Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 20:03
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

WOLNOŚĆ-RÓWNOŚĆ-DEMOKRACJA! i niezawisłe sądownictwo!

Jesteśmy w szczególnej sytuacji dziejowej, w jakiej Polska nie była od 1989 roku . W roku 1989 odbyły się Wybory Czerwcowe, pierwsze wolne, choć nie w pełni, wybory w Polsce. 1991 roku powstały pierwsze samorządy, w 1993 dzięki tym zmianom mogłem założyć -z dzisiejszej perspektywy- najstarszą nieprzerwanie działającą, niezależną lokalną gazetę Gazetę Myszkowską, nieprzerwanie działającą gazetę lokalną po 1989 roku na Śląsku. W Gazecie Myszkowskiej zawsze od 25 lat broniliśmy Wolności, wolności wypowiedzi, różnorodności, tolerancji, jednocześnie piętnując przejawy dyskryminacji, ksenofobii, czy zwykłej głupoty. Dzisiaj stoimy w szczególnym momencie Historii, gdy stoimy albo po stronie prawdy, albo po stronie tych, którzy ludzi uczciwych, patriotów nazywają zbrodniarzami, kanaliami. Nie jestem psychiatrą, ale przytoczę takie powiedzenie: po świecie chodzi wielu wariatów, tylko nie zdiagnozowanych....
Podziel się
Oceń

18 lipca zaczęły się pierwsze masowe manifestacje pod Sejmem RP, pałacem prezydenckim, ale co ważniejsze, pod większością Sądów: rejonowych, okręgowych w Polsce. W Myszkowie nie było  żadnej demonstracji, działaczki z Czarnego Protestu zorganizowały  o 21.00 spontaniczny protest przed Sądem Rejonowym w Zawiercu. Byłem na miejscu, nie unikałem wypowiedzi. Relacja z protestu w jutrzejszej (21.07) Gazecie Myszkowskiej i Kurierze Zawierciańskim.

Dzisiaj wieczorem 20 lipca zadzwonił do mnie ktoś, prawdopodobnie mieszkaniec Powiatu Myszkowskiego, z pytaniem, czy skoro sytuacja jest taka, jak słyszymy w mediach ogólnopolskich, to czy w Myszkowie jest planowa dzisiaj jakaś demonstracja. Odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że nie wiem, ale raczej nie. Od poniedziałku czując, że sytuacja w Polsce idzie w kierunku zamachu stanu, pytałem lokalnych polityków w Myszkowie, czy nie czas na reakcję. Ale to grupa, mówiąc popularnie "bez jaj", którzy nie dostrzegają  powagi sytuacji. Im chodzi o drogi, chodniki, trawniki, a nie o Demokrację. Z przykrością stwierdzam, że w tym zakresie lokalne Elity nie zdały egzaminu.

18.07.2017  w grupie kilkudziesięciu osób protestowałem jako Obywatel,  relacjonując zgromadzenie jako dziennikarz.  Co ważne, w tym samym dniu 18.07.2017 Sąd Rejonowy w Myszkowie doręczył mi  postanowienie, łamiące art. 54 ust. 2 Konstytucji RP, że cenzura prewencyjna w w RP od czasu przyjęcia Konstytucji z 1997 roku jest zakazana. Jednak 14.07.2017 wobec Gazety Myszkowskiej Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał postanowienie, że (po jego uprawomocnieniu) nie wolno nam będzie pisać nic (dobrze czy źle) o placówce socjalizacyjnej pani Małgorzaty Cesarz, gdzie trafiły trzy siosty: Sandra, Linda i Zusia -dziewczynki których historię opisywaliśmy pod wspólnym hasłem "Ich mama zmarła. Chcą mieszkać z Piotrem". Wszystie szczegóły ważne dzisiaj w tej sprawie  w Gazecie Myszkowskiej z 21.07.2017.

Podsumowowując to, co dzieje się w Polsce i w Myszkowie: stoimi na skraju zamachu stanu, gdy ustruj demokratyczny naszego kraju zmienia się w miękką dyktaturę, która od twardej różni się tylko tym, nie biją. W tak szczególnym historycznym momencie myszkowski Sąd Rejonowy wydaje postanowienie dotyczące bezpośrednio Gazety Myszkowskiej, że mamy nie pisać o czymś, co się komuś (dokładnie Małgorzacie Cesarz) nie podoba. Pani Cesarz, która prowadzi placówkę socjalizacyją w Żarkach Letnisku, której pracy przygląda się Gazeta Myszkowska nie odmawiam prawa do procesowania się z GM, jeżeli (jej zdaniem) jej dobra osobiste w moich tekstach zostały naruszone. Ale żeby  pani Cesarz miała szansę wygrać w uczciwym procesie, albo ja w nim się obronić, musimy mieć niezależne sądownictwo i niezawisłych sędziów.  System, który proponuje nam partia rządząca będzie taki, że jak w sądzie spotkamy się naprzeciw kogoś, z PiS, to ... przegrane.

Jarosław Mazanek

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama