Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 15 czerwca 2026 14:42
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama
Wybory Prezydenckie 18 maja:

Szymon Hołownia rusza z kampanią na Śląsku. Niestety nie u nas

Kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia już jutro 13 marca (czwartek) będzie prowadził trzydniową kampanię w województwie śląskim. Niestety nie mamy potwierdzenia aby kandydat Polski 2050 i PSL miał odwiedzić Myszków lub Zawiercie. W czwartek odwiedzi Jastrzębie Zdrój, Cieszyn i Bielsko-Białą. Jak informuje biuro prasowe komitetu wyborczego kandydata, będzie on w sobotę w Częstochowie.
Podziel się
Oceń

Szymon Hołownia karierę polityczną rozpoczął w 2020 r., kiedy to ogłosił swój start w ówczesnych wyborach prezydenckich. Wówczas jego program wyborczy był skupiony m. in. na bezpieczeństwie narodowym, ochronie środowiska, solidarności społecznej, samorządności oraz działalności obywatelskiej. W wyborach w 2020 roku zajął 3 miejsce, w pierwszej turze z wynikiem 13,87% głosów. W 2023 roku z poparciem Polski 2050, PSL, Nowej Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej, został ogłoszony kandydatem na Marszałka Sejmu, a 13 listopada został wybrany na ten urząd z liczbą 265 głosów poselskich. Pod koniec 2024 roku Hołownia ogłosił swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich w 2025 roku. Startuje z poparciem Polski 2050 oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Harmonogram wizyty – 13 MARCA:

13:00 – Briefing prasowy – Jastrzębie-Zdrój
Temat: Wizja prezydentury: Rozwój po polsku, czyli jak walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym.
Lokalizacja: Hala Widowiskowo-Sportowa, Al. Jana Pawła II 6, Jastrzębie Zdrój (📍Pinezka)

16:00 – Spotkanie otwarte z mieszkańcami – Cieszyn
Mieszkańcy będą mieli możliwość zadawania pytań o cele i priorytety przyszłej prezydentury 
Lokalizacja: COK Dom Narodowy, ul. Rynek 12, Cieszyn (📍Pinezka)

18:00 – Spotkanie otwarte z mieszkańcami – Bielsko-Biała
Spotkanie będzie okazją do rozmowy o ważnych dla mieszkańców sprawach, zarówno tych globalnych jak i lokalnych.
Lokalizacja: Sala Redutowa pod Orłem, ul. 11 listopada 60/62, Bielsko-Biała (📍Pinezka)

W sobotę w Częstochowie. A może zahaczy o Myszków?

W sobotę 15 marca Kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia odwiedzi też Częstochowę. Biuro Prasowe Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta RP Szymona Hołowni przekazało naszej redakcji taką informację: -Szymon Hołownia odwiedzi Częstochowę w sobotę, 15 marca. W najbliższym czasie przekażemy szczegółowe informację na temat harmonogramu.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco. A może uda się, że kandydat odwiedzi Myszków lub Zawiercie?

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: zgred Treść komentarza: Najwyraźniej cierpicie na efekt poszczepienny, który rzucił wam się wam na oczy. Po szpricy oby tylko się tylko na tym skończyło. Bo te OSTATNIO masowe turboraki ... PRZERAŻAJĄ. Data dodania komentarza: 31.05.2026, 16:26 Źródło komentarza: Kopciuchy trują nie tylko zimą
Reklama
Reklama
Reklama