Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 02:38
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

SEKUNDA DO… MISTRZOSTW POLSKI
SEKUNDA DO… MISTRZOSTW POLSKI
(Myszków) Zaledwie tyle dzieli Grzegorza Jakóbka, utalentowanego motocyklistę z Myszkowa, by „przenieść się” z wyścigów zaliczanych do Pucharu Polski do serii startów, które wyłaniają Motocyklowego Mistrza Polski. Podczas drugiego wyścigu 4 rundy PP na torze w Poznaniu pobił swój rekord jednego okrążenia, przejeżdżając ponad czterokilometrowe „kółko” w 1 minutę i 42 sekundy. Jeśli w tym sezonie uda mu się pojechać o sekundę szybciej automatycznie awansuje do elity polskich motocyklistów, walczących o tytuł Mistrza Polski.       25.08.2014 09:47
Reklama
Reklama
NAWAŁNICA SZALAŁA NAD GMINĄ NIEGOWA
NAWAŁNICA SZALAŁA NAD GMINĄ NIEGOWA
(Mzurów, Dąbrowno) Burza, która w poniedziałek 11 sierpnia przeszła nad naszym regionem dokonała poważnych szkód w gminie Niegowa. Najgorzej było w Mzurowie i Dąbrownie, gdzie huraganowy wiatr zrywał dachy z domów i budynków gospodarczych, łamał grube drzewa jak zapałki. Sile nawałnicy nie oparła się linia zasilająca średniego napięcia, dostarczająca prąd do mieszkańców Mzurowa, Dąbrowna, Gorzkowa Nowego i Gorzkowa Starego. Spływająca ze wzgórz deszczówka niszczyła drogi i przepusty, zalewała piwnice domów. - To był jeden wielki koszmar – mówią mieszkańcy, którzy najbardziej odczuli skutki nawałnicy. Na szczęście burza nie pociągnęła za sobą ofiar w ludziach.   18.08.2014 09:20
Reklama
Reklama
Na Spółdzielczej będzie park
Na Spółdzielczej będzie park
(Myszków) Teren ogródków działkowych przy ulicy Spółdzielczej w Myszkowie przez wiele lat był parkiem rozrywki dla bezdomnych i pijaków. Niebawem to się zmieni. Wieloletnia batalia mieszkańców osiedla o stworzenie parku rozrywki zakończyła się sukcesem. Gmina Myszków ogłosiła przetarg na stworzenie dokumentacji projektowej ogródka rekreacyjnego wraz z placem zabaw dla dzieci. Będzie miejsce do grilla, jazdy na rowerze czy sankach oraz alejki spacerowe z ławkami.       18.08.2014 09:18
Reklama
ODNALEZIONA PO PIĘCIU LATACH
ODNALEZIONA PO PIĘCIU LATACH
(Myszków) Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie odzyskali wartą ponad 100 tysięcy złotych koparkę Hitachi. Pochodzącą z przestępstwa maszynę budowlaną mundurowi „namierzyli” na jednej z posesji w Cynkowie.       18.08.2014 09:17
Reklama
Reklama
DWIE OFIARY ZAGAPIENIA
DWIE OFIARY ZAGAPIENIA
(Żarki) Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu busa z samochodem osobowym, do jakiego doszło w czwartek 7 sierpnia w Żarkach. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci, z ich wstępnych ustaleń wynika jednak, że zawinił kierowca dostawczego Mercedesa.       18.08.2014 09:16
NACZEPA POZOSTANIE JEDNAK W MYSZKOWIE
NACZEPA POZOSTANIE JEDNAK W MYSZKOWIE
(Myszków) W nr 31 Gazety Myszkowskiej informowaliśmy o odnalezieniu przez myszkowskich policjantów naczepy do samochodu ciężarowego, która miała pochodzić z kradzieży i figurować w systemie Schengen, jako pojazd utracony na terenie Danii. Pojazd zabezpieczono. – Policja chyba odtrąbiła swój „sukces” zbyt wcześnie - mówi właściciel opisanej na naszych łamach przyczepy, pokazując nam zawiadomienie z Prokuratury Rejonowej w Myszkowie, która po zaledwie pięciu dniach od „odzyskania” naczepy wydała decyzję o …umorzeniu dochodzenia w tej sprawie.       18.08.2014 09:15
Reklama
BASEN NIE BĘDZIE ZAMYKANY
BASEN NIE BĘDZIE ZAMYKANY
(Żarki Letnisko) Tegoroczna letnia aura sprzyja miłośnikom słonecznych i wodnych kąpieli. W upalne dni brzegi zbiorników wodnych przeżywają prawdziwe oblężenie. Dużą popularnością cieszy się kąpielisko na rzece Czarce w Żarkach Letnisku. Do niedawna odpoczynek nad basenem w tej miejscowości psuły jednak godziny, w jakich był udostępniany. Można było z niego korzystać tylko od 10 do 19.00, a w weekendy godzinę dłużej. Czas funkcjonowania kąpieliska był dostosowany do godzin pracy ratowników. Kiedy ci szli do domów, teren basenu musieli opuścić wszyscy. Zamknięte bramy uniemożliwiały nie tylko kąpiel czy plażowanie, także spacery nad brzegami zbiornika. Sytuację zmieniła podpisywana licznie przez mieszkańców miejscowości i turystów petycja. Uwzględniając ją wójt gminy Poraj Łukasz Stachera zdecydował, że od 1 sierpnia bramy strzegące dostępu na teren basenu nie będą zamykane. Po zakończeniu oficjalnych godzin otwarcia basenu, kiedy nie ma ratowników, kąpiemy się na własną odpowiedzialność.       18.08.2014 09:14
Reklama
Reklama
Reklama
Pałac Biskupów drożeje i gnije?
Pałac Biskupów drożeje i gnije?
(Koziegłowy) Co najmniej dwieście tysięcy zł więcej kosztować będzie odbudowa Pałacu Biskupów w Koziegłowach. To koszt dodatkowych prac, których koziegłowscy urzędnicy nie potrafili przewidzieć wcześniej. Mieszkańcy sugerują jednak, że cena wzrośnie przez naprawy po czerwcowym zalaniu kilku pomieszczeń w budynku. Zniszczenia były tak duże, że wykonawca - firma A1 Projekt z Bytomia musiała kuć tynki i sztukaterie, osuszać ściany i ponownie wykańczać pomieszczenia. Urząd sugestiom mieszkaców stanowczo zaprzecza.       18.08.2014 09:13
Święto koziegłowskiej gminy już za nami
Święto koziegłowskiej gminy już za nami
(Koziegłowy) Zabytkowe samochody, które można było oglądać przy akompaniamencie akordeonistów. Kiermasz antyków i rękodzieła. Gorąca muzyka latynoska. I po raz pierwszy od wielu lat uczestnictwo w święcie gminy jej włodarza – Jacka Ślęczki. Tak podsumować można tegoroczne Dni Koziegłów, które obchodziliśmy 19 i 20 lipca.       18.08.2014 09:12
Reklama
Jak radni „kupują” głosy wyborców
Jak radni „kupują” głosy wyborców
(Myszków) Za 100 tys. zł wydane przez powiat na chodnik w Moczydle zaskarbi sobie wdzięczność wyborców ze swojej miejscowości na jesień wicestarosta Mariusz Trepka. Wygranej w wyborach może być też niemal pewna rodzina Kołodziejczyków z gminy Koziegłowy. Joanna Kołodziejczyk w gminnej radzie i Piotr Kołodziejczyk w powiatowej zabiegali o remont drogi w Cynkowie. Pytanie, czy te inwestycje byłyby zrealizowane, gdyby nie przebiegłe zagrania Zarządu Powiatu Myszkowskiego?       11.08.2014 10:26
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama