Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 13:47
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

PO LEKARZACH… POŁOŻNA. OSKARŻONA O OSZUSTWA. W TLE ZAWSZE PRZYCHODNIA „ŚWIATOWIT”
PO LEKARZACH… POŁOŻNA. OSKARŻONA O OSZUSTWA. W TLE ZAWSZE PRZYCHODNIA „ŚWIATOWIT”
Gazeta Myszkowska pisała w grudniu 2019 roku, że Prokuratura Rejonowa w Myszkowie planuje postawienie zarzutów położnym zatrudnionym w NZOZ Światowit. Chodzi o głośną sprawę wyłudzeń środków z NFZ za różne fikcyjne wizyty lekarskie, świadczenia, zabiegi. Ostatni raz pisaliśmy o sprawie w kontekście lekarza onkologa przyjmującego w NZOZ Światowit, który dobrowolnie poddał się karze. Śledztwo trwało od 2017 roku, w pod koniec 2019 roku onkolog Mirosław S. przyznał się do winy, wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze. 9 X 2019 Sąd Rejonowy w Myszkowie zatwierdził ugodę wcześniej uzgodnioną z prokuraturą. Lekarz za oszustwa, polegające na wyłudzeniach środków za fikcyjne wizyty lekarskie zgodził się zapłacić 15 tys. grzywny i 1590 zł kosztów sądowych. Wtedy, w artykule „ONKOLOG WYŁUDZAJĄCY Z NFZ PIENIĄDZE ZA FIKCYJNE WIZYTY DOBROWOLNIE PODDAŁ SIĘ KARZE” pisaliśmy, że prokuratura planuje postawienie zarzutów również położnej lub położnym z NZOZ Światowit, za podobne przestępstwo. Zatrudnione w NZOZ Światowit położne -jak ustaliła prokuratura- miały wcale nie wykonywać wizyt domowych u młodych matek, albo z zamiast wpisanych kilku wizyt, za które zapłacił NFZ, wizyta była jedna. 03.10.2020 18:50    1
Reklama
Reklama
CZY TO JUŻ KONIEC „PROJEKT PUMA”?
CZY TO JUŻ KONIEC „PROJEKT PUMA”?
Puma o imieniu Nubia, która decyzją sądu trafiła do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, odebrana wcześniejszemu właścicielowi, którym był Kamil Stanek ciągle budzi zainteresowanie, choć mamy coraz większe wrażenie, że temat niedawno interesujący całą Polskę, budzi coraz mniejsze emocje. Poza wąską grupą zwolenników, którzy w internecie zostali określeni „Nubisiami”, Kamil Stanek ma wyraźnie coraz mniej zwolenników, a więcej przeciwników. Zbiórki internetowe siadają. Gdy w ubiegły piątek opublikowaliśmy artykuł „ADWOKAT STANKA TWIERDZI, ŻE NIE PROWADZI ŻADNYCH DZIAŁAŃ „W CELU UŁASKAWIENIA” tego samego dnia Karolina Tomczak wyłączyła zbiórkę „Fani Kamila i Nubii”. Z planowanych 15 tys. udało się zebrać 2049 zł, jak opisywano w celu zbiórki „na środki do życia dla K. Stanka”. W artykule przypomnieliśmy fakty powszechnie znane, że Sebastian Tomczak, który był pierwszym założycielem tej zbiórki ma przeszłość kryminalną. Osoby wpłacające miały prawo do tej informacji, mogącej rzutować na wiarygodność organizatora. 03.10.2020 14:34
Reklama
Reklama
Ujęto kierowcę, który potrącił policjanta.  W tle sprawy narkotyki
Ujęto kierowcę, który potrącił policjanta. W tle sprawy narkotyki
(Myszków, Bytom, Ruda Śląska) Policja ujęła kierowcę, który w piątek 7 sierpnia najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej na Helenówce, a chwilę później potrącił policjanta i uszkodził drzwi w radiowozie. Jak udało nam się ustalić, siedzący za kierownicą BMW mężczyzna z Bytomia ma bogatą kartotekę i powiązania ze światem przestępczym. We wtorek Sąd Rejonowy w Myszkowie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące Krzysztofa B., który kierował samochodem oraz na jeden miesiąc Damiana M. z Rudy Śląskiej, któremu zarzuca się pomoc w ukryciu wspomnianego BMW. Policja choć ujęła podejrzanych, dotychczas nie odnaleziono samochodu BMW, którym potrącono policjanta. 02.10.2020 16:42
Reklama
PROJEKT PUMA: ZRZUTKA.PL BLOKUJE INTERNETOWĄ ZBIÓRKĘ ALE ODMAWIA WYJAŚNIEŃ
PROJEKT PUMA: ZRZUTKA.PL BLOKUJE INTERNETOWĄ ZBIÓRKĘ ALE ODMAWIA WYJAŚNIEŃ
W środę 29 lipca Sąd Rejonowy w Zawierciu zmienił wcześniejsze postanowienie dotyczące słynnej pumy Nubii. Puma, która zgodnie z wyrokiem miała trafić do ZOO w Poznaniu, może pozostać w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie przyciąga tłumy odwiedzających. Kamil Stanek, który przyciągnął uwagę setek tysięcy osób z całej Polski, który miał tysiące wiernych zwolenników „projektu puma” okazał się osobą wielokrotnie karaną za wykroczenia związane z niewłaściwą opieką nad groźnym zwierzęciem, dlatego ostatecznie Nubię stracił. Wygląda na to, że bezpowrotnie. Puma concolor lub „kuguar” jest w ujęta w najwyższej, I kategorii zwierząt niebezpiecznych. Wyroki sądów, pierwszy już z 2015 roku sądu z Jędrzejowa, późniejsze z Zawiercia i sądów apelacyjnych jak na dłoni pokazują, że Kamil Stanek po kolei zmieniał miejsca pobytu pumy, uciekając przed odpowiedzialnością. Od piątku 24 lipca, gdy najpierw w wydaniu tradycyjnym z szacunku dla naszych Czytelników kupujących co tydzień Gazetę Myszkowską i Kurier Zawierciański opublikowaliśmy artykuł „Projekt puma to wielkie oszustwo?” zdecydowanie możemy stwierdzić, że mała lokalna gazeta zmieniła bieg wydarzeń i postrzeganie słynnej na całą Polskę historii o pumie- Nubii. 02.10.2020 14:50    1
Reklama
Reklama
PODWYŻKA ZA ŚMIECI PRZESUNIĘTA O MIESIĄC
PODWYŻKA ZA ŚMIECI PRZESUNIĘTA O MIESIĄC
(Ogrodzieniec) Już w październiku pierwsze dzieci zaczną uczęszczać do gminnego żłobka w Ogrodzieńcu. Chęć posłania swojej pociechy do nowo powstałej placówki wyraziło 27 rodzin. Radni ustalili wysokość stawki za pobyt dziecka w żłobku na 300 złotych miesięcznie. Podczas wtorkowej sesji (6 października) dokonano również zmian w uchwałach dotyczących gospodarki odpadami. Najważniejszą informacją dla mieszkańców jest przesunięcie podwyżki opłat za odpady komunalne o miesiąc – wyższa stawka w wysokości 25 złotych zacznie obowiązywać od listopada, a nie jak początkowo planowano od października. 01.10.2020 17:42
ZAWIERCIAŃSKA OKULISTYKA PO REMONCIE
ZAWIERCIAŃSKA OKULISTYKA PO REMONCIE
(Zawiercie) Na początku września otwarto Oddział Okulistyki w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, którego remont kosztował prawie 2 miliony złotych. Nowością jest witrektomia – operacja mikrochirurgiczna, której dotychczas nie można było wykonać w tutejszej placówce. Jak informuje szpital, zmodernizowana okulistyka z blokiem operacyjnym to wizytówka lecznicy. 30.09.2020 17:22
Reklama
Rekord Guinnesa ustanowiony!
Rekord Guinnesa ustanowiony!
Janusz Chomontek w sobotę przez godzinę 33 minuty i 55 sekund na scenie Dotyku Jury podbijał piłkę nogą głową. Gdy licznik wybił 10.000 podbić sam uznał, że "już wystarczy". Rekord Guinessa w podbijaniu piłki nożnej dowolną częścią ciała, oprócz rąk oczywiście został w Myszkowie ustanowiony! 30.09.2020 07:00    2
Reklama
Reklama
Reklama
Kim jest notariusz i jak znaleźć prawdziwego Orła Prawa.
Kim jest notariusz i jak znaleźć prawdziwego Orła Prawa.
Osobom, które na co dzień nie mają do czynienia z dokumentami prawnymi czy kodeksami, może być trudno rozróżnić jaką rolę pełni notariusz i z jakimi sprawami możemy się do niego udać, oczekując ich rozwiązania. W dzisiejszych czasach trudno jest również oczekiwać, że każdy przedstawiciel danego zawodu wykona usługę tak samo rewelacyjnie. W jaki sposób znaleźć tego, któremu naprawdę zależy? 28.09.2020 13:00
KORONA ŻARNOWCA PROMUJE TRADYCJĘ I FOLKLOR
KORONA ŻARNOWCA PROMUJE TRADYCJĘ I FOLKLOR
(Żarnowiec) Pod koniec sierpnia zespół Korona Żarnowca otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Tutejszy zespół był jednym z 24, które otrzymały wyróżnienie podczas festiwalu. Występ zespołu z Żarnowca można obejrzeć w serwisie YouTube. 25.09.2020 17:32
Reklama
KULTURALNY PIĄTEK W KOZIEGŁOWACH
KULTURALNY PIĄTEK W KOZIEGŁOWACH
W piątek 25 września w Koziegłowach odbędą się dwa wydarzenia kulturalne. O godzinie 16 w Pałacu Biskupskim odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu „Łyk (o) tradycji”, natomiast o godzinie 18 w Galerii Promo-Arte odbędzie się wystawa zatytułowana „Cudze chwalicie swego nie znacie” na której będzie można obejrzeć prace malarskie Tadeusza Puszczewicza. Artysta będzie opowiadał o swojej wieloletniej twórczości podczas swojego benefisu. 25.09.2020 15:16    10
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama