Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 14:38
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

Bezpłatny internet na MOSiR-ze
Bezpłatny internet na MOSiR-ze
(Myszków) Od 23 lipca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Myszkowie można „surfować” w sieci. W placówce na Miedzianej uruchomiona została bowiem kawiarenka internetowa. To jeden z efektów projektu, na który miasto uzyskało dofinansowanie. 06.08.2012 07:43
Reklama
Reklama
WE WŁODOWICACH RUSZYŁA BUDOWA MOSTU
WE WŁODOWICACH RUSZYŁA BUDOWA MOSTU
(Włodowice) Teren wokół włodowickiego zalewu właśnie został wyłączony z ruchu drogowego. Prace remontowe związane z przebudową mostu potrwają aż do listopada. Kierowcy nie byli przygotowani na takie zmiany i niebezpiecznie skracają sobie drogę, jeżdżąc przez wał zbiornika. Policja radzi, by w tym miejscu zachować szczególną ostrożność.       06.08.2012 07:43
Reklama
Reklama
Inwestor Podlejski
Inwestor Podlejski
(Żarki) W poniedziałek, 30 lipca radni Gminy i Miasta Żarki na sesji zajęli się głównie wysłuchaniem sprawozdania burmistrza, w którym Klemens Podlejski podsumował bieżące działania gminy. Wniosek jest jeden - Żarki nieźle inwestują. 06.08.2012 07:37
Reklama
KINO POD CHMURKĄ I GWIAZDY SERIALI
KINO POD CHMURKĄ I GWIAZDY SERIALI
(Złoty Potok) Miłośnicy wakacyjnego kina pod chmurką chyba już nie wyobrażają sobie Złotego Potoku, bez jego sztandarowej i najgłośniejszej imprezy kulturalnej. Co rok na „Jurajskie Lato Filmowe” organizowane na błoniach przy hotelu „Kmicic” przyjeżdża wiele tysięcy kinomaniaków z różnych stron Polski. W tym roku trzydniowe filmowe szaleństwo zorganizowane już po raz XIV, zainaugurowano w piątek, 20 lipca.       06.08.2012 07:37
Reklama
Reklama
Niepełnosprawny syn mieszka w komórce
Niepełnosprawny syn mieszka w komórce
(Myszków, Lgota Górna) 36-letni niepełnosprawny Tomek weekendy spędza w komórce na drewno. W takich warunkach, bez dostępu do kuchni, toalety, czasem bez jedzenia, ojciec trzyma go na działce w Myszkowie na ulicy Krótkiej. Pan Stefan zamyka dom, który stoi obok i jedzie do Katowic, gdzie mieszka. Tomek posiada orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy. Choć nie jest osobą upośledzoną umysłowo i teoretycznie  może sam kierować swoim życiem, jest po prostu skrajnie nieporadny życiowo. Rentę w jego imieniu pobiera babka, z którą w tygodniu mieszka w Lgocie Górnej, w weekendy „opiekuje się” nim ojciec. Tomka, gdy przebywa na Ciszówce dokarmiają sąsiedzi. Bo Tomek, to tak naprawdę duże, dobre dziecko. Sąsiedzi postanowili nie patrzeć dłużej obojętnie na – ich zdaniem - nieludzki los mężczyzny i poprosili Gazetę Myszkowską o interwencję. A my w asyście policji weszliśmy do komórki. Koziegłowski Ośrodek Pomocy Społecznej, choć od wielu lat zna sytuację Tomka, był zaskoczony warunkami, w jakich przebywa. 01.08.2012 07:42
SKOCZEK SIĘ OPAMIĘTAŁ
SKOCZEK SIĘ OPAMIĘTAŁ
(Myszków) Przez ponad 2,5 godziny strażacy i policjanci negocjowali  z niedoszłym samobójcą, który groził, że skoczy z bloku przy ul. 11 Listopada 20 w Myszkowie. Mężczyznę stojącego na dachu zauważył po 20.00 przypadkowy przechodzeń i natychmiast zawiadomił policję. Był wtorek, 24 lipca.  Punktualnie o godzinie 23:00 straż z policją sprowadziła niedoszłego samobójcę przed blok. Ten wyszedł nakrywając głowę kurtką, jakby chciał uniknąć rozpoznania przez tłum kilkudziesięciu gapiów. 30.07.2012 14:26
Reklama
KOLEJNA ŚMIERĆ ROWERZYSTY
KOLEJNA ŚMIERĆ ROWERZYSTY
(Żarki) Tragiczny w skutkach finał miał wypadek, do jakiego doszło w piątek 20 lipca na ulicy Myszkowskiej w Żarkach. 79-letni rowerzysta zmarł po zderzeniu z Citroenem. To kolejny dramat, do jakiego doszło na tej ulicy w przeciągu niespełna dwóch miesięcy. 30.07.2012 14:26
Reklama
Reklama
Reklama
Słupek padł ponownie
Słupek padł ponownie
(Myszków) 20 lipca (nr 29/2012) pisaliśmy o słupkach krawędziowych, które na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Koziegłowskiej zamontował Powiatowy Zarząd Dróg na wniosek Zarządu Dróg Wojewódzkich. Słupki, jak tłumaczył rzecznik ZDW miały skuteczniej oznaczyć skrzyżowanie i zwiększyć bezpieczeństwo. Już dwa razy doszło do kolizji z udziałem słupków bezpieczeństwa. 23 lipca kierowca jadący od Żarek wyrwał słupek całkowicie, ratując się przed skutkami kolizji z samochodem, który wymusił pierwszeństwo wyjeżdżając ze Słowackiego. Ewidentnie, gdyby nie „słupek bezpieczeństwa” straty w pojeździe byłyby mniejsze. 30.07.2012 14:25
„CZERWONY KUR” NIE ZDĄŻYŁ ROZWINĄĆ SKRZYDEŁ
„CZERWONY KUR” NIE ZDĄŻYŁ ROZWINĄĆ SKRZYDEŁ
(Myszków) Dzięki czujności sąsiadów i szybkiej interwencji strażaków udało się szybko ugasić pożar niezamieszkałego, drewnianego budynku u zbiegu ulic 1 Maja i Szerokiej w Myszkowie. Gdyby nie to, ogień mógłby zagrozić innym domom, sąsiadującym z pustostanem. Do zdarzenia doszło około 14.00, w czwartek 19 lipca. 30.07.2012 14:25
Reklama
Jak długo ten płot będzie straszył?
Jak długo ten płot będzie straszył?
(Myszków) Teren wokół sklepu NETTO otwartego w sierpniu 2011 roku ciągle wygląda jakby budowa nigdy nie została dokończona. Kilka miesięcy temu zostało rozebrane, choć nie w całości, ogrodzenie dawnego parkingu strzeżonego. Ciągle jednak straszy część płotu z rozwalającą się bramą z drewna. Netto tłumaczy, że resztki płotu nie należą do nich, nie są na ich terenie, i choć estetyka sklepu wyraźnie na tym cierpi, przez rok od otwarcia marketu właścicielom Netto problemu nie udało się rozwiązać. 30.07.2012 14:25
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama