Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 23:23
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PŁACIĆ CZY NIE PŁACIĆ?

(Myszków) Z takim dylematem muszą często zmierzyć się osoby wjeżdżające na teren Szpitala Powiatowego w Myszkowie. Tablica przy bramie informuje, że za wjazd trzeba zapłacić 2 złote. Opłata dotyczy głównie osób, które przyjeżdżają do szpitala odwiedzać swych bliskich. Czy jednak płacić muszą osoby, które „przypisane są” do znajdującej się w szpitalu Przychodni nr 3? – Nie muszą – zapewnia dyrektor powiatowej lecznicy Jacek Kret. Problem jednak w tym, jak odróżnić kto jest kto?
Podziel się
Oceń

(Myszków) Z takim dylematem muszą często zmierzyć się osoby wjeżdżające na teren Szpitala Powiatowego w Myszkowie. Tablica przy bramie informuje, że za wjazd trzeba zapłacić 2 złote. Opłata dotyczy głównie osób, które przyjeżdżają do szpitala odwiedzać swych bliskich. Czy jednak płacić muszą osoby, które „przypisane są” do znajdującej się w szpitalu Przychodni nr 3? – Nie muszą – zapewnia dyrektor powiatowej lecznicy Jacek Kret. Problem jednak w tym, jak odróżnić kto jest kto?

 

Mimo, że opłata nie jest wysoka (za wspomniane 2 złote auto może stać na terenie szpitala nawet cały dzień) i że przeznaczona jest na szczytny cel (do uzbieranej z opłat za wjazd kwoty dość spore „co nie co” dorzuca stowarzyszenie Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia i kupuje sprzęt medyczny dla szpitala) wzbudza emocje. I swoistą zabawę w „ciuciubabkę” – kto będzie sprytniejszy: czy kierowca usiłujący uciec strażnikowi nie płacąc, czy strażnik który wyegzekwuje od kierowcy opłatę.

 

O tym, że opłata na teren szpitala ponownie wzbudza spory zwróciła nam uwagę jedna z czytelniczek. Jako, że trójka jej dzieci „przypisanych” do „trójki” często choruje, wymaga szczepień, kontroli itp., jej wizyty w przychodni są także częste. Wjeżdżając na teren szpitala spotyka się wielokrotnie z obowiązkiem uiszczenia opłaty za wjazd. Sama mówi o tym w następujący sposób. - Pani doktor (czytelniczka podaje jej nazwisko, prosi jednak by zachować je do wiadomości redakcji) powiedziała mi, że korzystając z przychodni nie muszę płacić. To jak to w końcu jest? Trzeba płacić, czy nie? Czy jest to opłata obowiązkowa czy dobrowolna? Nie chcę za każdym razem użerać się z nagabującym mnie Panem, który kiedyś stwierdził, że jak nie zapłacę 2 złotych, to mnie nie wypuści. A ja przyjeżdżam nie dla mojego „widzimisię” tylko z konieczności. Wjeżdżając na teren szpitala nie zauważyłam – bo chyba nie ma jej w ogóle – jasnej informacji na ten temat. Jeśli trzeba będzie płacić, to chyba przeniosę dzieci do jakiejś innej przychodni – żali się czytelniczka.

 

PACJENCI PRZYCHODNI PŁACIĆ NIE MUSZĄ

 

Pytania czytelniczki przekazaliśmy dyrektorowi Szpitala Powiatowego w Myszkowie Jackowi Kretowi. Ten jasno stwierdza, że rodziny odwiedzające bliskich, wjeżdżając na teren szpitala muszą uiścić opłatę. - Informuje o tym tablica o treści „Wjazd na teren szpitala jest płatny”. Biletem jest cegiełka Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia w kwocie 2 zł. Opłata ta jest obowiązkowa, a każdy wjeżdżający powinien otrzymać pokwitowanie uiszczenia opłaty – mówi Jacek Kret. Czy jednak muszą płacić za wjazd osoby korzystające z przychodni? Dyrektor rozwiewa te wątpliwości. - Osoby korzystające z przychodni nr 3 nie płacą za wjazd – mówi, przyznając jednak, że nie został opracowany system identyfikacji, kto jest odwiedzającym, a kto pacjentem przychodni. Być może jednak ten problem zostanie szybko rozwiązany. W rozmowie z naszą redakcję dyrektorowi chyba spodobał się „rzucono na gorąco” pomysł, by kierowcy aut otrzymywali przy wjeździe na teren szpitala same bilety, ale opłaty za nie uiszczali dopiero wyjeżdżając. Osoby, które okazałyby się biletami ostemplowanymi pieczątką przychodni płacić by nie musiały. (rb)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel