Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 22:11
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

ORLIK GOTOWY, OTWARCIE NA WIOSNĘ
ORLIK GOTOWY, OTWARCIE NA WIOSNĘ
(Myszków) – Organizując przetarg, gdzie o wyłonieniu jego zwycięzcy decyduje zaproponowana najniższa cena inwestycji, trzeba mieć szczęście do wykonawcy. Wszystko wskazuje na to, że w przypadku budowy kompleksu boisk sportowych w ramach programu „Orlik” w Nowej Wsi takie szczęście mieliśmy – mówił podczas jednej z ostatnich sesji Rady Miasta Myszkowa burmistrz Włodzimierz Żak. W swojej opinii raczej się nie pomylił. Budowę wykonano – jak się wydaje – solidnie i w terminie.       06.01.2013 22:05
Reklama
Reklama
„MOTYLE W BRZUCHU NIE FRUWAŁY, ALE BYŁO WZRUSZENIE”
„MOTYLE W BRZUCHU NIE FRUWAŁY, ALE BYŁO WZRUSZENIE”
(Poraj) Tomasz Brymora, biznesmen związany z Myszkowem i Porajem, radny tej ostatniej gminy, żeglarz i propagator żeglarstwa, pod koniec ubiegłego roku zrealizował swoje marzenie z dzieciństwa. W towarzystwie podobnych sobie pasjonatów pływania pod żaglami dwukrotnie opłynął Przylądek Horn. Jak sam mówi, to osiągnięcie można porównać do zdobycia przez himalaistę Mount Everestu, najwyższego szczytu na kuli ziemskiej. 06.01.2013 22:04
Reklama
Reklama
ILE WSPÓLNYCH DNI, TYLE DOBRYCH WSPOMNIEŃ
ILE WSPÓLNYCH DNI, TYLE DOBRYCH WSPOMNIEŃ
(Myszków) – My jesteśmy z tego pokolenia, które uczono, że jak się coś psuje, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wymieniać na nowe. Może dlatego żyjemy ze sobą już tyle lat. I choć były takie dni, kiedy kłopoty i troski przesłaniały uśmiech na twarzy, to dziś możemy śmiało powiedzieć, że tych lepszych chwil było więcej, i warto było trwać razem – w ten sposób jedna z par świętujących pod koniec ubiegłego roku w Urzędzie Miasta w Myszkowie Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego zdradzała przepis na udane małżeństwo. Jakże z niego nie skorzystać, kiedy widać, że przynosi tak znakomite rezultaty?       06.01.2013 22:04
Reklama
SZUKAJĄC WYJŚCIA URZĄD KŁAMIE?
SZUKAJĄC WYJŚCIA URZĄD KŁAMIE?
Na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Myszkowa pisze, w odpowiedzi na nasz artykuł „Za ubezpieczenie zapłaci mieszkaniec”, że podajemy informacje nierzetelne i nieprawdziwe, co do kosztów obsługi instalacji solarnych, które chce montować UM Myszkowa. W tym tonie magistrat opublikował też ogłoszenie w GM nr 50 z ub. tygodnia. W pełnej wersji stanowisko urzędu znalazło się  na WWW. „Prasa, która dezinformuje społeczeństwo przestaje spełniać swoje zadanie przekazywania rzetelnych i prawdziwych informacji. Kreowanie rzeczywistości poprzez media niestety nie ma nic wspólnego z postawą obywatelską. Zawarta w ostatnim numerze Gazety Myszkowskiej informacja nt. instalacji solarnych jest nierzetelna i nieprawdziwa.” autor: miastomyszkow.pl. Rzecznik UM Małgorzata Kitala-Miroszewska przekazała nam kiedyś informację, że wszystkie teksty uzgadnia z burmistrzem, więc przyjmujemy, że ten przekaz naruszający dobra osobiste dziennikarzy Gazety Myszkowskiej to stanowisko burmistrza Włodzimierza Żaka. Dotychczas zarzucaliśmy miejskim urzędnikom złe przygotowanie projektu, co naraża mieszkańców na dodatkowe, wysokie koszty. Przygotowując artykuł, nad którym praca trwała kilka tygodni, oparliśmy się na dokumentach, wzorach umów i stanowisku przekazanym przez Urząd Miasta Myszkowa. Dlatego zarzut nierzetelności i wprowadzania w błąd mieszkańców jest dla redakcji obraźliwy. Wygląda na to, że urzędnicy (burmistrz?) chcąc ukryć blamaż i niekompetencję w sprawie solarów, sięgają już nie tylko po pomówienia, ale zwyczajnie kłamią. Taki wniosek można wyciągnąć choćby z listu czytelnika, który rzeczowo przeanalizował przekaz informacyjny wychodzący z UM Myszków. Również w sprawie spotkania z 3.09, na które powołuje się magistrat.       26.12.2012 20:08
Reklama
Reklama
Policyjne gniazdo?
Policyjne gniazdo?
(Gniazdów) Od jakiegoś czasu – mieszkańcy Gniazdowa nie potrafią jednoznacznie określić daty - w ich miejscowości patrole policji pojawiają się nawet kilka razy dziennie. Mandaty sypią się jak z rękawa za najdrobniejsze przewinienia. Powodów,  takiej aktywności policjantów w Gniazdowie, gm. Koziegłowy zdaniem mieszkańców szukać trzeba w internecie. A dokładnie na youtube, pod hasłem „myszkowska policja”. Autor firmu jest… z Gniazdowa.       26.12.2012 20:08
Miała 3 promile za kółkiem
Miała 3 promile za kółkiem
(Myszków) 35-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak prowadzone przez nią Daewoo Tico wypadło z jezdni, uderzyło w zaparkowany na poboczu samochód i dachowało. Okazało się, że siedząca za kółkiem kobieta była pijana. W jej organizmie buzowały blisko 3 promile alkoholu. Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło na ulicy Jana Pawła II w Myszkowie, w niedzielę 16 grudnia, około 21.00.       26.12.2012 20:07
Reklama
Lustra nie będzie
Lustra nie będzie
(Myszków) – Jestem kierowcą od wielu lat, wydaje mi się, że zdobyłem za kółkiem dość duże doświadczenie. Często zdarza mi się w Myszkowie korzystać z ulicy Kwiatkowskiego, z której włączam się vis a vis Urzędu Miasta w ulicę Kościuszki. I zawsze przychodzi mi do głowy myśl, że w tym miejscu przydałoby się lustro, które kierowcom jadącym od strony sądu dawałoby pewność, że od strony Żarek drogę mają wolną – dzieli się swym komunikacyjnym pomysłem jeden z naszych czytelników. Drogowcy odrzucają jednak ten pomysł.       26.12.2012 20:07
Reklama
Reklama
Reklama
Dołożą się do karetki
Dołożą się do karetki
(Żarki) „Zrzutka” na karetkę także z udziałem Żarek. Tę informację potwierdziła uchwałą Rada Gminy podjęta na sesji 14 grudnia. Za wsparcie dziękował obecny na posiedzeniu dyrektor SP ZOZ w Myszkowie Jacek Kret. Przekonywał, że karetka, która stacjonować będzie w Żarkach, podniesie bezpieczeństwo mieszkańców. Radny Alojzy Zieliński, także w trosce o zdrowie mieszkańców, zabrał głos w sprawie kolejnej „afery masztowej”. Wieża telekomunikacyjna jednej z sieci telefonii komórkowej, niespodziewanie wyrosła na prywatnej działce pomiędzy ul. Cegielnianą i  Ogrodową. Pozwolenie na budowę wieży wydało Starostwo Powiatowe w Myszkowie. „Ustawa śmieciowa” została z obrad zdjęta.       26.12.2012 20:07
W PORAJU WYKOLEIŁ SIĘ POCIĄG
W PORAJU WYKOLEIŁ SIĘ POCIĄG
(Poraj) Około kilometra przed przejazdem kolejowym w Poraju, w czwartek 13 grudnia wykoleił się jadący w kierunku Katowic pociąg towarowy relacji Warszawa Okęcie - Zawiercie. Między 16.00 a 17.00 z torów wypadło 8 wagonów, uszkodzona została lokomotywa. Na odcinku kilkuset metrów zniszczona została trakcja. Wypadek sparaliżował ruch pociągów na trasie Częstochowa – Myszków. Przywracanie pełnego ruchu na tym odcinku trwało kilka dni. Pasażerowie, korzystający na co dzień z pociągów, w tym czasie korzystali z komunikacji zastępczej.       26.12.2012 20:06
Reklama
ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE
ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE
(Jastrząb) Zupa typu włoskiego, ryba po grecku, pulpety, sernik wiedeński, makowiec, lody, soki, ajerkoniak i pyszne swojskie bułeczki – to świąteczne menu wypróbowane przez uczestników kolejnych warsztatów kulinarnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Poraju. Szóste wydanie imprezy odbyło się w środę 5 grudnia. 26.12.2012 20:06
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama