Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 30 lipca 2026 00:54
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

OKOLICE REMIZY OSP W CYNKOWIE, W GMINIE KOZIEGŁOWY, POD SPECJALNYM NADZOREM POLICJI

Okolice remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Cynkowie, w gminie Koziegłowy zostały objęte specjalnym nadzorem Policji. Powodem działań jest zachowanie zbierającej się tam młodzieży, zakłócającej porządek publiczny.
OKOLICE REMIZY OSP W CYNKOWIE, W GMINIE KOZIEGŁOWY, POD SPECJALNYM NADZOREM POLICJI

Autor: arc policja

Podziel się
Oceń

W związku z sygnałami dotyczącymi gromadzenia się młodzieży w rejonie ul. Strażackiej w Cynkowie, w pobliżu budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, w okresie od 01.02.2026 r. do 31.07.2026 r. realizowane są działania priorytetowe ukierunkowane na ograniczenie zachowań naruszających porządek publiczny oraz poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, informuje mł. asp. Klaudia Maladyn, oficer prasowy KPP w Myszkowie.

Policja stwierdziła m.in.  zakłócanie spokoju i porządku publicznego,  używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym, picie alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecanie miejsca publicznego,  niszczenie mienia.

Są to zachowania podpadające pod w Kodeks wykroczeń, m.in.:  art. 51 Kodeksu wykroczeń – zakłócanie spokoju i porządku publicznego,  art. 141 Kodeksu wykroczeń – używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym,  art. 145 Kodeksu wykroczeń – zaśmiecanie miejsca publicznego,  art. 124 Kodeksu wykroczeń – niszczenie lub uszkadzanie mienia, a także art. 43¹ ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, dotyczący spożywania alkoholu w miejscach publicznych objętych zakazem.

Kto narusza przepisy prawa musi liczyć się  z konsekwencjami prawnymi, w tym nałożeniem mandatu karnego, skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu, a w przypadku osób nieletnich – powiadomieniem rodziców lub opiekunów prawnych oraz sądu rodzinnego.

Rejon ten będzie objęty zwiększoną liczbą patroli policyjnych, które będą reagowały na wszelkie przypadki naruszania obowiązujących przepisów prawa.

Policja apeluje do mieszkańców, w szczególności do osób młodych, o przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz poszanowanie spokoju i bezpieczeństwa innych osób.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: A ja się pytam gdzie rozkradli te 46 milionów na poradnik "Bądź gotowy". Miał otrzymać każdy obywatel. Ja i nikt z mojej dużej rodziny nie otrzymał tego szmatławca na którym ktoś zarobił z rodzinki wiadomego pediatry udającego Top Guna Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:16 Źródło komentarza: 21 lipca zawyją syreny alarmowe. Spokojnie, to tylko ćwiczenia Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz syreny to mamy takie chyba by nie stresować piesków i kotków. Kiedyś w Koziegłowach była porządna syrena a teraz unowocześnili i jest taka jakby chorowała na gruźlicę. Jakoś tych ćwiczeń nie udało mi się usłyszeć. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:09 Źródło komentarza: 21 lipca zawyją syreny alarmowe. Spokojnie, to tylko ćwiczenia Autor komentarza: 0987 Treść komentarza: MILIONERZY ROSNĄ JAK GRZYBY PO DESZCZU. - PS. A SWOJĄ DROGĄ CIEKAWE ILU TEN EKSPERYMENT PRZEŻYJE BEZ USZCZERBKU NA ZDROWIU??? Data dodania komentarza: 24.07.2026, 14:25 Źródło komentarza: CHIRURDZY Z MYSZKOWA: BĘDZIEMY ROBILI NAJTRUDNIEJSZE OPERACJE Autor komentarza: A2345678 Treść komentarza: Urzędnicy Sprzedawali Dane Gangsterom! Co Dalej z KSeF? Data dodania komentarza: 22.07.2026, 14:32 Źródło komentarza: PROKURATURA. WYMYŚLILI INTRATNY INTERES. WYMUSZALI TRUDNIE DO ODZYSKANIA WIERZYTELNOŚCI. POD PRZYKRYWKĄ LEGALNEJ DZIAŁANOŚCI Autor komentarza: e8909 Treść komentarza: S U K C E S N A M I A R Ę P U T I N A !!! MYSZKOWSKIE SYRENY NAJWYRAŻNIEJ SĄ ZWALONE, BO WYŁY BARDZO CIENKO NICZYM WYKASTROWANY KOGUT. Rozumni ludzie pukali się też na ulicy po głowach. Bo w samoobrone miejską i powiatową już władzom nikt, co ma choćby dwa zwoje mózgowe, nie uwierzy. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 13:57 Źródło komentarza: 21 lipca zawyją syreny alarmowe. Spokojnie, to tylko ćwiczenia Autor komentarza: 🏍️ Treść komentarza: 👍🏍️ Data dodania komentarza: 17.07.2026, 10:38 Źródło komentarza: MKM 1948: XIII Skalny Zlot Motocyklowy już ten weekend!
Reklama
Reklama
Reklama