Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 18 lipca 2025 20:47
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

KOLEJNA WODA Z RZENISZOWA

(Rzeniszów) 19 lipca oficjalnie została uruchomiona rozlewnia wody „Dar Natury” należąca do Nestle Waters. Po wytwórni Dobrawa to już drugi zakład produkujący wodę butelkowaną. W zakładzie Dar Natury produkuje się wodę w butlach 18,9 litra, popularną w biurach i zakładach pracy. Budowa fabryki w Rzeniszowie to efekt oczekiwań firmy, że woda w dużych butlach, dostarczana bezpośrednio do klienta, podobnie jak w krajach Zachodniej Europy i Ameryki będzie coraz popularniejsza w naszych domach. W uroczystości wzięli udział między innymi: Pierwszy Sekretarz ambasady Szwajcarii w Polsce - Thomas Stähli i dyrektor generalny Nestle Waters John Harris.
Podziel się
Oceń

(Rzeniszów) 19 lipca oficjalnie została uruchomiona rozlewnia wody „Dar Natury” należąca do Nestle Waters. Po wytwórni Dobrawa to już drugi zakład produkujący wodę butelkowaną. W zakładzie Dar Natury produkuje się wodę w butlach 18,9 litra, popularną w biurach i zakładach pracy. Budowa fabryki w Rzeniszowie to efekt oczekiwań firmy, że woda w dużych butlach, dostarczana bezpośrednio do klienta, podobnie jak w krajach Zachodniej Europy i Ameryki będzie coraz popularniejsza w naszych domach. W uroczystości wzięli udział między innymi: Pierwszy Sekretarz ambasady Szwajcarii w Polsce - Thomas Stähli i dyrektor generalny Nestle Waters John Harris.

 

„Dar Natury” jest to jedna z marek firmy Nestle Waters działającej już od 17 lat na polskim rynku. Do Nestle należy m. in. popularna Nałęczowianka. Fabryka, która powstała w Rzeniszowie, jest uzupełnieniem rozlewni z Częstoniewa k. Warszawy. Obie zajmują się produkcją wody w dużych butlach o pojemności 18,9 litra. Po co Nestle następna wytwórnia wody? „Otwarcie fabryki w Rzeniszowie to kolejny krok w planach rozwoju marki Dar Natury na polskim rynku” - mówił Dyrektor Rynku Nestle Waters, Włodzimierz Pytlak. Okazuje się, że do osiągnięcia tego celu lokalizacja w Rzeniszowie jest idealna. Wieś ta jest usytuowana przy Drodze Krajowej nr 1, w pobliżu dużych ośrodków miejskich: Częstochowy i GOP. Oczywiście dobra lokalizacja na nic by się nie zdała, gdyby w Rzeniszowie nie było dobrej wody. A ta, co pokazała już inwestycja sprzed 12 lat jest znakomitej jakości (Gerolsteiner; później niemiecka firma wycofała się z rynku, sprzedając rozlewnię Dobrawa w Rzeniszowie)

 

Nestle na inwestycję w Rzeniszowie zdecydowało się w 2006 roku. Od roku 2008 ruszyły przygotowania do budowy. Produkcja w fabryce rozpoczęła się już w kwietniu 2010. Podczas oficjalnego otwarcia zakładu nie zabrakło wspaniałego tortu i toastu wodą z Rzeniszowa. Dla chętnych została zorganizowana wycieczka po linii produkcyjnej. Ważnym punktem uroczystości było oczywiście przecięcie wstęgi, symbolicznego znaku otwarcia firmy. Jednymi z wielu zaproszonych gości byli: wyżej wspomniany reprezentant ambasady Szwajcarii – Thomas Stähli, Dyrektor Generalny Nestle Waters - John Harris, poseł Jadwiga Wiśniewska oraz  burmistrz Koziegłów – Jacek Ślęczka. Ten ostatni podczas przemówienia miał niestety trudności z poprawnym wymówieniem nazwy „Rzeniszów”, zmieniając ją na „Rzeńszów”.

 

Historia nieco dłuższa

Choć koncern NESTLE z inwestycją w Rzeniszowie związany jest od roku 2006, już od 12 lat było wiadomo, że inwestycja związana jest z budową rozlewni wody „Dar Natury”. To marka, która w 2003 roku została przejęta przez Nestle. Działka, która w Rzeniszowie była przygotowywana pod inwestycję Daru Natury została sprzedana przez likwidatora Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rzeniszowie firmie MW Inwestment sp. z o.o., której udziałowcem byli m. in. Włodzimierz Cieślak (obecnie w Nestle) i Piotr Stępień. Ten drugi ostro w ostatnich 8 latach wypowiadał się o jakości współpracy z burmistrzem Jackiem Ślęczką, twierdząc, że burmistrz szkodzi inwestycji w Rzeniszowie. Stępień, znany jest również z tego, że na licytacji sądowej kupił oczyszczalnię ścieków w Rzeniszowie, do której zrzuca ścieki m. in. nowa rozlewnia Daru Natury. Oczyszczalnia, którą Stępień kupił za 800 tysięcy, wkrótce pojawiła się do sprzedaży w serwisie Allegro z ceną kilku milionów złotych.

 

Mimo że budowa rozlewni już w rękach NESTLE trwała niespełna rok, to okres przygotowań całej inwestycji wyniósł 12 lat. W tym czasie projekt był wielokrotnie zagrożony z powodu niefrasobliwości urzędników. Krytyczny był rok 2004, kiedy to Burmistrz Koziegłów, Ślęczka, nie chciał udzielić inwestorowi ulgi w podatku od nieruchomości. Ulga ta była jednym z warunków stawianych przez inwestorów do rozpoczęcia budowy. Ślęczki nie była w stanie skusić do podjęcia działań wizja zainwestowania 12 mln euro ani około 50 nowopowstałych miejsc pracy.

 

Koszt budowy Daru Natury wyniósł 20 mln zł. Fabryka obecnie zatrudnia 45 osób, wyłonionych spośród 600 chętnych. Rozlewnia jest w stanie wyprodukować ponad 40 milionów litrów wody rocznie.

Paweł Merta

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pppTreść komentarza: ABSURD I CAŁKOWITE DNO! A RESZTA MIASTA MA INFRASTRUKTURĘ JAK BOMBARDOWANIU. AROGANCJA RADY MIASTA POZBAWIONA ROZUMU. DNO! DNO I AROGANCJA WŁADZY!!!Data dodania komentarza: 18.07.2025, 13:44Źródło komentarza: Myszków się zmienia– trwa wieloetapowa rewitalizacja centrum miastaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Tauron - arogancka firma to delikatne określenie. To złodziejska firma o której można sobie pooglądać filmu na YT i jakoś dalej są zamieszczone i nie ma pozwów o zniesławienie. Mnie co miesiąc kasują za fakturę papierową ale jej nie dostarczają a licznik jest zdalny więc nikt nie musi się fatygować do odczytu. Na monopolistę nie ma rady bo niestety dostawa prądu to nie zakupy w sklepie i Tauron ma w nosie klienta bo jak im "podskoczyć" ?Data dodania komentarza: 17.07.2025, 07:09Źródło komentarza: TAURON! NAPRAW SOBIE SYSTEM!Autor komentarza: 😤😤😤 nie dla takiego rolnictwaTreść komentarza: 😡😡😤Data dodania komentarza: 16.07.2025, 22:04Źródło komentarza: Polskie czereśnie z zakazanymi pestycydamiAutor komentarza: NikolaTreść komentarza: Super pomysł :)Data dodania komentarza: 15.07.2025, 11:25Źródło komentarza: Nocowali z książkamiAutor komentarza: Mama 4 latkaTreść komentarza: „Dobre bo Polskie” kpina. Za używanie zakazanych powinna być kara wysoka! Powinno być zakazane używanie na raz aż 8 pestycydów w jednym produkcie. Na śniadanie dżem z polskich truskawek z 12 pestycydami i jabłko z 9 pestycydami do obiadu sałatka z 8 pestycydami na deser czereśnie z 8 pestycydami a na kolację papryka z pięcioma pestycydami. Koszmar 😡 czy rolnicy mają świadomość jak trują? A my na to pozwalamy jako konsumenci! W Zielonym Ładzie jest ograniczenie używania pestycydów!Data dodania komentarza: 12.07.2025, 10:48Źródło komentarza: Najwięcej pestycydów – aż osiem – wykryto w CZEREŚNIACH z POLSKIAutor komentarza: SztyrlicTreść komentarza: Proponuje zainstalować im jeszcze wrotki, narty wodne i płetwy, bo jak by co to stawy jeszcze mamy - a tam same cuda i dziwy......Data dodania komentarza: 11.07.2025, 22:50Źródło komentarza: MYSZKÓW. STRAŻNICY MIEJSCY PATROLUJĄ MIASTO NA ROWERACH. ZDJĘCIE
Reklama
Reklama
Reklama