Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 04:46
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

„BAJKA” JAK Z BAJKI
„BAJKA” JAK Z BAJKI
(Poraj) Świetnie działające, przyciągające prawdziwe tłumy chętnych, mające w swej ofercie premierowe emisje filmów, imprezy i wydarzenia kulturalne – tak w pamięci mieszkańców Poraja zapisało się Kino „Bajka”. Po „latach tłustych” przyszły jednak gorsze czasy. Przez ostatnie kilkanaście lat kino wykorzystywane było sporadycznie, ale za to regularnie niszczało. Obiekt doczekał się jednak modernizacji, dzięki której zyskał zupełnie nowe oblicze. Otwarcie kina „Bajka” po remoncie odbyło się 7 października. Jak przystało na „imprezę filmową” nie obyło się bez czerwonego dywanu i gwiazdy srebrnego ekranu. Wśród osób przecinających symboliczną „wstęgę”, którą zastąpiła taśma filmowa,znalazła się aktorka Magdalena Cielecka pochodząca z Żarek Letniska.       24.10.2014 09:42
Reklama
Reklama
„BOCIANIA” PRZYSŁUGA
„BOCIANIA” PRZYSŁUGA
(Myszków) Mieszkańcy ulicy Bocianiej w Myszkowie – Nowej Wsi ucieszyli się na wieść, że została ona zaplanowana do remontu. Liczyli, że stan drogi, przy której stoją ich domy znacznie się poprawi. Radość szybko jednak ustąpiła złości, kiedy zobaczyli, w jaki sposób ulica została wyremontowana. Na szutrowej do tej pory drodze położone zostały betonowe płyty „jomb” Tyle, że byle jak i krzywo. Pracownicy firmy pozostawili także przy płotach i bramach mieszkańców pryzmy żwiru. Ulica miała zostać „odebrana” przez urzędników z magistratu w czwartek 2 października, przedstawiciele urzędu miasta przekazali jednak przedstawicielom wykonawcy remontu pismo, że za taki remont nie zapłacą, dopóki nie zostaną wykonane konieczne poprawki.   13.10.2014 14:27
Reklama
Reklama
Chaos na cmentarzu
Chaos na cmentarzu
(Myszków) Do wykopanych przez SANiKO kwater na cmentarzu komunalnym w Myszkowie można było przez przypadek wpaść. W dodatku grobowce zostały wykopane na tyle blisko już istniejących nagrobków, że mogło dojść do ich uszkodzenia, a nawet profanacji zwłok. O takiej sytuacji zaalarmowała Gazetę Myszkowską czytelniczka, która właśnie pochowała teścia. W ostatnim rzędzie, więc SANiKO podkopało i ten grób. Kobieta za naszym pośrednictwem pyta, czy zarządca cmentarza, czyli firma SANiKO, nie mógłby przygotować jednorazowo więcej kwater, aby nie powodować niebezpiecznej sytuacji, że ktoś wpadnie do wykopu, odwiedzając ledwie co pochowanego członka rodziny. SANiKO tłumaczy, że buduje tylko po 4 kwatery „na zapas” ze względu na niewielki budżet przeznaczony konkretnie na ten cel. Ale firma zarządzająca cmentarzem wyciąga wnioski i przeprasza za sytuację.   13.10.2014 14:27
Reklama
DRAMAT NA KOŚCIUSZKI ŻONA ZABIŁA MĘŻA
DRAMAT NA KOŚCIUSZKI ŻONA ZABIŁA MĘŻA
(Myszków) Do wielkiej tragedii doszło w niedzielę 5 października w jednym z mieszkań przy ulicy Kościuszki w Myszkowie. Podczas awantury 29-letnia Joanna Z. pchnęła śmiertelnie nożem swego dwa lata starszego męża Grzegorza. Mężczyzna zmarł. Małżonkowie wychowywali wspólnie trójkę dzieci. To właśnie dla nich wydarzenia z minionej niedzieli są największym dramatem: ich ojciec nie żyje,  matce grozi kara dożywotniego więzienia.   13.10.2014 14:27
Reklama
Reklama
MYSZKÓW TO FIRMA, KTÓRĄ CHCIAŁBYM ZARZĄDZAĆ
MYSZKÓW TO FIRMA, KTÓRĄ CHCIAŁBYM ZARZĄDZAĆ
(Myszków) Uważa, że miasto to przedsiębiorstwo, które powinno mieć dobrego menedżera, dlatego swoją wiedzę i doświadczenie chciałby wykorzystać w zarządzaniu Myszkowem. Też ma brata bliźniaka, ale daleko mu do skrajnych politycznych poglądów, bo jego zdaniem w polityce najważniejszy jest człowiek, a nie doktryna. Na pikniku przedwyborczym będzie częstował przybyłych piwem, ale nie po to by zmusić wyborców do oddania głosów, a by umilić im zabawę. Z kandydatem na burmistrza Myszkowa, Sławomirem Kaczyńskim rozmawiamy o tym dlaczego ubiega się o fotel włodarza Myszkowa oraz o jego pomysłach na rozwój miasta.       13.10.2014 14:27
NIE BOJĘ SIĘ WYGRAĆ
NIE BOJĘ SIĘ WYGRAĆ
Komitet Wyborczy „Wspólna gmina Koziegłowy” wystawia w wyborach na burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Grzegorza Sikorskiego. Związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej Sikorski, jest obecnie Dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.   13.10.2014 14:27
Reklama
NIEUDANA ZMIANA PASA
NIEUDANA ZMIANA PASA
(Markowice) Trzy osoby zostały ranne w groźnym wypadku do jakiego doszło na krajowej „jedynce” w Markowicach. Osobowy Renault zderzył się z ciężarówką. Po najbardziej poszkodowanego w wypadku kierowcę auta przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ustalaniem okoliczności zdarzenia zajmują się obecnie policjanci z myszkowskiej drogówki.       13.10.2014 14:26
Reklama
Reklama
Reklama
Będzie asfalt w Suliszowicach
Będzie asfalt w Suliszowicach
(gm. Żarki) Jeszcze w tym roku mieszkańcy Suliszowic Podlesia będą mogli jeździć po asfaltowej nakładce. Gmina Żarki otrzyma na przebudowę drogi środki z rezerwy celowej budżetu państwa.   13.10.2014 14:26
Budują turystyczną frajdę
Budują turystyczną frajdę
(Leśniów) Na działce nieopodal leśniowskiego Sanktuarium trwają już prace budowlane, teren został oczyszczony z roślinności. Do końca roku ma powstać tam Turystyczna Frajda – projekt rekreacyjny z linowym placem zabaw, torem rowerowym, zadaszonymi miejscami do odpoczynku. Inwestycja kosztować będzie ponad milion zł, z czego gmina Żarki wyda jedynie 150 tys. zł, pozostałą część pokryją środki unijne.       13.10.2014 14:26
Reklama
GMINA MUSI ZAPŁACIĆ
GMINA MUSI ZAPŁACIĆ
(Myszków, Koziegłowy) Wszystkie możliwe sposoby do walki o prawo do własności wykorzystała Maria Kuziorowicz, której gmina Koziegłowy wybudowała bez jej zgody drogę na działce. Mowa o drodze łączącej Koziegłowy z Koziegłówkami, która kiedyś była nieutwardzonym dojazdem do pól. Dziś asfaltowa jezdnia oraz wykoszone pobocza zajmują kilkadziesiąt prywatnych działek. Na walkę z gminą zdecydowała się tylko Maria Kuziorowicz. Sprawę jej własności badał Wojewódzki Sąd Administracyjny i Sąd Rejonowy w Myszkowie. W środę 24 września zakończyła się rozprawa cywilna, w której Maria Kuziorowicz pozwała gminę o zapłatę za zajęte mienie. Gmina musi zapłacić kobiecie prawie 4, 5 tysiąca złotych plus odsetki.   06.10.2014 10:33
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama