Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 00:21
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

KIERAS ODWOŁANY - TREPKA WICESTAROSTĄ
KIERAS ODWOŁANY - TREPKA WICESTAROSTĄ
(Myszków) 25 stycznia Rada Powiatu Myszkowskiego odwołała Jana Kierasa z funkcji wicestarosty. Uzasadniając swój wniosek starosta Wojciech Picheta w swoim stylu tłumaczył, że odwołuje zastępcę w styczniu, z troski o jego budżet domowy: „Jak odwołamy cię w styczniu dostaniesz odprawę, trzynastkę, nie przekroczysz progu podatkowego i jeszcze pensja za styczeń ci wpadnie”. Ostatnie dwa tygodnie były bardzo burzliwe w powiatowej polityce. Szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej Mariusz Kleszczewski spotykał się z radnymi Przyszłości (ugrupowanie Pichety) w sprawie powrotu do starej koalicji PO i Przyszłości, może z SLD i PSL. Wtedy na boku zostaliby radni Prawa i Sprawiedliwości,  z którymi Picheta współrządzi. Ostatecznie Picheta –który raczej tylko zwodził PO- pozostał przy koalicji z PiS-em, powołując Mariusza Trepkę z PiS na wicestarostę. Choć wymiana była oczekiwana od wielu miesięcy, Kieras postanowił nie ułatwiać Pichecie zmiany. Najpierw sam złożył rezygnację, ale chwilę później ją wycofał. Picheta musiał postawić sprawę ostro i bez zapowiedzi, na sesji 25.01 złożył wniosek o odwołanie wicestarosty Jana Kierasa.       03.02.2013 23:50
Reklama
Reklama
WIADOMO JUŻ KIEDY TO BYŁO
WIADOMO JUŻ KIEDY TO BYŁO
(Myszków) Nie będzie kłopotów z ustaleniem kto kierował radiowozem, który został nagrany na filmie, umieszczonym w październiku ub. r. serwisie Youtube. Internauta o nicku abkub1 uwiecznił na nim policyjne auto jadące od strony Poraja drogą wojewódzką 791. Według autora filmu radiowóz, nie jadący na sygnale, znacznie przekroczył prędkość, „ścinał” też  zakręty. Do ustalenia czy faktycznie doszło do naruszenia przepisów drogowych i kto ewentualnie powinien za to odpowiedzieć, policja potrzebowała dokładnej daty zdarzenia. Teraz już wiemy, że film został nagrany 10 września ub. r., niemal w samo południe.       03.02.2013 23:49
Reklama
Reklama
SPRAWA MLEKA ZE SZCZEKOCIN WSTRZĄSNĘŁA EUROPĄ!
SPRAWA MLEKA ZE SZCZEKOCIN WSTRZĄSNĘŁA EUROPĄ!
(Szczekociny) W sproszkowanym mleku pochodzącym z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej „Rokitnianka” w Szczekocinach, znaleziono środek gryzoniobójczy (bromadiolon). Potwierdziła to opinia biegłego toksykologa. Specjaliści uspokoją jednak, że tak mała ilość substancji nie zagraża zdrowiu i życiu ludzi. Śledztwo, które przejęła Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wykaże, kto ponosi winę za zanieczyszczenie mleka używanego do produkcji słodyczy. Na razie badane są wszystkie partie sproszkowanego mleka. Gotowe wyroby, do produkcji których użyto mleka z nr partii 202, sprawdzane są także poza granicami kraju. Litewska Służba Żywności i Weterynarii oświadczyła, że importowane z Polski słodycze nie zostały wyprodukowane z trefnej partii mleka. Słodycze Magnolii zakupiły poza Litwą także Czechy, Słowacja, Niemcy oraz Łotwa.       03.02.2013 23:49
Reklama
ZEZNANIA PIJANYCH KŁAMCÓW
ZEZNANIA PIJANYCH KŁAMCÓW
(Myszków) Przed Sądem Rejonowym w Myszkowie odbyła się kolejna rozprawa, w której na ławie oskarżonych zasiadają Wiesław S. i Rafał S. Podejrzewani są o nielegalne składowanie, zakopywanie w ziemi oraz porzucanie na dzikich wysypiskach niebezpiecznych odpadów chemicznych. Świadkowie zgodnie zaczęli odwoływać swoje zeznania składane na policji, tłumacząc się, że podczas przesłuchań „byli pijani”. Sędzia Marek Zachariasz wyraźnie niedawał wiary nowej wersji wydarzeń świadków.       03.02.2013 23:49
Reklama
Reklama
TRZY TO ZA DUŻO NA SIEDLEC
TRZY TO ZA DUŻO NA SIEDLEC
(Siedlec Mały, gm. Koziegłowy) Maszty antenowe sieci komórkowych wyrastają za oknami mieszkańcom Siedlca Małego, jak grzyby po deszczu. Trzecie, lecz być może nie ostatnie urządzenie wybudował operator sieci P4 w styczniu tego roku. - Maszty się budują, zasięg komórek się wzmacnia, a nam rujnują zdrowie – mówią siedlczanie. Twierdzą, że od czasu gdy wybudowano pierwsza antenę częściej chorują na serce, a ich działki tracą na wartości. Wieżom antenowym są przeciwni, ale komórkę posiada niemal każdy i nie zamierza z niej rezygnować. - Bo nie w tym rzecz – mówią. Siedlczanie zapowiadają walkę o prawo do zdrowia z władzami lokalnymi i operatorami sieci komórkowych. 03.02.2013 23:48
Światowita wyrzeźbił artysta z Myszkowa!
Światowita wyrzeźbił artysta z Myszkowa!
(Myszków) W kwietniu tego roku minie pierwsza rocznica śmierci rzeźbiarza Ryszarda Chachulskiego. I choć został pochowany w naszym mieście, jego odejście w 2012 roku z grona żyjących, przeszło w Myszkowie niestety bez większego echa. A przecież był autorem prawdziwego symbolu miasta – pomnika „Światowita”. Być może stało się tak dlatego, że artysta ostatnie lata życia spędził w Szczecinie, gdzie przed laty był jednym z najbardziej znanych członków bohemy artystycznej, skupionej wokół Klubu 13 Muz. 03.02.2013 23:48
Reklama
Poszedł w ślady ojca
Poszedł w ślady ojca
Adam Karnicki wywalczył brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na dystansie 1500 metrów. Nasz junior wywalczył miejsce na podium pokonując dystans w czasie 3:56;54.       03.02.2013 23:47
Reklama
Reklama
Reklama
Muzeum będzie w młynie
Muzeum będzie w młynie
(Żarki) Gmina Żarki, która słynie z rzemieślniczych tradycji, ma szanse na ich upamiętnienie. Stary młyn, usytuowany przy ul. Ofiar Katynia, być może zostanie zrewitalizowany. Przebudowa obiektu wraz z otoczeniem to koszt 6 mln zł. Żarki  starają się o dotację Urzędu Marszałkowskiego na pokrycie 85% kosztów inwestycji. 03.02.2013 23:47
Studniówkę czas zacząć - wielki bal myszkowskich licealistów
Studniówkę czas zacząć - wielki bal myszkowskich licealistów
W sobotę 26 stycznia maturzyści z myszkowskiego LO im. mjr. Henryka Sucharskiego w rytm poloneza postawili pierwszy, dostojny krok w dorosłość. W eleganckim wnętrzu sali Nova Riviera w Zawierciu odbyła się tegoroczna studniówka myszkowskich licealistów.       03.02.2013 23:46
Reklama
MLEKO W PROSZKU MOGŁO ZAWIERAĆ TRUTKĘ NA SZCZURY?
MLEKO W PROSZKU MOGŁO ZAWIERAĆ TRUTKĘ NA SZCZURY?
(Szczekociny) Okręgowa spółdzielnia Mleczarska „Rokitnianka” ze Szczekocin ma poważne kłopoty. Postępowanie Prokuratury Rejonowej w Żarach (woj. lubuskie) ujawniło, że w sproszkowanym mleku, używanym przez wytwórców spożywczych do produkcji m.in. słodyczy, znajduje się folia oraz podejrzane, różowe granulki, które do złudzenia przypominają trutkę na szczury. Szczegóły sprawy bada obecnie Prokuratura Rejonowa w Myszkowie, właściwa terytorialnie dla Szczekocin. Z otrzymanych dotąd informacji wynika, że nie potwierdziły się wstępne ustalenia Prokuratury o zanieczyszczeniu mleka. Mimo to, afera może przynieść ogromne straty dla firm cukierniczych, które wykorzystały podejrzaną partię do produkcji słodyczy. Towary z polskiego, ale i zagranicznego rynku ( jak dotąd Czech i Słowacji) wycofują także sieci handlowe. O incydencie poinformowano Komisję Europejską.       28.01.2013 09:34
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama