Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 15:12
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

DNI PEŁNE ARTYSTYCZNYCH WRAŻEŃ
DNI PEŁNE ARTYSTYCZNYCH WRAŻEŃ
(Koziegłowy) 18 i 19 lipca - dwa pełne atrakcji dni, podczas których tradycja przeplatała się ze współczesnością. Tak podsumować można tegoroczne Dni Gminy i Miasta Koziegłowy, zorganizowane po raz pierwszy na terenie Centrum Rekreacji przy ośrodku kultury. Pasjonaci motoryzacji mogli podziwiać zabytkowe lub stuningowane pojazdy, fani Abby mogli posłuchać coverów w wykonaniu czeskiego zespołu. Wszyscy jednak z niecierpliwością wyczekiwali występu Carpe Diem i Szymona Wydry.       24.08.2015 09:29
Reklama
Reklama
GRADEK W TRYKOCIE NAJAKTYWNIEJSZEGO
GRADEK W TRYKOCIE NAJAKTYWNIEJSZEGO
(Myszków) Po czterech latach przerwy w poniedziałek 3 sierpnia przez Myszków ponownie przejechali kolarze ścigający się w Tour de Pologne. Trasa drugiego etapu najbardziej prestiżowego polskiego wyścigu kolarskiego wiodła z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej, m.in. przez Żarki i Myszków. Kibice z naszego miasta mieli dwa powody do radości. Cieszyli się z samej możliwości oglądania na żywo doskonałych kolarzy z całego świata, dodatkowo ich aplauz wzbudzał fakt, że jako jednego z pierwszych w granicach miasta mogli oklaskiwać „naszego” Kamila Gradka, który z czterema innymi zawodnikami „uciekł” na początku wyścigu.       24.08.2015 09:29
Reklama
Reklama
Czy to koniec Zespołu Szkół w Będuszu?
Czy to koniec Zespołu Szkół w Będuszu?
(Myszków) W przyszłym roku Zespół Szkół w Będuszu obchodził będzie 50-lecie istnienia. Czy będzie powód do świętowania? Szkoła powoli umiera. We wrześniu szeregów uczniów nie zasilą pierwszoklasiści. Jedynie 20 osób zgłosiło chęć podjęcia edukacji w placówce. To za mało by powstała klasa. Jeśli nikt nie znajdzie pomysłu na wskrzeszenie szkoły, wiele wskazuje na to, że Rada Powiatu Myszkowskiego będzie musiała rozważyć jej likwidację.       24.08.2015 09:29
Reklama
Pożar przy DK-1
Pożar przy DK-1
(Koziegłówki) Śmigłowiec, 16 samochodów pożarniczych, sześćdziesięciu czterech strażaków brało udział w gaszeniu pożaru traw na 20ha nieużytków rolnych przy DK-1 w Koziegłówkach. Zadymienie było tak duże, że patrole policyjne ostrzegając kierowców przed utrudnieniem, spowolniły ruch drogowy na „gierkówce”.       24.08.2015 09:29
Reklama
Reklama
Kamil Gradek uciekał na swoim terenie
Kamil Gradek uciekał na swoim terenie
Ogromnych emocji dostarczył swoim kibicom w miniony poniedziałek (3 sierpnia) wychowanek Błękitnych Koziegłowy Kamil Gradek. W całym powiecie zgromadzeni przy ulicach kibice dopingowali uciekającego przed peletonem reprezentanta Polski. Wieczorem w Dąbrowie Górniczej nasz kolarz stanął na podium by odebrać niebieską koszulkę najaktywniejszego zawodnika.       24.08.2015 09:29
DZIESIĘĆ HEKTARÓW POSZŁO Z DYMEM
DZIESIĘĆ HEKTARÓW POSZŁO Z DYMEM
(Myszków) 13 zastępów strażaków przez kilka godzin walczyło w piątek 14 sierpnia z groźnie wyglądającym pożarem suchej trawy i poszycia leśnego, do jakiego doszło na tzw. Dzierżnie, na granicy Myszkowa i Żarek Letniska. Ogień objął obszar o powierzchni ok. 10 hektarów. Zagrożone były domy wybudowane w tym rejonie.       24.08.2015 09:28
Reklama
CMENTARZ CZYSTY I OGRODZONY
CMENTARZ CZYSTY I OGRODZONY
(Myszków) Wstydliwy dla Myszkowa, i dla władz miasta problem dzikiego wysypiska, na którym gminna spółka Saniko urządziła cmentarz komunalny przy ul. Jana Pawła II możemy uznać za rozwiązany. W ubiegłym tygodniu tuż za grobami trwało wybieranie śmieci zmieszanych z ziemią, a przez kilka dni specjalnie sprowadzony odsiewacz rozdzielał śmieci i gruz od ziemi. Zniknął brzydki, tymczasowy płot oddzielający groby od rekultywowanego terenu, a granice cmentarza wyznacza nowy betonowy płot. Saniko wystąpiło też do TSSE w Myszkowie (Sanepid) o zgodę na użytkowanie cmentarza w nowych granicach. Możemy po 13 latach, gdy Gazeta Myszkowska po raz pierwszy alarmowała, że za płot ówczesnej granicy cmentarza miasto wywozi śmieci, odtrąbić sukces. Teren przeznaczony pod cmentarz jest czysty.   07.08.2015 10:15
Reklama
Reklama
Reklama
KŁADLI ŚWIATŁOWÓD PODCIĘLI KORZENIE
KŁADLI ŚWIATŁOWÓD PODCIĘLI KORZENIE
(Myszków) Burza jaka po południu w sobotę 25 lipca przeszła nad powiatem myszkowskim spowodowała, że strażacy mieli pełne ręce roboty. Nawałnicy towarzyszyły obfite opady deszczu i dość silny wiatr. W Myszkowie na drogę wojewódzką 791, pomiędzy centrum Myszkowa, a Mrzygłodem, przewróciło się niemal w jednej chwili blisko dwadzieścia drzew. To cud, że przez to na ruchliwej drodze nie doszło do tragedii. O wielkim szczęściu może mówić kierowca osobówki, który zatrzymał się kiedy z nieba spłynęły potoki wody pomieszane z gradem. Tuż przed jego autem upadło drzewo, po chwili kolejne upadło tuż za nim, biorąc samochód „w kleszcze”. W opisanym zdarzeniu to jednak nie burza grała „pierwsze skrzypce”. Skutki nawałnicy byłyby z pewnością mniejsze, może nie byłoby ich na tym odcinku wcale, gdyby nie firma, która robiąc wykop w sąsiedztwie drzew naruszyła ich system korzeniowy. Strażacy przez kilka godzin udrażniali całkowicie nieprzejezdną drogę.       07.08.2015 10:15
CHCIELI REMONTU DROGI, ALE NIE TAKIEGO
CHCIELI REMONTU DROGI, ALE NIE TAKIEGO
(Myszków) Wiosna to czas kiedy mieszkańcy Myszkowa z niecierpliwością wyczekują informacji z magistratu na temat dróg, jakie miasto będzie remontować po zimie. Dobrych wieści wyczekują szczególnie mieszkańcy domów położonych wzdłuż dróg gruntowych, które to drogi ze względu na swoją specyfikę są szczególnie narażone na zniszczenie przez warunki atmosferyczne: śnieg, mróz a potem wiosenne roztopy. W tym roku z informacji o planowanym remoncie ucieszyli się mieszkańcy ulicy Folwarcznej na Będuszu i z niecierpliwością wyczekiwali lata, kiedy na ich drodze mieli pojawić się robotnicy. Efekt pracy tych ostatnich nie wszystkim jednak przypadł do gustu. Są mieszkańcy, którzy uważają, że taki remont, polegający na wypełnianiu dziur frezem asfaltowym to zwykłe wyrzucanie pieniędzy w błoto.   07.08.2015 10:14
Reklama
„NAJSTARSZY PREZES” MIESZKA W MYSZKOWE
„NAJSTARSZY PREZES” MIESZKA W MYSZKOWE
(Myszków) Niedługo minie 10 lat od kiedy Roman Ignatowski z Myszkowa po raz pierwszy usiadł do komputera. Niedługo minie też dekada, od kiedy gra w „Hattricka”, bardzo popularną grę On – Line, polegającą na prowadzeniu „wirtualnej” drużyny piłkarskiej. Liczba jej uczestników na całym świecie sięga stek tysięcy osób. W Polsce ma tak wielkie grono miłośników, że od kilkunastu lat co roku odbywają się zloty jej fanów, które określane są nawet mianem „Mistrzostw Polski”. Ostatnie odbyły się w Lubeni pod Rzeszowem. Wziął w nich udział także pan Roman i … wzbudził tam ogromną sensację. Wszyscy podziwiali sympatycznego… 80-latka, który dziś nie wyobraża sobie życia bez komputera i dostępu do Internetu. W społeczności „Hattrica” zaczął krążyć wywiad z Romanem Ignatowskim, przetłumaczony na kilka języków i można powiedzieć, że na punkcie „Ignaca” oszalał cały świat. Dziś w kręgu miłośników gry nie mówi się o nim inaczej jak „Najstarszy Prezes na Świecie”.       07.08.2015 10:13
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama