

 

Wyjazd z Delikatesów Centrum w Poraju (ul. Armii Krajowej) wydaje się być nie do końca przemyślany. Po pierwsze z marketu wyjeżdża się wprost na przejście dla pieszych. Po drugie, jadąc od Myszkowa, wjeżdżać do Delikatesów można niemal bezpośrednio z ronda, co może tamować ruch. Czy nie lepszym pomyłem było zapewnienie wjazdu od ul. Piłsudskiego? Podobnie sprawa wygląda w Myszkowie. Kierowcy wjeżdżający na skrzyżowanie od Zawiercia szybko zauważyli, że wybudowana wysepka uniemożliwia płynne opuszczanie skrzyżowania. Na pasie do skrętu w lewo (jadąc od ul. Krasickiego w stronę Siewierza), mogą ustawić się co najwyżej trzy samochody osobowe. Już jeden TIR zablokuje skręt w prawo wszystkim samochodom jadącym do centrum Myszkowa. Obecnie, pomimo zielonego światła, trzeba czekać aż stojący na czerwonym TIR opuści skrzyżowanie.

 

W zeszłym tygodniu o wyjaśnienia poprosiliśmy Wojewódzki Zarząd Dróg w Katowicach, który jest zarządcą obu skrzyżowań. Po konsultacji z Wydziałem Inżynierii Ruchu Drogowego Wojewódzki Zarząd Dróg sprawę skomentował.

 

- Jeśli chodzi o zjazd do Delikatesów Centrum w Poraju, to rzeczywiście, po wybudowaniu ronda znalazł on się bliżej skrzyżowania niż poprzednio. Nie podzielamy jednak Pani przypuszczenia: „że w praktyce może przyczynić się to do zatamowania ruchu na rondzie”. Ruch na tej drodze nie jest na tyle duży, by do tego doszło. Jednak będziemy monitorować sytuację i wsłuchiwać się w opinie kierowców w tej kwestii. W Myszkowie, przy stacji BP budowana wysepka uniemożliwi zjazd do stacji paliw. Zatem powinno to spowodować, że ruch będzie słynniejszy – przekonuje Ryszard Pacer, Rzecznik Prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

 

Co innego mówią jednak w tej sprawie kierowcy.

 

– Czeka się długo i czeka się bez sensu. Nie pojedziesz pomimo, że masz zielone światło. I to takie rozwiązanie wprowadzają w miejscu, w którym jest naprawdę duży ruch – komentują myszkowską wysepkę kierowcy.

 

Ale zza biurka w Katowicach wszystko wygląda pięknie.(rt)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama