Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 2 maja 2024 09:28
Przeczytaj!

Jakub Musialik wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski

MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy wzbogacili się o kolejny medal Mistrzostw Polski. W miniony weekend wywalczył go w kategorii U-23 Jakub Musialik, podczas 84. edycji tej imprezy rozegranej we Włoszakowicach w województwie wielkopolskim. To pierwszy rok startów Jakuba w tej kategorii wiekowej.
Podziel się
Oceń

W ubiegłym roku został Jakub złotym medalistą Mistrzostw Polski w kategorii junior oraz wywalczył w tej kategorii złoty medal MP w jeździe indywidualnej na czas. Srebrny medalista, Krzysztof Domin, był szybszy od niego o 87 sekund, a złoty medalista, Stanisław Nowak, o 2 min i 5 sekund. Antoni Łuków zajął w tej kategorii 7 miejsce.
Blisko podium był we Włoszakowicach także startujący w kategorii junior Bartosz Oleksiak. Niestety, tym razem musiał zadowolić się 4. pozycją. Brązowy medalista  Kacper Hoppa  był szybszy od niego o zaledwie 8 sekund, a złoty medalista Łukasz Juszczak  minął metę 37 sekund przed Bartoszem. Na 13. pozycji sklasyfikowany został w tej kategorii Tobiasz Musialik.
Także na 4. lokacie sklasyfikowany został w kategorii junior młodszy Oskar Maśka. Reprezentant Błękitnych był wolniejszy od brązowego medalisty, Ksawerego Garnka, o 23 sekundy. Jan Łuków z Błękitnych zajął 14. Miejsce, a Oskar Kulak był 29.

Milena Tokarska najlepsza wśród młodziczek!
W kategorii młodziczka znakomicie zaprezentowała się natomiast zawodniczka Błękitnych  Milena Tokarska, która wygrała rywalizację zdobywając naramiennik Prezesa PZKol. Trzecie miejsce zajęła natomiast w tej kategorii jej klubowa koleżanka Julia Wypich. W rywalizacji mistrzowskiej w kategorii żakini wzięła udział Lena Lipińska zajmując 10. lokatę.
Mistrzem Polski w kategorii Elita, już po raz dziewiąty z rzędu, został Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec/Konwa Bike).
W klasyfikacji klubowej MGLKS Błękitni Koziegłowy zajęli trzecie miejsce, z taką samą ilością punktów jak RK Exclusive Doors MTB Team (o drugim miejscu zadecydował medal zdobyty w Elicie kobiet przez zawodniczkę RK Exclusive).
W tym roku trasa była mocno błotnista, z licznymi pętlami i rampą. Część dystansu trzeba było pokonać biegiem, z rowerem na ramieniu, co było dodatkowym utrudnieniem.
– Generalnie jestem zadowolony z wyniku naszych zawodników i zawodniczek. Trzeba podkreślić, że Kuba Musialik, Bartosz Oleksiak i Oskar Maśka pierwszy rok startują w tych kategoriach. Gdyby nie problemy zdrowotne Bartosza przed mistrzostwami, prawdopodobnie powalczyłby nawet o złoty medal – mówi Andrzej Chmurzewski  trener Błękitnych.
Na najbliższy weekend planowane są w Belgii Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym, do których kwalifikację wywalczył m.in. Jakub Musialik. Nie wiadomo jednak czy impreza dojdzie do skutku.
(JotM) zdjęcia: UMiG Koziegłowy