Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 03:46
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

ZROBILI DZIURĘ, TRAFILI NA DOŁEK

Sporo trudu zadali sobie trzej złodzieje by dostać się do jednego z domków letniskowych w Myszkowie. By wejść do środka najpierw wyrwali sporą dziurę w jednej ze ścian budynku. Łupem o wartości około 2 tysięcy złotych cieszyli się jednak niezbyt długo. Szybko wpadli w ręce myszkowskich policjantów.
Podziel się
Oceń

Sporo trudu zadali sobie trzej złodzieje by dostać się do jednego z domków letniskowych w Myszkowie. By wejść do środka najpierw wyrwali sporą dziurę w jednej ze ścian budynku. Łupem o wartości około 2 tysięcy złotych cieszyli się jednak niezbyt długo. Szybko wpadli w ręce myszkowskich policjantów.

 

W czwartek, 3 marca, tuż przed godziną 14.00 oficer dyżurny myszkowskiej Komendy Policji przyjął zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów letniskowych w Myszkowie. Policjantom, którzy pojawili się na miejscu kradzieży szybko udało się ustalić jej sprawców i odzyskać skradzione rzeczy. Te ostatnie złodzieje pozostawili kilkaset metrów od domu na terenie pobliskiej budowy oraz w jednym z punktów skupu złomu. Jeszcze tego samego dnia w ręce śledczych trafili dwaj mieszkańcy Myszkowa w wieku 22 i 25 lat. Ustalenie kolejnego, 19-letniego wspólnika było już formalnością. Cała trójka usłyszała już stawiane im zarzuty. Wobec 22 i 25 - latka prokurator zastosował dozór policyjny. Mężczyźni są znani myszkowskim policjantom, w przeszłości popełniali już inne przestępstwa przeciwko mieniu, za co odsiadywali wyroki.

 

GŁUPICH NIE SIEJĄ

Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 42-letni mieszkaniec Bytomia zatrzymany do kontroli przez policjantów z Koziegłów. Nie dość, że usiadł za kierownicą samochodu mając nieźle w czubie, to jeszcze złapany na gorącym uczynku usiłował przekupić interweniujących policjantów by ci odstąpili od jego zatrzymania. Mundurowi pozostali jednak „głusi” na jego propozycje.

 

Do zdarzenia doszło nad ranem, w piątek 4 marca. Jadąca ulicą Warszawską Toyota zwróciła uwagę policjantów, postanowili zatem zatrzymać jego kierowcę. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się trafne. Od kierowcy „jechało, jak z gorzelni”. Mimo wczesnej pory wydmuchał ponad promil alkoholu. Przyparty faktami do muru mężczyzna zaoferował policjantom 200 złotych łapówki, aby ci „zapomnieli” o kontroli i pozwolili mu jechać dalej. Pouczony, że złożona propozycja pogarsza jego sytuację brnął dalej, podnosząc cenę o kolejne 100 złotych. Mundurowi stracili cierpliwość. O zajściu powiadomili oficera dyżurnego a kierowcę zatrzymali i zawieźli do policyjnego aresztu. Bytomianin usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Za swoją głupotę - jazdę „po kielichu” oraz próbę przekupstwa policjantów - może trafić za kratki nawet na 10 lat. (rb)

 

TYDZIEŃ Z PRACY STRAŻAKÓW

1 marca. Strażacy zostali wezwani do Zespołu Szkół Nr 3 w Myszkowie, gdzie paliły się drzwi do jednej z pracowni usytuowanych na parterze budynku. Akcję gaśniczą prowadziły dwa zastępy straży pożarnej. W jaki sposób doszło do pożaru ustalają myszkowscy policjanci.

 

2 marca. Renault Scenic zderzył się z Oplem Astrą na ulicy Pułaskiego w Myszkowie. W wypadku ranne zostały trzy osoby, w tym dwoje dzieci, podróżujące Renaultem. Interweniowały dwa zastępy strażaków.

 

3 marca. W Gniazdowie zapalił się ciężarowy Mercedes. Ogień ogarnął kabinę auta. Z nietypowym pożarem walczyły dwa zastępy straży pożarnych.

 

5 marca. Dwa łabędzie przymarznięte do lodu zalegającego na stawie przy ulicy Pułaskiego ratowali z opresji myszkowscy strażacy. Przydały się specjalistyczne deski do akcji na lodzie oraz niedawno odbyte ćwiczenia w prowadzeniu podobnych akcji.

 

7 marca. BMW zakończyło w rowie podróż krajową „jedynką” przez gminę Koziegłowy. Pomiędzy Koziegłowami a Siedlcem Dużym auto wypadło z drogi. Spośród pięciu osób jadących autem, cztery doznały obrażeń ciała. Trzy odwieziono do szpitala. Interweniowały dwa zastępy straży pożarnych.

 

***

 

W minionym tygodniu strażacy wyjeżdżali także do 51 pożarów suchych traw na łąkach i nieużytkach. W ich gaszenie zaangażowanych było 70 zastępów straży pożarnych. Do tego typu zdarzeń dochodziło w każdej z gmin powiatu, najczęściej jednak w Myszkowie, gdzie odnotowano 9 pożarów oraz w Koziegłowach, gdzie interwencja strażaków potrzebna była 5 razy. W jednym z większych pożarów tego typu odnotowanym w Koziegłówkach ogień objął powierzchnię 3 hektarów, a akcję gaśniczą prowadziły cztery zastępy. (rb)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama