Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 01:28
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

ZDAWALNOŚĆ MATUR NAJGORSZA W „KWIATKOWSKIM” I W ŻARKACH
ZDAWALNOŚĆ MATUR NAJGORSZA W „KWIATKOWSKIM” I W ŻARKACH
(powiat myszkowski) Tegoroczne egzaminy dojrzałości pogrążyły wielu zdających. Tak niskiej zdawalności nie było od dawna. To niewątpliwie kuriozum, bowiem by zdać maturę, wystarczyło rozwiązać poprawnie jedynie 30% zadań. Maturzyści w powiecie myszkowskim poradzili sobie dobrze. Przekroczyli średnią krajową i wojewódzką o kilka punktów. Najwięcej maturzystów zdało w Będuszu (88,24%) i w myszkowskim LO (85%). W Żarkach zdawalność wyniosła ok. 65%. W „Kwiatkowskim” wynik zdawalności to tylko 57,78%. Niedouczeni i pechowcy mogą poprawiać maturę z jednego przedmiotu w sierpniu.       14.07.2014 09:40
Reklama
Reklama
GMINA KOZIEGŁOWY TO WIELKA RODZINA
GMINA KOZIEGŁOWY TO WIELKA RODZINA
(Koziegłowy) A jak mówi stare polskie porzekadło – wszystko zostaje w rodzinie. Koziegłowy - to właśnie ta gmina, której rodzinne więzi zasługują na wybitną uwagę naszych Czytelników. To, że na drzwiach urzędniczych widzimy te same nazwiska co w radzie - jest już normą. Mniej normalne jest to, że te same nazwiska zwyciężają w przetargach. Organy ścigania radnych nie rozliczą za to, że ich rodziny wygrywają przetargi. To nie jest przestępstwo. Rozliczyć możemy radnych my. W jesiennych wyborach. Bo o interes mieli dbać – nie własny – a nasz wspólny.       14.07.2014 09:39
Reklama
Reklama
SPŁONĄŁ MŁYN PRZY WJEŹDZIE DO LELOWA
SPŁONĄŁ MŁYN PRZY WJEŹDZIE DO LELOWA
(Lelów) Wjeżdżających do Lelowa od strony Niegowy witał młyn wodny, znajdujący się tuż za mostem na rzece Białce. Charakterystyczny, związany krajobrazowo z miejscowością budynek, zbudowany na początku XX wieku, spłonął w czwartek 3 lipca.       14.07.2014 09:35
Reklama
POŻAR W ŻARKACH LETNISKU
POŻAR W ŻARKACH LETNISKU
(gm. Poraj) We wtorek po godz. 16.00 wybuchł groźny pożar w samym centrum Żarek Letniska. Zapalił się niewielki zakład szyjący firanki przy ul. Hrabiny Raczyńskiej. Dzięki bardzo sprawnej akcji jednostek zawodowych Straży Pożarnej i licznym OSP, które szybko przybyły na miejsce, tylko częściowemu spaleniu uległ budynek warsztatowy. Zagrożenie było jednak bardzo poważne, gdyż umiejscowiony wśród wysokich sosen budynek, stając w ogniu, stwarzał realne zagrożenie dla rozprzestrzenienia się ognia na inne budynki. Na szczęście ogień został szybko opanowany i nie dosięgnął drzew.       14.07.2014 09:35
Reklama
Reklama
POŻAR NA PARTYZANTÓW
POŻAR NA PARTYZANTÓW
(Myszków) Olej hartowniczy zapalił się w specjalnej wannie w jednym z zakładów przy ulicy Partyzantów w Myszkowie, na terenie dawnego Mystalu, vis a vis Powiatowego Urzędu Pracy. Na szczęście z zagrożeniem w porę uporali się strażacy z pięciu zastępów. W pożarze nikt nie ucierpiał.       14.07.2014 09:33
AWANSE ŚWIĄTECZNYM PREZENTEM
AWANSE ŚWIĄTECZNYM PREZENTEM
(Myszków) W piątek 4 lipca w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Święta Policji. Tego dnia 43 funkcjonariuszy z myszkowskiego garnizonu awansowano na wyższe stopnie służbowe. Wyróżnionym gratulował m.in. I Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, młodszy inspektor Zbigniew Klimus.       14.07.2014 09:32
Reklama
Naprawili jedną ulicę, zepsuli drugą
Naprawili jedną ulicę, zepsuli drugą
(Żarki Letnisko) Ulica Spokojna w Żarkach Letnisku spokojną jest tylko z nazwy. Każde większe opady deszczu wywołują na Spokojnej burzę. Im większe opady, tym mocniej mieszkańcy rzucają gromami w stronę władz gminy. To w nich upatrują odpowiedzialności za to, że ich ulicą przejechać, ani tym bardziej przejść się nie da. Zdaniem Mieczysława Danielskiego gmina naprawia ulicę bezmyślnie i bezskutecznie.       14.07.2014 09:32
Reklama
Reklama
Reklama
NOWA LOKALIZACJA I „NIETYPOWA” POGODA - TO BYŁY PIĘKNE DNI
NOWA LOKALIZACJA I „NIETYPOWA” POGODA - TO BYŁY PIĘKNE DNI
(Myszków) Tegoroczne Dni Myszkowa były zupełnie inne od tych organizowanych w latach poprzednich. Zmieniło się przede wszystkim miejsce, gdzie zorganizowano imprezę. Zdecydowano, że tegoroczne święto miasta odbędzie się w jego centrum, na Placu Dworcowym. Zastanawialiśmy się, czy to dobra lokalizacja, ale wątpliwości rozwiali sami mieszkańcy Myszkowa, którym, jak się wydaje - Plac Dworcowy jako miejce wielkiego festynu przypadł do gustu. Do nowej sytuacji dostroiła się także pogoda. W odróżnieniu od lat poprzednich, podczas tegorocznych Dni Myszkowa aura była nadzwyczaj sprzyjająca. Z nieba nie spadła ani jedna kropla deszczu.       14.07.2014 09:30
DOBRA ZABAWA NIE PRZEGRAŁA Z POGODĄ
DOBRA ZABAWA NIE PRZEGRAŁA Z POGODĄ
(Poraj) Chwiejna aura nie odstraszyła tysięcy ludzi, którzy przez dwa ostatnie weekendowe dni czerwca bawili się na „Dniach Gminy Poraj”. Publiczność, prócz lokalnych artystów i zespołów, bawili m.in. Krzysztof Krawczyk, Jacek Łaszok, czyli Stachursky, Halina Kunicka, Stan Tutaj, Poparzeni Kawą Trzy i Ras Luta. Organizatorzy zabawy po raz kolejny po mistrzowsku przygotowali jej program, tak, by każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie. Psikusa sprawiła pogoda, ale nawet deszczowa aura nie zepsuła dobrych humorów bawiących się ludzi.       14.07.2014 09:28
Reklama
TO NADAL RADNI CZY JUŻ TYLKO LEKARZE?
TO NADAL RADNI CZY JUŻ TYLKO LEKARZE?
(Myszków) Takie pytania można zadać niemal po każdej sesji Rady Powiatu Myszkowskiego. Coraz częściej znać o sobie dają profesje radnych. Zwłaszcza lekarzy, bo w składzie rady jest ich czworo – dwoje związanych z prywatnymi przychodniami – Zofia Jastrzębska i Janusz Jakubiec i dwoje pracujących w myszkowskim szpitalu – Piotr Bańka i naczelna lekarz szpitala Dorota Kaim-Hagar. Jest też starosta Wojciech Picheta – specjalista od geriatrii i były dyrektor szpitala. Gdy mowa o pieniądzach lub o problemach myszkowskiego szpitala, powyższa piątka nie przebiera w słowach. A wszystko podobno w imię dobra pacjenta…   07.07.2014 09:53
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama