Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 19:31
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Urzędnicy – nie ludzie

25 października poszłam z psami na spacer. Była godzina 19. Przy drodze w Żarkach Letnisku na ulicy Wesołej, zauważyłam leżącą młodziutką, ale niestety martwą sarenkę. Jak przystało na człowieka dzwonię na policję, niestety dyżurny mówi mi, że ma już trzecie zgłoszenie w tej sprawie. Pytam dlaczego nikt nie zadziałał - jest wieczór, jest dużo zwierząt, rozszarpią, a jeśli np. sarna była wściekła, to zrobi się problem. Policjant mówi, że zawiadomił kogo trzeba, nawet nieopatrznie powiedział mi, że dzwonił już w tej sprawie do Urzędu Gminy... Niedziela wieczór. Dodał też, że nie musi się przede mną spowiadać. No nie musi. Zadzwoniłam do straży pożarnej i o dziwo trafiłam na człowieka. Ale człowiek mówi mi, że to zgłoszenie miał już rano i oczywiście zawiadomił odpowiednie służby - Pawła Przystalskiego. Człowiek miły, ale zdziwiony, że ja dzwonię o 19, a zwierzę nadal leży. Zaczynamy działać wspólnie. On telefonuje ponownie do pana Przystalskiego (rozmyślnie piszę pana z małej, bo na dużą trzeba sobie zasłużyć) i co słyszy - otóż pan Przystalski mówi Panu Strażakowi, że w ogóle nie powinien od niego odbierać telefonu w niedzielę, a jak mu się nie podoba, to może sobie sam jechać i tę sprawę załatwić (tzn. sprzątnąć zwierzątko).
Podziel się
Oceń

(tytuł pochodzi od redakcji)

25 października poszłam z psami na spacer. Była godzina 19. Przy drodze w Żarkach Letnisku na ulicy Wesołej, zauważyłam leżącą młodziutką, ale niestety martwą sarenkę. Jak przystało na człowieka dzwonię na policję, niestety dyżurny mówi mi, że ma już trzecie zgłoszenie w tej sprawie. Pytam dlaczego nikt nie zadziałał - jest wieczór, jest dużo zwierząt, rozszarpią, a jeśli np. sarna była wściekła, to zrobi się problem. Policjant mówi, że zawiadomił kogo trzeba, nawet nieopatrznie powiedział mi, że dzwonił już w tej sprawie do Urzędu Gminy... Niedziela wieczór. Dodał też, że nie musi się przede mną spowiadać. No nie musi. Zadzwoniłam do straży pożarnej i o dziwo trafiłam na człowieka. Ale człowiek mówi mi, że to zgłoszenie miał już rano i oczywiście zawiadomił odpowiednie służby - Pawła Przystalskiego. Człowiek miły, ale zdziwiony, że ja dzwonię o 19, a zwierzę nadal leży. Zaczynamy działać wspólnie. On telefonuje ponownie do pana Przystalskiego (rozmyślnie piszę pana z małej, bo na dużą trzeba sobie zasłużyć) i co słyszy - otóż pan Przystalski mówi Panu Strażakowi, że w ogóle nie powinien od niego odbierać telefonu w niedzielę, a jak mu się nie podoba, to może sobie sam jechać i tę sprawę załatwić (tzn. sprzątnąć zwierzątko).


Pytam - jak długo będzie trwała arogancja i ignorancja pracowników UG Poraj - przecież te służby po to mają telefony do ludzi odpowiedzialnych za pewne rzeczy, żeby ci właśnie ludzie w takich przypadkach podejmowali działania, a nie pokazywali plecy.

 

Przypomina mi się sytuacja, kiedy zadzwoniłam do pana Przystalskiego zimą, że niestety nie możemy dojechać do domów na ulicach: Wesołej, Okrężnej, Podleśnej i też wtedy usłyszałam, że on wyśle służby i jak stwierdzą, że jest ślisko to... posypią. Pytam: kiedy ten pan przestanie traktować interweniujących ludzi jako intruzów. Czy jest aż tak ważnym urzędnikiem, żeby olewać ludzi i swoje obowiązki, takim, że może traktować wszystkich z góry. Myślę, że nie. Cały cywilizowany świat i rządzący w nim ludzie wręcz bazują na pomocy zwyczajnych obywateli. Szkoda, że tutaj jest zupełnie inaczej. Dziś kazano nam zmienić Polskę. Tu nikt ani niczyj głos nie jest w stanie niczego, a zwłaszcza urzędników zmienić. Od bardzo, bardzo dawnej Polski byli, są i będą paniskami. Myślę, że może po interwencji gazety coś lub ktoś zacznie pracować, a nie być urzędasem.  

 

Po mojej czwartej interwencji zwierzę zostało zabrane, ale z komentarzem, że.... to Straż zawaliła. Od siebie dodam, że Pan ze Straży w Myszkowie załatwił tę sprawę po mistrzowsku i chylę przed nim czoła.

 

Czytelniczka

(dane do wiadomości redakcji)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama