Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 19:13
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

POSTANOWIENIE STAROSTY UCHYLONE PRZEZ WOJEWODĘ
POSTANOWIENIE STAROSTY UCHYLONE PRZEZ WOJEWODĘ
(Myszków) Na początku października 2020 Wojewoda Śląski postanowił uchylić sierpniowe postanowienie Starosty Myszkowskiego. Związane było ono z problemem mieszkańców ul. Strażackiej w Myszkowie, którzy bez zgody Starosty nie mogą podłączyć się do gazu. Uliczka, o której mowa jest „niczyja” – ma nieuregulowany stan prawny. Aby przeprowadzić inwestycję, musi zostać wydana decyzja o ograniczeniu sposobu korzystania z działki. Taka decyzja została wydana, gdy budowano gazociąg i podłączano jeden dom – przedsięwzięcie uznano wtedy za inwestycję celu publicznego. Jednak przyłączenia dwóch kolejnych domów Starostwo Powiatowe w Myszkowie już nie traktuje jako zaspokojenia interesu publicznego, tylko prywatnego. Teraz Starosta Myszkowski będzie musiał ponownie przemyśleć tę kwestię i wydać kolejną decyzję. 03.09.2021 15:29    1
Reklama
Reklama
JAK JEST DESZCZ... TO SIĘ LEJE
JAK JEST DESZCZ... TO SIĘ LEJE
(Myszków) Kto przeczytał relację z obrad rady powiatu w dzisiejszej Gazecie Myszkowskiej, to słuchając wypowiedzi Starosty Piotra Kołodziejczyka może odnieść wrażenie, że powiatowe władze zrobiły wszystko jak należy, żeby zabezpieczyć budynek Zespołu Szkół nr 1 przed zniszczeniem. Obejrzeliśmy jak to wygląda 31 sierpnia i naszą relację można już było przeczytać na gazetamyszkowska.pl Starosta na sesji mówi do radnych, że szkoła po zerwaniu dachu jest zabezpieczona a my 31 sierpnia zobaczyliśmy, że woda lesie się z sufitów nawet na parterze! 03.09.2021 11:46
Reklama
Reklama
UROCZYSTOŚĆ POLSKIEGO ZWIĄZKU NIEWIDOMYCH
UROCZYSTOŚĆ POLSKIEGO ZWIĄZKU NIEWIDOMYCH
(Myszków) W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbyło się spotkanie zorganizowane przez tutejsze Koło polskiego Związku Niewidomych. Uroczystość była połączeniem obchodów dwóch nadchodzących świąt – Międzynarodowego Dnia Białej Laski oraz Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Związku oraz przedstawiciele władz samorządowych, Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego oraz Dyrektor MDK w Myszkowie. 01.09.2021 19:05
Reklama
JAK „WTARGNĘLIŚMY” NA TEREN ZS1
JAK „WTARGNĘLIŚMY” NA TEREN ZS1
(Myszków) Jest pierwszy września. Dzieci i młodzież idą do szkoły. ZS 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego tego dnia przyciąga uwagę jakby bardziej, ze względu na aferę z dachem szkoły, który spadł przy niewielkim wiaterku. Afera druga: nikt w władz powiatu czy administracji szkoły przez 1,5 miesiąca nie podjął działań zabezpieczających budynek przez zalaniem, więc 1 września 2021 młodzież z ZS 1 może oglądać, jak szkoła wielkim wysiłkiem modernizowana przez ostatnie 10 lat, zamienia się w ruinę. To też dzień debiutu Marioli Majewskiej w roli dyrektora szkoły. 01.09.2021 11:00    2
Reklama
Reklama
STARY SWETER DO PIECA
STARY SWETER DO PIECA
(Myszków) Podczas patrolu uwagę strażników miejskich zwrócił gryzący dym w dzielnicy Czarna Struga. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić skąd się on wydobywa. Zaczęli kontrolować kolejne posesje i szybko odkryli, co trafiło do jednego z przydomowych pieców. Jeden z mieszkańców postanowił spalić „tylko jeden sweter”. 31.08.2021 12:24
JAK JEST DESZCZ.. TO SIĘ LEJE
JAK JEST DESZCZ.. TO SIĘ LEJE
(Myszków) Zaskakuje i oburza beztroska władz powiatowych, które od czasu zerwania 14 lipca przez wiaterek dachu na ZS 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego nie zrobiły nic, żeby zabezpieczyć budynek przed zniszczeniem. Może liczono, że nie tylko lato ale i jesień będzie już sucha. Może z głupoty? Ignorancji? Może stanąć do zdjęcia na dożynkach powiatowych było ważniejsze od troski o szkołę, mienie powiatu przecież? W każdym razie leje, a jak leje to cieknie. Bo dachu nie zabezpieczono od czasu zdarzenia. Dzień przez szkolnym dzwonkiem odwiedziliśmy ZS 1 w Myszkowie. Cały pion wyłączony z użytkowania, po ścianach i z sufitów leje się woda. A praca sprzątaczek, wszak o szkołę chodzi, więc edukacyjne nazwiemy ją syzyfową. 31.08.2021 11:14    1
Reklama
Dyniowe Pole w Przybynowie
Dyniowe Pole w Przybynowie
Blisko 20 odmian, dynie na potrzeby kulinarne i sesje zdjęciowe, w tym rzadko spotykane o białym kolorze. Na plantacji w jurajskiej Gminie Żarki w sołectwie Przybynów rosną dynie konsumpcyjne i ozdobne m.in. hokkaido, bambino, makaronowa, piżmowa, francuska, Muscade de Provence oraz wiele innych. 30.08.2021 13:54    1
Reklama
Reklama
Reklama
„JEDYNKA” I LO MAJĄ NOWYCH DYREKTORÓW
„JEDYNKA” I LO MAJĄ NOWYCH DYREKTORÓW
(Myszków) Nadchodzący rok szkolny przynosi zmiany na stanowiskach dyrektorów dwóch myszkowskich szkół średnich. Na czele Liceum Ogólnokształcącego im. mjr. Henryka Sucharskiego stanie Izabela Skabek, natomiast Zespołem Szkół nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego kierować będzie Mariola Majewska. 29.08.2021 19:03    1
ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY. SPRAWDZAMY GDZIE NAJCHĘTNIEJ KIEROWALI SIĘ ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY. SPRAWDZAMY GDZIE NAJCHĘTNIEJ KIEROWALI SIĘ ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Na początku sierpnia 2021 zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. W powiecie myszkowskim spośród ośmiu szkół ponadpodstawowych, najczęściej wybieraną było Liceum Ogólnokształcące im. mjr. H. Sucharskiego, choć zainteresowaniem cieszyły się również wybrane kierunki techniczne. 29.08.2021 11:17
Reklama
Elektroodpady– dlaczego recykling elektrośmieci jest tak ważny?
Elektroodpady– dlaczego recykling elektrośmieci jest tak ważny?
Jak wynika z szacunków Organizacji Narodów Zjednoczonych, każdego roku jako ludzkość wytwarzamy średnio 50 mln ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektroodpady zawierają wiele cennych surowców, które z powodzeniem można poddać recyklingowi. Jak wynika z obliczeń ich wartość może wynosić ponad 48 miliardów euro, co stanowi ponad 11-krotność planowanych dochodów Warszawy na cały 2020 rok. 28.08.2021 19:32
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama