Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 15:12
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Artykuły

IDZIE RADNY DO SZPITALA NA ZAŁATWIONE LECZENIE
IDZIE RADNY DO SZPITALA NA ZAŁATWIONE LECZENIE
(Myszków) Nie od dziś wiadomo, że znajomości, pozycja lub pieniądze otwierają niejedne drzwi. Ułatwiają dostęp do usług, skracają kolejkę. Jednym ze sposobów na ominięcie tych ostatnich w drodze do lekarza specjalisty lub deficytowych badań, jest położenie się do szpitala. Kurier Zawierciański (tygodnik należący do wydawcy Gazety Myszkowskiej) opisywał rok temu, jak 28 marca 2014 do zawierciańskiej lecznicy położył się ówczesny starosta zawierciański Rafał Krupa, żeby zrobić sobie gastroskopię. Prywatnie: 600 zł. Wg kolejki w poradni: jesienią. Starosta Krupa wpadł jednak, gdy okazało się, że choć formalnie był pacjentem szpitala, to cały dzień spędził na spotkaniu z byłym premierem J. Buzkiem w Porębie. Okazuje się, że i nasi radni używają sposobów, żeby ułatwić, przyśpieszyć… Swoją historię opisał nam radny Rady Powiatu Myszkowskiego, członek rządzącej koalicji, nawet członek Społecznej Rady SP ZOZ: - Tak, załatwiłem dla syna przyjęcie na oddział wewnętrzny, przyznaję, ale i tak nic nie zrobili. Przyjęli go w poniedziałek, a konieczne badania wyznaczyli na kolejny poniedziałek - mówi.  Zgodził się opisać swoje doświadczenia,  prosząc na razie o niepodawanie nazwiska, gdyż sprawa dotyczy problemów ze zdrowiem jego syna.       31.07.2015 13:15
Reklama
Reklama
Stowarzyszenie musi zwrócić pieniądze
Stowarzyszenie musi zwrócić pieniądze
(Ślęzany) Gmina Lelów po przeprowadzeniu kontroli prawidłowości wykorzystania dotacji oświatowej za 2012 rok w Szkole w Ślęzanach żąda od Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dąbrowno „Oświata” zwrotu 53.766,15zł wraz z odsetkami. Na liście wykrytych przez gminę nieprawidłowości są m.in.: wykazywanie wycieczek, w których nie uczestniczyli uczniowie ze Ślęzan czy zawyżanie liczby uczestników wycieczek, nieuzasadnione zakupy artykułów sportowych – np. bryczesów jeździeckich, butów jeździeckich, które nigdy nie trafiły do szkoły, bo nie były tam potrzebne. W spisie jest też teczka Arizona marki Wittchen za 899zł, blender Philips, wyciskarka Bosch czy sztućce i wiele innych, ciekawych zakupów.       31.07.2015 13:15
Reklama
Reklama
Z OKAZJI ŚWIĘTA MEDALE, AWANSE I NOWA KOMENDA
Z OKAZJI ŚWIĘTA MEDALE, AWANSE I NOWA KOMENDA
(Myszków) Policjanci z Myszkowa mieli w tym roku podwójny powód do uroczystego obchodzenia swojego święta. Na kilka dni przed jego oficjalną datą (przypada 24 lipca) do użytku, po gruntownym remoncie, oddano ich komendę, która diametralnie zmieniła swoje oblicze. Wyróżniający się funkcjonariusze otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia.       31.07.2015 13:15
Reklama
ZA NIEUWAGĘ KIEROWCY „ZAPŁACIŁA” PASAŻERKA
ZA NIEUWAGĘ KIEROWCY „ZAPŁACIŁA” PASAŻERKA
(Koziegłowy) Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala w poniedziałek 20 lipca 43-letnia pasażerka Mercedesa, którego kierowca wymusił pierwszeństwo przejazdu, usiłując zjechać z krajowej „jedynki” w Koziegłowach. Okoliczności i przyczyny groźnie wyglądającego wypadku badają myszkowscy policjanci.   31.07.2015 13:14
Reklama
Reklama
ŚMIECIARZE W OKU „WIELKIEGO BRATA”
ŚMIECIARZE W OKU „WIELKIEGO BRATA”
(Myszków) Tak zwana „ustawa śmieciowa”, której przepisy obowiązują od dwóch lat, wśród swych założeń miała m.in. ukrócenie procederu pozbywania się śmieci „na dziko”. Twórcy przepisów zakładali, że skoro wszyscy i tak obligatoryjnie będą musieli za odbiór swych śmieci zapłacić, to raczej nikomu nie będzie opłacało się kombinować i ryzykować, wywalając odpadki np. do lasów. Mandat za śmiecenie jest bowiem wyższy niż całoroczna opłata za wywóz śmieci od kilkuosobowej rodziny. Generalnie te założenia się sprawdziły; w lasach ląduje coraz mniej tego, co w domach czy garażach już niepotrzebne. Nie znaczy to jednak, że proceder zniknął całkowicie. Jest jeszcze spore grono osób, u których dawne przyzwyczajenia są ciągle silne. Dlatego np. Straż Miejska w Myszkowie stale kontroluje obrzeża miasta, sprawdzając, czy nie zmieniają się one w wysypiska. W miejscach szczególnie zagrożonych takim procederem montuje kamery, które pomagają złapać brudasów. Ostatnio w oko „Wielkiego Brata” wpadł kolejny z nich.         23.07.2015 12:45
SANIKO WYMIENIA ZIEMIĘ
SANIKO WYMIENIA ZIEMIĘ
(Myszków) Od tygodnia gminna spółka Saniko wymienia grunt na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Jana Pawła II. Na zlecenie spółki firma Damirex Damiana Zwolińskiego wybiera śmieci na hałdę, a wykop od razu uzupełniany jest czystą ziemią. Odkopane po 13 latach śmieci, które miejska spółka komunalna przed laty wysypywała za cmentarz, zostaną wkrótce odsiane przy pomocy automatycznego sita, które Saniko wynajmie, a śmieci trafią na legalne wysypisko. Część zostanie nawet odzyskana jako surowce wtórne.       23.07.2015 12:45
Reklama
DNI MYSZKOWA – KAŻDY  ZNALAZŁ COŚ DLA SIEBIE
DNI MYSZKOWA – KAŻDY ZNALAZŁ COŚ DLA SIEBIE
(Myszków) Dwie rocznice: 65-lecie miasta i 25-lecie funkcjonowania samorządów terytorialnych przyświecały tegorocznym obchodom Dni Myszkowa. W programie  imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie, prócz atrakcji muzycznych przygotowano bowiem wiele występów artystycznych, szereg zawodów sportowych, a nawet… konferencję naukową. Muzycznymi „gwiazdami” Dni Myszkowa byli Zbigniew Wodecki, Paula i Agnieszka Chylińska, widzów bawiły także tradycyjnie kabarety.       23.07.2015 12:45
Reklama
Reklama
Reklama
WINIEN KIEROWCA CZY WŁAŚCICIEL POSESJI?
WINIEN KIEROWCA CZY WŁAŚCICIEL POSESJI?
(gm. Niegowa) W sobotni wieczór doszło w Moczydle do wypadku, w którym po zderzeniu Opla Vectry z zaparkowanym na poboczu Fiatem Bravo, ranne zostały trzy osoby. Pytanie czy do zdarzenia by w ogóle doszło, gdyby nie nielegalny zjazd z sali weselnej na drogę wojewódzką. Z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że gdyby niezgodnego z prawem zjazdu tam nie było, nie byłoby też zaparkowanych przy nim samochodów. I może sytuacja nie zaskoczyłaby kierującego Oplem.   17.07.2015 09:16
MIASTO ZACZYNA SPRZĄTAĆ
MIASTO ZACZYNA SPRZĄTAĆ
(Myszków) Szum medialny jako wywołaliśmy artykułem „Pogrzebany w śmieciach” przynosi pozytywne efekty. Temat myszkowskiego cmentarza komunalnego przy ul. JP2 ciągle nie schodzi z anten regionalnych i ogólnopolskich telewizji. We wtorek 7.07 do tematu wróciła TVP3 w głównym wydaniu Aktualności http://katowice.tvp.pl/20761559/7072015-godz1830. Po raz pierwszy od 13 lat, kiedy w Gazecie Myszkowskiej alarmowaliśmy, że gminna spółka wywozi za cmentarz śmieci, władze miasta potraktowały problem poważnie. W ubiegłym tygodniu na zlecenie spółki Saniko zostały wykonane odwierty kontrolne, dla potwierdzenia obszaru zalegania śmieci.  I zapadła decyzja o wymianie gruntu na obszarze 16x20metrów.       17.07.2015 09:16
Reklama
W SZAFIE, ZAMIAST UBRAŃ, BYŁA „MARYŚKA”
W SZAFIE, ZAMIAST UBRAŃ, BYŁA „MARYŚKA”
(Myszków) Policjanci, którzy w ubiegłym tygodniu odwiedzili jedno z mieszkań w gminie Poraj „mieli nosa”. Drzwi otworzył im 26-letni mężczyzna, wyraźnie zaskoczony wizytą stróżów prawa. Prócz zaskoczenia na jego twarzy malowało się także zdenerwowanie, młody mężczyzna miał jednak ku temu powody. To co chwilę później znaleźli w mieszkaniu mundurowi może spokojnie wystarczyć mu na trzyletni pobyt za kratkami.   17.07.2015 09:16
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama