Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 15:03
Przeczytaj!
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama 2
Reklama

Artykuły

ZABRALI ZE SOBĄ DOBRE WSPOMNIENIA
ZABRALI ZE SOBĄ DOBRE WSPOMNIENIA
(Żarki) 150-osobowa grupa młodzieży, uczniów Rogozin High School w Kiriat Ata w północno – zachodniej części Izraela gościła w Zespole Szkół w Żarkach. Wizyta, która miała miejsce 8 października była częścią polsko-izraelskiego projektu edukacyjnego, którego celem jest nawiązywanie kontaktów między młodzieżą obydwu krajów, wspólne poznawanie swojej złożonej historii, a także kultury i obyczajów.       12.11.2013 09:07
Reklama
Reklama
BRZYDKA CZY NAJPIĘKNIEJSZA?
BRZYDKA CZY NAJPIĘKNIEJSZA?
(Myszków) Realizująca przebudowę ulicy 3 Maja w Myszkowie firma Skanska S.A. zdążyła z zakończeniem inwestycji w zaplanowanym na 30 października terminie. W poniedziałek 28 października zgłosiła zakończenie prac, dzień później pracownicy firmy wykonywali jeszcze ostatnie prace wykończeniowe oraz porządkowali teren. Teraz, kiedy ulicę widać już w pełnej krasie wykonaną robotę mogą ocenić mieszkańcy. Ich zdania na temat remontu arterii w centrum miasta są jednak podzielone. Ulica w nowej szacie ma tyle samo zwolenników, co przeciwników.       04.11.2013 10:08
Reklama
Reklama
Ile wydamy na Wszystkich Świętych?
Ile wydamy na Wszystkich Świętych?
(Myszków) Wszystkich Świętych już jutro. Dla wielu z nas to jedyna okazja w roku, by odwiedzić groby bliskich. Znicze, kwiaty, sprzątanie grobów to spory wydatek, choć są i tacy, którzy twierdzą, że w tym roku nie jest aż tak drogo. – Ceny może i wzrosły, ale mam czas, by znaleźć atrakcyjne promocje. Kwiaty kupuję żywe w markecie, bo te sztuczne kradną – powiedział pan Marian. Pani Stefania na cmentarne hieny znalazła sposób: - Każdy płatek sztucznych kwiatów zaznaczam flamastrem, zwykle są to inicjały, czasem jakieś wzorki. Znaczę także znicze. Mam pewność, że rabuś nie sprzeda już mojej własności, bo to nie może być tak, że ktoś bezcześci groby i marnotrawi moje ciężko zarobione pieniądze. A jeśli o tych ostatnich mowa – to zmian dużych do roku ubiegłego nie ma. Średnio rodzina wyda na znicze i kwiaty ok. 100zł. Im większa rodzina, tym wydatki większe.       04.11.2013 10:05
Reklama
„SKASOWAŁ” ŚWIATŁA, ZABRUDZIŁ JEZDNIĘ
„SKASOWAŁ” ŚWIATŁA, ZABRUDZIŁ JEZDNIĘ
(Siedlec Duży) Blisko dwie godziny trwały w czwartek 24 października utrudnienia w ruchu na krajowej „jedynce” w Siedlcu Dużym. Kierowca ciężarowego Mercedesa nie zdążył wyhamować przed skrzyżowaniem i „skasował” sygnalizację świetlną. Podczas usuwania skutków kolizji jeden pas ruchu w kierunku Katowic był zablokowany.       04.11.2013 10:03
Reklama
Reklama
CZTERY OFIARY WEEKENDOWYCH WYPADKÓW
CZTERY OFIARY WEEKENDOWYCH WYPADKÓW
(pow. myszkowski) Cztery osoby ranne to bilans dwóch wypadków drogowych do jakich podczas minionego weekendu doszło na drogach powiatu myszkowskiego. W Żarkach w zderzeniu z autem dostawczym ucierpiał motocyklista, w Zabijaku obrażeń doznały pasażerki Fiata Pandy, który uderzył w betonowy mostek. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek oraz ostrożność na drodze, zwłaszcza w najbliższych dniach, kiedy ze względu na Dzień Wszystkich Świętych ruch na drogach będzie bardzo duży.         04.11.2013 10:02
Na Millenium śmieci leżały 2 miesiące
Na Millenium śmieci leżały 2 miesiące
(Myszków) Głosów zadowolenia z tego, jak gminy radzą sobie z ustawą śmieciową jest jak na lekarstwo. Śmieci wielokrotnie odbierane są z opóźnieniem kilkudniowym, tygodniowym, a są i takie przypadki, że firma nie odbiera śmieci od dwóch miesięcy. Taki problem z segregowanymi odpadami mieli mieszkańcy Wspólnoty Millenium 21 w Myszkowie. Plastik, makulatura i BIOodpady leżały w śmietniku przez dwa miesiące i nikt nie chciał ich odebrać. Na innych osiedlach ich mieszkańcy narzekają na śmieci zwożone do ich śmietników samochodami przez nieznane im osoby. 04.11.2013 10:01
Reklama
MOŻE PRZESTAWIĆ SŁUP NA SWÓJ KOSZT
MOŻE PRZESTAWIĆ SŁUP NA SWÓJ KOSZT
(Myszków) Na posesji pana Marka, mieszkańca ulicy Wyzwolenia w Będuszu od wielu lat stoi słup energetyczny. Linia, którą podtrzymuje, po przekątnej przebiega nad jego podwórkiem, wprost do sąsiada. Sam pan Marek z niej nie korzysta, przewody zasilające jego dom w energię biegną z innego słupa. Może nasz czytelnik akceptowałby dalej taką sytuację, jest człowiekiem z natury spolegliwym, boi się jednak, że zwisające przewody mogą kiedyś doprowadzić do nieszczęścia. Zarówno on, jak i jego syn przejeżdżają pod linią dźwigami i zwyżkami. – Już kiedyś prąd mnie poraził – mówi pan Marek. Chce zatem przesunięcia słupa, a tym samym zmiany przebiegu linii. Na takie posunięcie zgadza się Zakład Energetyczny, ale sprawę stawia jasno: musi to zrobić na swój koszt.       04.11.2013 09:45
Reklama
Reklama
Reklama
„KRATKI – PUŁAPKI” JUŻ NIE MA
„KRATKI – PUŁAPKI” JUŻ NIE MA
(Myszków) Rowerzyści poruszający się ulicą 11 Listopada nie są już narażeni na niebezpieczeństwo, jakie niosła za sobą jedna z położonych na niej kratek wodociągowych. Znajdująca się mniej więcej na wysokości Liceum Ogólnokształcącego, przy wysepce autobusowej, zamontowana była w taki sposób, że żebra kratki leżały wzdłuż osi jezdni, a nie w poprzek. Łatwo przewidzieć co mogłoby się stać, gdyby rowerzysta jadący ulicą wjechał w jedną z podłużnych szczelin kołem. Opisywana przez nas dwa tygodnie temu kratka została wymieniona.       04.11.2013 09:42
Nowe umiejętności i nowa elewacja
Nowe umiejętności i nowa elewacja
(Pustkowie Lgockie) Projekt „Aktywna wieś – nowe umiejętności, nowe perspektywy” otworzył drzwi na rynku pracy dla 12 osób z gminy Koziegłowy, a remizie OSP w Pustkowiu Lgockim dał nową szatę. Przez kilka tygodni kursanci poznawali teorię z zakresu robót budowlanych, a później swą wiedzę testowali – docieplając strażacki budynek.       04.11.2013 09:40
Reklama
W OŚWIADCZENIU STAROSTY TERENÓWKI BRAK
W OŚWIADCZENIU STAROSTY TERENÓWKI BRAK
(Myszków) Oświadczenia majątkowe starosty Powiatu Myszkowskiego to ostatnio gorący temat, zwłaszcza od czasu, gdy myszkowska policja przesłała wniosek o wszczęcie śledztwa, w kierunku czy starosta nie popełnił przestępstwa z tzw. „ustawy antykorupcyjnej”. W ubiegłym tygodniu sam starosta Wojciech Picheta (czynności sprawdzające toczą się w sprawie, nie „przeciwko” konkretnej osobie, ale nie da się nie dostrzec kto pełni funkcję starosty) w sprostowaniu-oświadczeniu które opublikowaliśmy deklaruje, że „jego oświadczenie majątkowe zawiera wyłącznie prawdziwe informacje”. Czy na pewno? Wg. informacji potwierdzonych przez Gazetę Myszkowską w 2011 roku starosta Picheta kupił samochód terenowy Toyota Land Cruiser z roku 2008. Nie wpisał go w oświadczenie majątkowe za 2011 rok. Luksusowa terenówka pojawia się dopiero w oświadczeniu za rok 2012.       28.10.2013 10:30
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama