Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 18:24
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

„BUDŻETOWE KOŁDERKI” WSZYSTKIEGO NIE PRZYKRYŁY, ALE ROZRYWANE NIE BYŁY
„BUDŻETOWE KOŁDERKI” WSZYSTKIEGO NIE PRZYKRYŁY, ALE ROZRYWANE NIE BYŁY
(Żarki, Niegowa) Bez głosów sprzeciwu plany dochodów i wydatków na 2014 rok przyjęli radni z gmin: Żarki i Niegowa. Choć „budżetowe kołderki” z pewnością nie pokrywały wszystkich potrzeb zgłaszanych do projektów budżetów przez radnych na sesjach, które miały miejsce 30 grudnia ub. r. panowała wyjątkowa zgoda.       20.01.2014 10:59
Reklama
Reklama
Czy będzie hala sportowa przy „jedynce”?
Czy będzie hala sportowa przy „jedynce”?
(Myszków) Radni od wielu miesięcy wnioskują o to, by powiat przygotował się do budowy hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie. Gdyby ich prośby były przez zarząd i starostę Wojciecha Pichetę słuchane, możliwości pozyskania środków zewnętrznych, które w znacznej części sfinansowałby budowę, nie uciekałyby powiatowi sprzed nosa. Uciekają, bo od marca 2013 do stycznia br. starosta i zarząd powiatu nie mieli ochoty rozmawiać o budowie hali. Znaleźli ją dopiero teraz, gdy było za późno na ubieganie się o dofinansowanie ze środków unijnych. Czy będą kolejne szanse? 20.01.2014 10:56
Reklama
Reklama
KIEDY ROZUM ŚPI…
KIEDY ROZUM ŚPI…
(Żarki Letnisko) - Kiedy rozum śpi, budzą się demony – słowa z obrazu hiszpańskiego malarza Francisca Goi chyba najlepiej pasują do sytuacji, jaką zaobserwowaliśmy przy drodze wojewódzkiej DW 791 z Poraja do Myszkowa. Do jednego z drzew ktoś przybił tablicę, na której obok nazwy jednej z partii politycznych pojawiła się także swastyka. Czyżby przeciwnikowi ugrupowania zabrakło merytorycznych argumentów w dyskusji? Szkoda tylko, że wplata do niej symbole faszystowskie, w wielu krajach zakazane.       20.01.2014 10:39
Reklama
KOŃCA NIE WIDAĆ
KOŃCA NIE WIDAĆ
(Postęp) Zaledwie tydzień temu pisaliśmy o nietrzeźwym kierowcy ciężarówki, który krajową „jedynką” podążał z Warszawy na Śląsk, a ponownie zmuszeni jesteśmy opisać podobny przypadek. Tym razem w Postępie policjanci z Myszkowa zatrzymali pijanego „ciężarowca”, który z Nowej Soli przywiózł m.in. 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Końca głupoty pijanych kierowców nie widać.       20.01.2014 10:37
Reklama
Reklama
Jasełka w nowoczesnej i tradycyjnej krasie
Jasełka w nowoczesnej i tradycyjnej krasie
(Przybynów) Bożonarodzeniowe kolędowanie i przedstawienia jasełkowe zaprezentowały społecznościom szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Szafera w Żarkach oraz Szkoły Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie. Na dwa różne sposoby uczniowie obu szkół prezentowali nam świąteczną historię - w Żarkach tradycyjnie, w Przybynowie nowocześnie i z przymrużeniem oka.       20.01.2014 10:36
KOMORNIK OSKARŻONY O PRZYWŁASZCZENIE 250 TYSIĘCY
KOMORNIK OSKARŻONY O PRZYWŁASZCZENIE 250 TYSIĘCY
(Myszków) Komornik przy Sądzie Rejonowym w Myszkowie Jan L. zasiądzie na ławie oskarżonych. Prokurator postawił mu zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych i przywłaszczenia mienia znacznej wartości. 63-letniemu funkcjonariuszowi publicznemu zarzuca się  przywłaszczenie ponad 254 tysięcy złotych należących do klientów. Na liście poszkodowanych jest 247 osób i instytucji z całego kraju. Komornik pieniądze wziął, bo - jak tłumaczył w śledztwie - miał problemy finansowe. Jeśli funkcjonariusz zostanie skazany, może trafić za kratki nawet na 10 lat. Zostanie też wówczas wydalony ze służby przez Ministra Sprawiedliwości. Minister Sprawiedliwości zawiesił komornika Jana L. w czynnościach zawodowych.       13.01.2014 12:21
Reklama
PIERWSZE OFIARY REWOLUCJI ŚMIECIOWEJ
PIERWSZE OFIARY REWOLUCJI ŚMIECIOWEJ
(Żarki) Firma „Tamax” z Sędziszowa nie będzie już odbierać odpadów z gminy Żarki. Jej przedstawiciele utrzymują, że odstąpili od zawartej z gminą umowy 31 grudnia ub. r., a było to spowodowane brakiem wpłat za jej realizację od sierpnia 2013 roku. Z kolei gmina twierdzi, że to ona zerwała umowę z „Tamaxem” 2 stycznia br. r. w związku z niewykonywaniem przez wspomnianą firmę umowy, zgodnie z jej postanowieniami. Skutek jest taki, że od wielu mieszkańców gminy przed Bożym Narodzeniem śmieci nie zostały odebrane i z pełnymi pojemnikami zostali oni na Nowy Rok. Władze gminy już szukają nowego odbiorcy odpadów.       13.01.2014 12:21
Reklama
Reklama
Reklama
Z DWORCA SKORZYSTAMY JESZCZE W STYCZNIU
Z DWORCA SKORZYSTAMY JESZCZE W STYCZNIU
(Myszków) Kończą się kłopoty podróżnych zmuszonych do korzystania w Myszkowie z usług PKP. Wszystko wskazuje na to, że z końcem miesiąca wreszcie będą mogli skorzystać z długo remontowanego dworca. Według niepotwierdzonych informacji do jakich udało nam się dotrzeć, inwestycja będzie ukończona do 15 stycznia. Jeśli jej odbiór nie napotka na przeszkody, przed nadejściem prawdziwej zimy pasażerowie będą mieli nareszcie się gdzie schronić. My przypomnijmy, że pierwotnie remont miał zakończyć się pod koniec września…2012 roku.       13.01.2014 12:21
MIASTO PODAROWAŁO POLICJI „BAT” NA PIJANYCH KIEROWCÓW
MIASTO PODAROWAŁO POLICJI „BAT” NA PIJANYCH KIEROWCÓW
(Myszków) Jest szybkie i poręczne, wyglądem przypomina latarkę. Dzięki temu, że nie wymaga wymiany ustnika można nim w krótkim czasie przebadać trzeźwość wielu kierowców. Myszkowska policja otrzymała we wtorek 7 stycznia kolejne urządzenie typu AlcoBlow. Jego fundatorem jest gmina Myszków.       13.01.2014 12:21
Reklama
NIE MIAŁ PRAWA JAZDY, MIAŁ ZA TO PROMILE
NIE MIAŁ PRAWA JAZDY, MIAŁ ZA TO PROMILE
(Siedlec Duży) Czasami brakuje słów by opisać nieodpowiedzialność, a właściwie głupotę osób, które wsiadają za kierownice samochodów pod wpływem alkoholu. Bo co napisać o młodym mężczyźnie, który „po kielichu” podróżował ciężarowym Mercedesem krajową jedynką nie mając w ogóle prawa jazdy pozwalającego na prowadzenie tego typu samochodów?       13.01.2014 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama