Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 19:29
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

POLICJA POTWIERDZA: ODPADY JECHAŁY DO FIRMY W MYSZKOWIE!
POLICJA POTWIERDZA: ODPADY JECHAŁY DO FIRMY W MYSZKOWIE!
(Myszków) Po wypadku na ulicy Kościuszki w Myszkowie, do którego doszło 11 grudnia ub. r., cały Myszków, a mieszkańcy dzielnicy Podlas szczególnie, śledzą losy niebezpiecznych odpadów, jakie pojawiły się w Myszkowie. To, co było dotychczas przypuszczeniem, potwierdziło się po przesłuchaniu kierowcy ciężarówki, który 11 grudnia wiózł odpady przez Myszków. Odpady wylały się z nieszczelnej naczepy i na dwa dni zablokowały ulicę Kościuszki. Kierowca ciężarówki potwierdził w zeznaniach, że odpady wiózł do firmy przy ul. Jana Pawła II. W domyśle wiadomo, że chodzi o firmę Reko. Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Myszkowie potwierdza, że prowadzone od połowy 2015 roku kontrole wykazywały liczne nieprawidłowości, głównie w sposobie składowania odpadów. Te składowane były wprost na gruncie. Po wypadku kontrola przeprowadzona 21 grudnia i dokumentacja mieszkańców dzielnicy potwierdzają, że w Reko niewłaściwe składowanie odpadów  to norma. Firmie grozi utrata pozwolenia na zbiórkę i składowanie odpadów oraz postępowanie karne jej właścicielom, za naruszanie ustawy o odpadach.       22.01.2016 11:46
Reklama
Reklama
WICEWOJEWODA ŚLĄSKI Z MOCZYDEŁ
WICEWOJEWODA ŚLĄSKI Z MOCZYDEŁ
(Moczydło, Katowice) Jan Chrząszcz i Mariusz Trepka rozpoczęli w poniedziałek 11 stycznia pracę na stanowiskach pierwszego i drugiego wicewojewody śląskiego. Czy powierzenie tej funkcji dla byłego Wicestarosty Myszkowskiego oznacza, że nasz powiat zyska mocy głos w województwie śląskim? Pokaże to przyszłość.       22.01.2016 11:46
Reklama
Reklama
KHALID HAGAR PEŁNOPRAWNYM DYREKTOREM SZPITALA
KHALID HAGAR PEŁNOPRAWNYM DYREKTOREM SZPITALA
(Myszków) W pierwszych dniach nowego roku rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie. Komisja oceniająca kandydatów najwyżej oceniła dr Khalida Hagara. Do tej pory był on jedynie „p.o.”, czyli osobą pełniącą obowiązki dyrektora szpitala. Na podstawie uchwały Zarządu Powiatu Myszkowskiego Khalid Hagar objął stanowisko dyrektorskie 7 stycznia.       22.01.2016 11:46
Reklama
TAK GO ZNIOSŁO, ŻE AŻ POGUBIŁ FLASZKI
TAK GO ZNIOSŁO, ŻE AŻ POGUBIŁ FLASZKI
(Koziegłowy) We wtorek 5 stycznia na krajowej jedynce w Koziegłowach wpadł w poślizg TIR. Ciężarówka zjechała z jezdni, rozbiła bariery oddzielające drogę od pobocza, a następnie staranowała drewniane ogrodzenie jednej z posesji. Z naczepy auta wypadły na jezdnię skrzynki z pustymi butelkami po piwie, co dodatkowo utrudniło ruch na odcinku gdzie doszło do kolizji. Szczęśliwie nic nikomu się nie stało.   22.01.2016 11:46
Reklama
Reklama
GDZIE JECHAŁA MASA KOKSOWNICZA?
GDZIE JECHAŁA MASA KOKSOWNICZA?
(Myszków) W dzielnicy Podlas mieszkańcy martwią się, że ich okolica ponownie stała się dzikim składowiskiem odpadów. Po sprawie cmentarza, który powstał w dużej części na terenie dzikiego wysypiska śmieci, które w tym miejscu urządziła 15 lat temu gminna spółka Saniko ( w tym roku wykonano kosztowną rekultywację terenu, po aferze jaką wywołał nasz artykuł „Pogrzebany w śmieciach”) jak twierdzą mieszkańcy, wcale nie odetchnęli. Swoje obawy łączą z działalnością firmy Reko sąsiadującej z cmentarzem komunalnym. Firma, choć ma zgodę na „zbieranie i transport odpadów innych niż niebezpieczne”, wydaną przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie 18.12.2014 ich zdaniem zwozi na swój teren wszystkie odpady. I dokumentują, jak wprost z kontenerów odpady są wysypywane na miękki, nieutwardzony grunt. Wypadek z 11 grudnia, gdy przewożone bez dokumentacji odpady hutnicze rozlały się na ulicy Kościuszki jeszcze zwiększył obawy mieszkańców. Myszków jest tylko tranzytem, czy miejscem docelowym podejrzanych transportów?       11.01.2016 10:44
BY MRÓZ NIE ZEBRAŁ ŚMIERTELNEGO ŻNIWA
BY MRÓZ NIE ZEBRAŁ ŚMIERTELNEGO ŻNIWA
(Myszków) Można powiedzieć, że do niedawna zima nas rozpieszczała. W końcu pokazała jednak swoje mroźne oblicze, a słupki rtęci w termometrach poszybowały w dół. Niestety, mróz zebrał swoje śmiertelne żniwo. Od 31 grudnia ub. r. z powodu wychłodzenia zmarło już kilkanaście osób.     11.01.2016 10:42
Reklama
WOJNA CIĄGLE O SOBIE PRZYPOMINA
WOJNA CIĄGLE O SOBIE PRZYPOMINA
(Sokolniki) Mimo, że od zakończenia II Wojny Światowej minęło ponad 70 lat, do dziś znaleźć można na jej groźne pozostałości. Na niewybuch natknął się we wtorek 29 grudnia ub. r. mieszkaniec Sokolnik w gminie Niegowa. O znalezisku natychmiast powiadomił policjantów, a ci saperów.       11.01.2016 10:33
Reklama
Reklama
Reklama
ŁABĘDZIE W OKOWACH LODU
ŁABĘDZIE W OKOWACH LODU
(pow. myszkowski) Silne mrozy stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi. Gdy na zewnątrz panują niskie temperatury cierpią także zwierzęta. Organizacje zajmujące się bezdomnymi czworonogami apelują o uchylanie okienek piwnicznych by mogły w nich schronić się koty, proszą, by alarmować o przypadkach, kiedy na mrozie może cierpieć przywiązany do budy pies. Na niebezpieczeństwo związane z mrozem szczególnie narażone są łabędzie, które przymarzają do tafli wody. W ostatnim czasie strażacy kilka razy interweniowali uwalniając te ptaki z okowów lodu.       11.01.2016 10:32
MIESZKAŃCY NIE CHCĄ „SĄSIEDZKICH KAMER”. SPÓŁDZIELNIA KAŻE JE ZDJĄĆ
MIESZKAŃCY NIE CHCĄ „SĄSIEDZKICH KAMER”. SPÓŁDZIELNIA KAŻE JE ZDJĄĆ
(Myszków) W jednym z ostatnich numerów Gazety Myszkowskiej, opisując naszą interwencję mającą na celu namalowanie „koperty” przy przejściu dla pieszych na ulicy Sikorskiego, dotknęliśmy sprawy, na którą natychmiast zwrócili uwagę nasi czytelnicy. Napisaliśmy, że jeden z mieszkańców ulicy Sikorskiego, któremu bardzo przeszkadzały samochody dostawcze wjeżdżające w uliczkę za budynkami przy ulicy Sikorskiego przy której stoją garaże, zainstalował na swoim balkonie kamerę, by rejestrować przypadki łamania ustawionego przed wspomnianą uliczką zakazu wjazdu. – Kamer montowanych przez sąsiadów – „podglądaczy” jest w Myszkowie na pewno więcej. Choćby u nas, na Sikorskiego 51 C – alarmowali mieszkańcy tego bloku. – Niby nagrywa swój samochód, ale przy okazji każdego, kto przechodzi pod blokiem. Nie mamy pewności co robi potem z takim nagraniem. Wolimy z nim nie zadzierać, bo to „trudny” człowiek, ale nie chcemy być stale przez niego inwigilowani – skarżyli się, prosząc o pomoc.   11.01.2016 10:30
Reklama
ROWERZYSTKA OFIARĄ PIJANEGO KIEROWCY
ROWERZYSTKA OFIARĄ PIJANEGO KIEROWCY
(Myszków) Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 42-letni kierowca, który w środę 16 grudnia 2015r na ulicy Sikorskiego w Myszkowie potrącił 55-letnią rowerzystkę. Kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala, gdzie podjęto walkę o jej życie. Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Niestety, kobieta wypadku nie przeżyła i po kilku dniach zmarła.       11.01.2016 10:29
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama