Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 20:33
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Artykuły

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W ZAWIERCIU
ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W ZAWIERCIU
W dniu 15 sierpnia 2021 r. pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza na Placu Stosika w Zawierciu odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej.W uroczystościach uczestniczyła Posłanka na Sejm RP Danuta Nowicka, Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski, członkini Zarządu Powiatu Barbara Kozioł, Komendant Powiatowy PSP bryg. Artur Łągiewka, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Arkadiusz Miśta, przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady Kombatantów Włodzimierz Gorzelak oraz przedstawiciele szkół, Urzędu Miejskiego w Zawierciu, zakładów pracy, członkowie Klubu Miłośników Ziemi Zawierciańskiej, członkowie Śląskiego Okręgu Związku Oficerów Rezerwy RP oraz mieszkańcy. Wartę przy pomniku Nieznanego Żołnierza pełnili członkowie Skautów zawierciańskich, natomiast poczet sztandarowy wystawił Jurajski Szwadron Kawalerii im. Króla Jana III Sobieskiego. 16.08.2021 13:05
Reklama
Reklama
ZMODERNIZOWANY ODDZIAŁ ZAKAŹNY JUŻ OTWARTY. A W MYSZKOWIE 15 MILIONÓW ZADŁUŻENIA!
ZMODERNIZOWANY ODDZIAŁ ZAKAŹNY JUŻ OTWARTY. A W MYSZKOWIE 15 MILIONÓW ZADŁUŻENIA!
(Zawiercie) Przed kilkoma dniami otwarto oddział obserwacyjno-zakaźny z pododdziałem dermatologicznym w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Oddział został zmodernizowany, a prace wykonano w ekspresowym tempie zaledwie kilku miesięcy. Oddział umiejscowiony jest w budynku D i zajmuje dwa piętra. Na oddział zakaźny zaadaptowano dawne pomieszczenia administracyjne. 16.08.2021 08:15    2
Reklama
Reklama
ZAWIERCIANIE BĘDĄ PŁACIĆ WIĘCEJ ZA ODPADY. Nawet 36zł!
ZAWIERCIANIE BĘDĄ PŁACIĆ WIĘCEJ ZA ODPADY. Nawet 36zł!
(Zawiercie) Jak poinformował przed kilkoma dniami Urząd Miejski w Zawierciu, pewne jest to, że mieszkańcy miasta będą płacili więcej za śmieci. Po kolejnym przetargu i wyliczeniu kosztów magistrat proponuje, by stawka od osoby wynosiła 36 zł za odpady segregowane. Obecnie zawiercianie płacą 19,50 zł, a więc zgodnie z propozycją gminy stawka mogłaby wzrosnąć o ponad 84%. Obecnie trwają konsultacje społeczne w tej sprawie, a o zmianie opłat za odbiór odpadów ostatecznie zdecydują radni. 16.08.2021 08:00
Reklama
MIEJSKI OŚRODEK KULTURY MA NOWEGO DYREKTORA
MIEJSKI OŚRODEK KULTURY MA NOWEGO DYREKTORA
(Zawiercie) Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora MOK Centrum im. A. Mickiewicza w Zawierciu. Placówka kierować będzie Karolina Kindler-Skowronek, która w ostatnim czasie była kuratorem w Galerii Stara Łaźnia im. Leszka Dutki. 14.08.2021 17:36
Reklama
Reklama
MATKA ZABITEGO Z UŻYCIEM NOŻA: MAM NADZIEJĘ, ŻE SPRAWCA DOSTANIE DOŻYWOCIE
MATKA ZABITEGO Z UŻYCIEM NOŻA: MAM NADZIEJĘ, ŻE SPRAWCA DOSTANIE DOŻYWOCIE
(Zawiercie) Martin Drąg miał niespełna 21 lat, gdy jego życie przerwał jeden cios nożem tętnicę udową zadany przez 47- letniego Grzegorza P. z Zawiercia. Grupa przyjaciół, w sumie, sześcioro młodych ludzi w niedzielę wieczorem 11 lipca spotkała się na Markowiźnie, popularnym wśród Zawiercian miejscu pikników, spacerów po lesie. Rozmowy, dowcipy, żarty. Młodzi ludzie dopiero wchodzący w dorosłość. Martin ze swoją dziewczyną, 19- letnią Żanetą, pełni planów na całe życie. Już mieszkali razem. On po zdaniu matury liczył na zdobycie dobrej pracy, kończył kursy specjalistyczne, zaczynał starać się o mieszkanie. Piknik zakończył się tragedią. Dźgnięty nożem w tętnicę udową Martin Drąg po sprzeczce z mężczyzną, który dosiadł się do całej grupy, zmarł po kilku minutach. 15 lipca Iza Zakrzewska, mama Martina i babcia pochowały młodego mężczyznę. Po kilku dniach od tych tragicznych wydarzeń Pani Iza zgodziła się porozmawiać z dziennikarzem Kuriera Zawierciańskiego. 14.08.2021 13:00    1
Co warto wiedzieć o alternatywach dla papierosa
Co warto wiedzieć o alternatywach dla papierosa
Z roku na rok przybywa osób, które chciałyby się uwolnić od szkodliwego wpływu dymu tytoniowego. To sprzyja poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań oraz badaniom nad ich skutecznością. 14.08.2021 12:27
Reklama
PPP: PORADNIA PEŁNA PROCESÓW
PPP: PORADNIA PEŁNA PROCESÓW
(Zawiercie) Pisaliśmy o uchwale osób podających się za radnych Rady Powiatu Zawierciańskiego z 12 lipca, uchwale o utworzeniu w Zawierciu drugiej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, bo pierwsza -co przyznaje starosta Gabriel Dors- pełna jest konfliktów. Przypomnieliśmy wtedy o licznych procesach, jakie poradni wytaczali pracownicy o mobbing, łamanie praw pracowniczych, czy niesłuszne zwolnienie z pracy. O niektórych z tych procesów przez ostatnie lata już pisaliśmy na łamach Kuriera Zawierciańskiego, kilka spraw zakończyło się wyrokami. Niektóre sprawy ciągle się toczą przed sądem. Wracamy do tych procesów, gdyż redakcja z Sądu Okręgowego w Częstochowie otrzymała odpowiedź na jakim etapie są interesujące nas procesy. Okazuje się, że dwa procesy karne byłej dyrektorki PPP Bożeny G. są ciągle w toku. Najbliższe terminy we wrześniu. W jednej sprawie Bożena G. jest oskarżona o wykroczenie, w drugiej o przestępstwo urzędnicze, sporządzenia i posługiwania się dokumentem sfałszowanym, za co grozi nawet do 5 lat więzienia. Bożena G. ma opinię wiernego żołnierza PiS-u, ma też cieszyć się przyjaźnią najważniejszych polityczek PiS-u, więc mimo problemów z prawem właśnie awansowała na stanowisko dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu. To -jak pamiętamy-zwolniło się już dłuższy czas temu, gdy w niełaskę popadł Adam Witas, do którego starosta Dors (PiS) „utracił zaufanie”. Bożena G. przez dłuższy czas, po odejściu z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej gdzie była dyrektorem, była zastępcą w PCPR. Ale -to już nasz wniosek wynikający z logicznej obserwacji- skoro procesy karne nabierają rozpędu, czas aby Bożena G. sprawdziła się na „nowym, ważnym odcinku”. 14.08.2021 11:12    2
Reklama
Reklama
Reklama
MIASTO ZROBIŁO DROGĘ. JEST JESZCZE GORZEJ!- NARZEKAJĄ DZIAŁKOWCY
MIASTO ZROBIŁO DROGĘ. JEST JESZCZE GORZEJ!- NARZEKAJĄ DZIAŁKOWCY
(Zawiercie) Jadąc ulicą Obrońców Poczty Gdańskiej w stronę Łaz po prawej stronie rozciągają się ogrody działkowe. Sielanka, mógłby pomyśleć ktoś kto mieszka w bloku, a własnej działki nie ma: drzewa, własne owoce, warzywa, mały domek z tarasem. Działkowcy z ROD „Relaks” zaprosili dziennikarza Kuriera Zawierciańskiego, żeby pokazać, jak Urząd Miasta Zawiercie wyrównał szlaką drogę dojazdową do ogrodów działkowych. -Kurzy się tak, że wytrzymać się nie da -mówi Prezes ROD „Relaks” Bogusława Rybarczyk. -Prezydent Łukasz Konarski obiecywał nam porządną drogę, dostaliśmy lotny żużel z huty, który, jak przejedzie samochód, podnosi taki kurz, że nie da się wytrzymać. 13.08.2021 17:45
ŚWIĘTO GMINY OGRODZIENIEC Z KULTURĄ
ŚWIĘTO GMINY OGRODZIENIEC Z KULTURĄ
(Gmina Ogrodzieniec) W dniach 6-7 sierpnia w gmina Ogrodzieniec obchodziła swoje święto, które w tym roku okraszone było występami wielu artystów, zarówno lokalnych, jak i tych znanych szerszej publiczności. Szereg wydarzeń kulturalnych przygotował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu. Oto, co działo się podczas dwóch dni gminnego święta. 13.08.2021 13:15
Reklama
Śmiertelny wypadek i kilka kolizji: POLICJA PODSUMOWUJE WEEKEND NA DROGACH POWIATU
Śmiertelny wypadek i kilka kolizji: POLICJA PODSUMOWUJE WEEKEND NA DROGACH POWIATU
(powiat zawierciański) Na drogach powiatu w pierwszy weekend sierpnia doszło do kilku kolizji i dwóch wypadków. W jednym z nich śmierć na miejscu poniósł 48-latek. Zawierciańska Policja apeluje do wszystkich kierowców o ostrożność i rozsądek. 13.08.2021 13:02
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama