Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 00:56
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

KONCERT, KTÓRY ZAPADŁ W PAMIĘĆ
KONCERT, KTÓRY ZAPADŁ W PAMIĘĆ
(Lgota Górna) Koncert noworoczny w Zespole Szkół w Lgocie Górnej wpisał się już na stałe w kalendarz corocznych, ważnych uroczystości szkolnych. W tym roku 13 stycznia młodzi soliści oraz zespół instrumentalny, który powstał w ramach unijnego projektu „Odczaruj szarą rzeczywistość” wystąpili dla swoich rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. 20.01.2012 12:48
Reklama
Reklama
CZY WIZJONER POMOŻE ODNALEŹĆ IWONĘ WIECZOREK?
CZY WIZJONER POMOŻE ODNALEŹĆ IWONĘ WIECZOREK?
(Zawiercie) Zjawisko EVP lub fenomen głosów elektronicznych, to dźwięki o niezidentyfikowanym źródle, zniekształcone głosy, które wypowiadają krótkie zdania lub frazy, czasem słowa. Transkomunikacja bywa definiowana, jako próba nawiązania kontaktu i łączności z bytami poza naszym wymiarem. Psychotronik Marek Szwedowski z Zawiercia, który z zawodu jest technikiem fotografii, w Polsce zasłynął nie tylko jako wizjoner, ale przede wszystkim jako człowiek, który nagrywa duchy. Jakby tego było mało, niekiedy zajmuje się również fotografowaniem nieznanych postaci. W jego mieszaniu przy ulicy Senatorskiej mieści się Polska Stacja Transkomunikacyjna „Pomost”, która według niego łączy świat żywych i umarłych. Centrum Dowodzenia jak nazywa to miejsce pan Marek zajmuje, zaledwie jeden pokój. Komputer, magnetofony, głośniki, membrany wypełniają niemalże całą przestrzeń. Zapisane głosy są obrabiane na programie „Audacity”. Szwedowski jest jedną z nielicznych osób w naszym kraju, które próbują rozmawiać z zaświatami. Przed laty śmierć kliniczna otworzyła przed nim drzwi, które dziś nie sposób zamknąć… W ostatnich dniach przed zawiercianinem pojawiło się kolejne wyzwanie, będzie próbował wyjaśnić tajemnicę głośnego zaginięcia Iwony Wieczorek. Wcześniej matka nastolatki prosiła o pomoc miedzy innymi prywatnego detektywa Krzysztofa Rutkowskiego.       20.01.2012 12:30
Reklama
Reklama
RUSZA GŁOSOWANIE
RUSZA GŁOSOWANIE
Przez dwa tygodnie prezentowaliśmy sylwetki nominowanych sportowców z obu powiatów. Teraz ostateczna lista nominowanych przez kluby, działaczy, trenerów i naszą redakcję jest już zamknięta i oficjalne rusza głosowanie w Plebiscycie „Sportowiec Roku 2011 Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego. To już 9 edycja w Myszkowie i trzecia w powiecie zawierciańskim plebiscytu, w którym kibice wybierają najpopularniejszego sportowca ubiegłego roku. Z roku na rok wśród kibiców plebiscyt cieszy się coraz większą popularnością. Impreza w świecie sportowym obu powiatów stała się jedną z najważniejszych w rocznym kalendarzu. Dzięki wsparciu sponsorów promujemy lokalne talenty sportowe, wspieramy ich karierę. Zwycięzca plebiscytu otrzyma nagrodę rzeczową wartości min. 4 tysięcy złotych. Jak co roku podczas Gali Sportu naszych gości czeka wiele atrakcji i dodatkowych nagród. Obiecujemy, że niespodzianek w tym roku nie zabraknie. Jestem wręcz pewny, że będzie ich o wiele więcej, choć i ubiegły rok nasi goście ocenili bardzo wysoko.     15.01.2012 18:43
Reklama
GŁOŚNO, SKUTECZNIE, REKORDOWO!
GŁOŚNO, SKUTECZNIE, REKORDOWO!
(powiat myszkowski) Głośno, skutecznie i rekordowo zagrała po raz dwudziesty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie myszkowskim. Dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz szczodrości mieszkańców Myszkowa i okolic znów możemy mówić o rekordowej zbiórce. Na zakup urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą udało się na naszym terenie zebrać prawie 98 tysięcy złotych (rok temu ponad 91 tysięcy złotych)! Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku „setka pęknie”. 15.01.2012 18:39
Reklama
Reklama
ZAPCHAŁ KOMIN ZE ZŁOŚCI?
ZAPCHAŁ KOMIN ZE ZŁOŚCI?
(Myszków) Myszkowski Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 51-letniego mieszkańca miasta, który …celowo zapychał komin w swoim domu. Tym samym narażał współmieszkańców na niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia. 15.01.2012 18:36
NAPALIŁ SIĘ …NA ZYSK?
NAPALIŁ SIĘ …NA ZYSK?
(Myszków) Ponad 20 kilogramów „lewego” tytoniu znaleźli myszkowscy policjanci w zatrzymanym do kontroli Polonezie. Właścicielowi kontrabandy bez polskich znaków akcyzy grozi grzywna a nawet dwuletni pobyt za kratkami. 15.01.2012 18:35
Reklama
KOZIEGŁOWY ZACISKAJĄ PASA
KOZIEGŁOWY ZACISKAJĄ PASA
(Koziegłowy) W ostatni czwartek grudnia 2011 roku koziegłowscy radni przyjęli plan dochodów i wydatków gminy na obecny rok. Wynika z niego, że w Koziegłowach zacznie się wielkie oszczędzanie i zaciskanie pasa. Ujęte w budżecie wydatki na inwestycje i zakupy inwestycyjne są w gminie Koziegłowy najniższe spośród wszystkich gmin powiatu myszkowskiego. 15.01.2012 18:30
Reklama
Reklama
Reklama
„WIELKI BRAT” PATRZY NA PORAJ!
„WIELKI BRAT” PATRZY NA PORAJ!
(Poraj) W tegorocznym budżecie gminy Poraj znalazło się 60 tysięcy złotych na zakup kamer do monitoringu. Jednak już pod koniec ubiegłego roku urządzenia do obserwacji pojawiły się w centrum Poraja. Oko wielkiego brata patrzy z wysokiego słupa we wszystkich kierunkach. 15.01.2012 18:25
W TYM ROKU AZBEST ZOSTAJE
W TYM ROKU AZBEST ZOSTAJE
(gm. Niegowa) Nie będzie demontażu i utylizacji azbestu w gminie Niegowa. Radni, na sesji 30 grudnia 2011, co prawda przyjęli uchwałę w sprawie przyjęcia programu inwentaryzacji i usunięcia azbestu z gminy, ale urząd nie planuje nawet złożenia wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Gminy nie stać na wkład własny w przedsięwzięcie. 15.01.2012 18:22
Reklama
MUZYCZNA PRZYGODA „ISKIERKI”
MUZYCZNA PRZYGODA „ISKIERKI”
(Koziegłówki) Pod koniec ubiegłego roku w Szkole Podstawowej w Koziegłówkach podsumowano roczny projekt „Śpiewaj z nami w chórze”. Podsumowano koncertowo, wspólnym występem dorosłych profesjonalistów i stawiających pierwsze artystyczne kroki młodych adeptów śpiewu. 15.01.2012 18:21
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama