Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 22:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

W KOZIEGŁOWACH ZDERZYŁY SIĘ DWIE CIĘŻARÓWKI
W KOZIEGŁOWACH ZDERZYŁY SIĘ DWIE CIĘŻARÓWKI
(Koziegłowy) 23 kwietnia na drodze krajowej nr 1 w Koziegłowach doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Jednego z kierowców przetransportowano śmigłowcem do szpitala. Jak się okazało, 35-letni kierowca renault doznał jedynie ogólnych stłuczeń. Utrudnienia na drodze trwały kilka godzin. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożną jazdę oraz więcej wyobraźni na drodze. 08.05.2019 12:20
Reklama
Reklama
POŻEGNANIE MATURZYSTÓW W MYSZKOWSKIM OGÓLNIAKU
POŻEGNANIE MATURZYSTÓW W MYSZKOWSKIM OGÓLNIAKU
(Myszków) 26 kwietnia 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjr. Henryka Sucharskiego w Myszkowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych, w trakcie którego najlepsi uczniowie wyróżnieni zostali nie tylko za szczególne osiągnięcia w nauce, ale także za działalność artystyczną, sportową czy społeczną. Ostatnie tygodnie był to trudny czas zarówno dla uczniów, ich rodziców, jak i samych nauczycieli. Warto jednak zaznaczyć, iż mimo trwającej akcji protestacyjnej, nauczyciele myszkowskiego liceum, dla dobra uczniów, gotowi byli na wszelkie ustępstwa, byle tylko egzamin dojrzałości odbył się bez większych problemów. Dziś, z uwagi na zakończenie strajku, mamy już pewność, że matury odbędą się zgodnie z planem. 07.05.2019 12:20
Reklama
Reklama
PATRZ W LUSTERKA - WSPÓLNA AKCJA POLICJANTÓW I MOTOCYKLISTÓW
PATRZ W LUSTERKA - WSPÓLNA AKCJA POLICJANTÓW I MOTOCYKLISTÓW
(Myszków) „Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie” to akcja przeprowadzona wspólnie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego wraz z Myszkowskim Klubem Motocyklowym. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie bezpieczeństwa poprzez uwrażliwienie kierowców na obecność motocyklistów na drogach. Motocykliści rozdawali również kierowcom żółte naklejki z hasłem przewodnim akcji ”Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie” promując wraz z mundurowymi kampanię „Jednośladem bezpiecznie do celu”. 06.05.2019 12:20
Reklama
KARDIOLOGIA WCIĄŻ WZBUDZA EMOCJE
KARDIOLOGIA WCIĄŻ WZBUDZA EMOCJE
(Myszków) Porządek obrad ostatniej Sesji Rady Powiatu w Myszkowie, która odbyła się 18.04.2019r. rozszerzony został o kilka dodatkowych punktów dotyczących m.in. zmian statutu SP ZOZ w Myszkowie czy zwiększenia budżetu Powiatu Myszkowskiego na rok 2019. Uchwały te miały na celu przygotowanie pewnego rodzaju fundamentów, by móc starać się o utworzenie w SP ZOZ oddziału kardiologicznego. W tym celu niezbędnym działaniem jest zagwarantowanie środków na poręczenie dla SP ZOZ w Myszkowie w takiej wysokości, by szpital mógł zawrzeć umowę z American Heart of Poland S.A. na podwykonawstwo w zakresie świadczeń kardiologii ogólnej z hospitalizacją oraz realizację koordynowanej opieki specjalistycznej po zawale mięśnia sercowego. Oczywiście, jak zawsze gdy w grę wchodzi temat szpitala, nie obyło się bez gorącej dyskusji radnych. 05.05.2019 12:20
Reklama
Reklama
TRZY OSY W ŻARKACH
TRZY OSY W ŻARKACH
(gm. Żarki) W gminie Żarki powstały trzy Otwarte Strefy Aktywności Lokalnych. Miejsca do zabawy, sportu i relaksu zlokalizowane zostały przy Szkole Podstawowej w Żarkach, przy ul. Steinekellera oraz przy Szkole Podstawowej w Zawadzie. Mają one służyć przede wszystkim integracji społecznej i skierowane są do różnych grup wiekowych. 04.05.2019 12:20
POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ
POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ
(Myszków) Wraz z wiosną i zdecydowaną poprawą pogody, na drogach pojawiło się znacznie więcej rowerzystów, motocyklistów i motorowerzystów. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożną jazdę oraz wyobraźnię na drodze. Warto w końcu pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych, naszego zachowania oraz znajomości przepisów ruchu drogowego, z kolei nieodpowiedzialna i brawurowa jazda może doprowadzić do wypadku i poważnych urazów. 03.05.2019 12:20
Reklama
DWIE ROZBITE GŁOWY! TAJEMNICE SZKOLENIA W TOP HOTEL PRAGA
DWIE ROZBITE GŁOWY! TAJEMNICE SZKOLENIA W TOP HOTEL PRAGA
(Zawiercie, Praga) W dniach 10-12 kwietnia odbyło się szkolenie członków nowej Powiatowej Rady Rynku Pracy powołanej przez Starostę Powiatu Zawierciańskiego na kadencję 2018-23. A jak wiadomo, każde dobre szkolenie musi być przede wszystkim daleko. W tym przypadku to Kłodzko i Praga, stolica Czech. Duża odległość od Zawiercia gwarantuje częściową przynajmniej anonimowość uczestników szkolenia w czasie wolnym. A po trudach szkolenia, można jeszcze coś zwiedzić, np. praską starówkę. Gdyby to samo szkolenie zrobić np. w hotelu w Hucisku, albo w Fajkierze w Lgocie Murowanej, w Villa Verde czy Hotelu Zawiercie, to i nocleg byłby niepotrzebny, zwiedzać nie byłoby czego, bo okolicę wszyscy znają. Brak noclegu (bo blisko) spowodowałby też, że preteksty do celebrowania życia towarzyskiego razem lub w podgrupach też trudno byłoby znaleźć. A tak Praga, słynny Most Karola i to co w szkoleniu Powiatowej Rady Rynku Pracy może okazać się najciekawsze: nocne Polaków rozmowy. O czym uczestnicy szkolenia rozmawiali w 4-gwiazdkowym Top Hotel nie wiemy, ale wiemy jakie były rano skutki tych rozmów: na kilkunastu uczestników szkolenia (rada liczy 11 osób, ale byli też inni, w tym dyr. PUP Zawiercie) aż 2 rozbite głowy, w tym jedna zakończona pomocą chirurga w Czechach! 03.05.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
PICHETA ZDRADZIŁ PRAWDZIWY POWÓD REZYGNACJI Z MANDATU W 2017
PICHETA ZDRADZIŁ PRAWDZIWY POWÓD REZYGNACJI Z MANDATU W 2017
(Myszków) Cofnijmy się w czasie do roku 2017. Na sesji Rady Powiatu w Myszkowie, która miała miejsce 30 marca 2017 roku, radny Wojciech Picheta nieoczekiwanie rezygnuje z mandatu. Miała to być jego odpowiedź na – według niego – „łamanie prawa”, którego dopuszcza się – także jego zdaniem – ówczesny Starosta, Zarząd Powiatu i klub „Koalicja”. Punktem wyjścia do „wyjścia” Pichety z Rady Powiatu był protokół sporządzony przez inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy, którzy kontrolowali SP ZOZ w Myszkowie. W taki właśnie sposób Wojciech Picheta argumentował wówczas swoje odejście. Tymczasem, wracając do teraźniejszości, na ostatniej sesji Rady Powiatu w Myszkowie 18 kwietnia 2019 roku, wydaje się, że poznaliśmy w końcu prawdziwe powody rezygnacji Pichety z mandatu radnego, które akurat z rzekomym łamaniem prawa przez poprzednią władzę niewiele miały wspólnego - Nie chciałem budzić kontrowersji, toczyło się wobec mnie wtedy postępowanie, potem była sprawa w sądzie, w związku z powyższym uznałem, że dla dobra sprawy, publicznie wtedy zrezygnowałem z pełnienia funkcji – komentuje dziś Picheta. 02.05.2019 12:20
Podsłuchane w Wielki Piątek
Podsłuchane w Wielki Piątek
Święta, Święta i po Świętach, mówimy tak już w Śmigus, po południu. Zwykle przejedzeni, odwiedziliśmy rodzinę, albo ona nas. Lub przyjaciół. Przy stole liczne Polaków rozmowy, często o strajku szkolnym, o tym co „wyprawia” Rząd (przeciwnicy), albo co robi dobrego dla Polaków (zwolennicy). Rodziny poorane poglądami, przyjaciele testują siłę swoich przyjaźni mimo różnic w poglądach. Ja opowiem nie o tym, co przy stole, ale co spotkało mnie, lub co usłyszałem od Czytelników. W Wielki Piątek dzwoni do mnie czytelnik, Jerzy, nazwisko pominę, z ulicy Żytniej i przypomina wydarzenie sprzed kilkunastu lat: -Panie redaktorze, pamiętam jak wiele lat temu było zlecenie na spalenie pańskiego samochodu. Pamiętam, że miał być spalony, ale ostatecznie został zmasakrowany. 01.05.2019 12:20
Reklama
TEREN MYSZKOWSKIEJ „PIĄTKI” ZACHĘCA DO AKTYWNOŚCI POD CHMURKĄ
TEREN MYSZKOWSKIEJ „PIĄTKI” ZACHĘCA DO AKTYWNOŚCI POD CHMURKĄ
(Myszków) Boiska i plac zabaw dla dzieci znajdujące się za szkołą podstawową nr 5 w Myszkowie cieszą się sporą popularnością. Można pograć w piłkę, pojeździć na rowerze lub rolkach. Zarówno w tygodniu, jak i w weekendy na plac szkolny przy „piątce” przychodzi wielu rodziców ze swoimi pociechami, by w bezpiecznym miejscu dzieci mogły korzystać z ciepłych, słonecznych dni. Obok można sobie wypić piwo – jedno, drugie, ewentualnie piąte, skosztować wiśniówki, zapalić papierosa. 30.04.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama